وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات سریلانکا شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است. اما رقیب او ساجیت پریماداسا شکست درانتخابات را پذیرفته است.

گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع، مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است.تحلیلگران می‌گویند که آقای راجاپاکسه در مناطق با اکثریت قوم سینهالی، پیروز اصلی است در حالی که آقای پریماداسا آرای بیشتری را در مناطق شمالی تامیل‌نشین کسب کرده است.

انتخابات روز گذشته در سریلانکا، اولین انتخاباتی است که پس از حمله مرگبار هفت ماه گذشته در این کشور برگزار می‌شود. شبه نظامیان مرتبط با گروه موسوم به دولت اسلامی در حمله به چند کلیسا و هتل در روز عید پاک بیش از ۲۵۰ نفر را کشتند. به گفته مقامات کمیسیون انتخابات با شمارش حدود نیمی از آرا، گوتابایا راجاپاکسه بیش از ۵۰ درصد و ساجیت پریماداسا، ۴۳ درصد آرا تاکنون به خود اختصاص دادند.در این انتخابات ۳۵ نامزد با یکدیگر رقابت کردند و رئیس جمهوری فعلی که هدف انتقادات جدی در پی حمله هفت ماه پیش قرار داشت در این دور از انتخابات شرکت نکرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر جهاد کشاورزی: وضعیت تولید و تامین کالاهای اساسی در بهترین شرایط استوزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز اصلاح قیمت بنزین، تاکید کرد: بحمدالله وضعیت تولید و تامین محصولات کشاورزی و امنیت غذایی جامعه در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حد کافی تامین و تولید شده و کشور در آرامش قرار دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر کشور ایران: اعتراضات در بستر قانونی امکان‌پذیر استعبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در واکنش به اعتراضات مردم نسبت به افزایش قیمت بنزین گفت که هر اعتراضی در بستر قانونی امکان‌پذیر است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شرایط در کشور آرام است/ مشکل خاصی تا این لحظه گزارش نشده استمرکز اطلاع‌رسانی ناجا با اشاره به ناآرامی‌های شب گذشته در برخی نقاط کشور اعلام کرد در حال حاضر شرایط در کشور آرام است و مشکل خاصی گزارش نشده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تجمعات اعتراضی در برخی شهرهای خوزستان/ فرمانده انتظامی اهواز: اوضاع در این شهر تحت کنترل استدر واکنش به اصلاح قیمت بنزین صورت گرفت؛ تجمعات اعتراضی در برخی شهرهای خوزستان/ فرمانده انتظامی اهواز: اوضاع در این شهر تحت کنترل است از این عکسی هم که گذاشتید کاملا معلومه که اوضاع تحت کنترله!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »