وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات سریلانکا شد

26/08/1398 12:15:00 ب.ظ

گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است. اما رقیب او ساجیت پریماداسا شکست درانتخابات را پذیرفته است.

گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است. اما رقیب او ساجیت پریماداسا شکست درانتخابات را پذیرفته است. گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع از سیاستمداران جنجالی در صحنه سیاسی سریلانکاست گوتابایا راجاپاکسه، وزیر سابق دفاع، مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا شده است. این در حالی است که کمیسیون انتخابات هنوز نتایج رسمی را اعلام نکرده است.

اما رقیب او ساجیت پریماداسا شکست درانتخابات را پذیرفته است. تحلیلگران می‌گویند که آقای راجاپاکسه در مناطق با اکثریت قوم سینهالی، پیروز اصلی است در حالی که آقای پریماداسا آرای بیشتری را در مناطق شمالی تامیل‌نشین کسب کرده است.

انتخابات روز گذشته در سریلانکا، اولین انتخاباتی است که پس از حمله مرگبار هفت ماه گذشته در این کشور برگزار می‌شود. شبه نظامیان مرتبط با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در حمله به چند کلیسا و هتل در روز عید پاک بیش از ۲۵۰ نفر را کشتند. headtopics.com

به گفته مقامات کمیسیون انتخابات با شمارش حدود نیمی از آرا، گوتابایا راجاپاکسه بیش از ۵۰ درصد و ساجیت پریماداسا، ۴۳ درصد آرا تاکنون به خود اختصاص دادند. میزان مشارکت در این انتخابات ۸۰ درصد اعلام شده است.

در این انتخابات ۳۵ نامزد با یکدیگر رقابت کردند و رئیس جمهوری فعلی که هدف انتقادات جدی در پی حمله هفت ماه پیش قرار داشت در این دور از انتخابات شرکت نکرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

وزیر جهاد کشاورزی: وضعیت تولید و تامین کالاهای اساسی در بهترین شرایط استوزیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز اصلاح قیمت بنزین، تاکید کرد: بحمدالله وضعیت تولید و تامین محصولات کشاورزی و امنیت غذایی جامعه در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در حد کافی تامین و تولید شده و کشور در آرامش قرار دارد.

وزیر کشور ایران: اعتراضات در بستر قانونی امکان‌پذیر استعبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در واکنش به اعتراضات مردم نسبت به افزایش قیمت بنزین گفت که هر اعتراضی در بستر قانونی امکان‌پذیر است. - خبرگزاری آناتولی

شرایط در کشور آرام است/ مشکل خاصی تا این لحظه گزارش نشده استمرکز اطلاع‌رسانی ناجا با اشاره به ناآرامی‌های شب گذشته در برخی نقاط کشور اعلام کرد در حال حاضر شرایط در کشور آرام است و مشکل خاصی گزارش نشده است.

تجمعات اعتراضی در برخی شهرهای خوزستان/ فرمانده انتظامی اهواز: اوضاع در این شهر تحت کنترل استدر واکنش به اصلاح قیمت بنزین صورت گرفت؛ تجمعات اعتراضی در برخی شهرهای خوزستان/ فرمانده انتظامی اهواز: اوضاع در این شهر تحت کنترل است از این عکسی هم که گذاشتید کاملا معلومه که اوضاع تحت کنترله!

ادامه اعتراضات به قیمت بنزین در ایران؛ تورم در راه است؟طرح افزایش قیمت بنزین بارها در مجلس رای نیاورده، چرا دولت برای جبران کسری بودجه اینچنین مصرانه این طرح را پیگیری می کند؟ ادامه اجرای طرح افزایش قیمت تورم را در پی خواهد داشت؟

اختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزیناختلال در اینترنت در ایران در پی اعتراض‌ها به افزایش قیمت بنزین در گفتگو با امیر رشیدی؛ پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از نیویورک.