رئیسی: امید به وین و نیویورک نداریم؛ نگاه ما باید به همسایگان باشد

22/11/1400 02:15 ب.ظ

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، در سخنرانی خود در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن با اشاره به مذاکرات احیای برجام گفت که دولت «هرگز امید به وین و نیویورک نداشته» است.

آرشام رضایی، فعال مدنی، در زندان اعتصاب غذا و دارو کردآرشام رضایی، کنشگر مدنیِ زندانی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت با اعزام او به مرخصی درمانی از روز دوشنبه، ۱۸ بهمن، اعتصاب غذا و دارو کرده است.آقای رضایی در یک پیام صوتی که به تازگی از زندان منتشر کرده، ضمن اعلام این خبر می‌گوید که در زندان‌های ایران حداکثر «تشخیص درد و تسکین آن حداکثر با داروهای تاریخ‌مصرف‌گذشته و مشابه» صورت می‌گیرد.

آقای رضایی در یک پیام صوتی که به تازگی از زندان منتشر کرده، ضمن اعلام این خبر می‌گوید که در زندان‌های ایران حداکثر «تشخیص درد و تسکین آن حداکثر با داروهای تاریخ‌مصرف‌گذشته و مشابه» صورت می‌گیرد. او در این فایل صوتی گفت که روز ۱۲ بهمن به بیمارستان رجایی کرج منتقل شده و پس از انجام آندوسکوپی مشخص شده که به بیماری‌های فتق هیاتال، هلیکو باکتری (عفونت معده) و زخم اثنی‌عشر مبتلا شده است.

این کنشگر مدنی زندانی در ادامه افزوده است، دارویی که پزشک متخصص تجویز کرده، هنوز به دستش نرسیده و با وجود شرایط برخورداری از مرخصی تاکنون به درخواست او پاسخ داده نشده است. آقای رضایی در پایان گفت که از روز شنبه، ۱۸ بهمن تا زمان رسیدن به خواسته‌هایش اعتصاب غذا و دارو می‌کند.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

اگر راست میگی..مذاکره نرید مرگ_بر_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی no2chinair25yrstreaty

بربوک در اسرائیل؛ 'تأکید بر مناسبات ویژه و حق امید به صلح' | DW | 10.02.2022انتخاب اسرائیل به عنوان اولین مقصد سفر خاورمیانه‌ای آنالنا بربوک نشانه‌ای از وزن و اهمیت اسرائیل در سیاست خارجی دولت جدید آلمان است. بربوک اما در رویکردهای منطقه‌ای خود تفاوت‌هایی نشان می‌دهد. انتخاب نیست بنده خدا مجبوره...

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است

کاخ سفید: مذاکرات وین به مرحله‌ «حساس» رسیده استجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی با اشاره به فرصت «چند هفته»ای برای احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» گفت، گفت‌وگوهای طرف‌های مذاکره‌کننده با ایران

یورش نیروهای اطلاعات سپاه به دفتر یک انتشارات کتاب کُردی در ایلام

اعتراف دولت آلمان به اینکه ذخایر گاز کشور در سطح «نگران کننده‌ای» استاین خبر در حالی منتشر می‌شود که پیش از این، دولت صدراعظم اولاف شولتز در واکنش به نگرانی‌های فزاینده درباره کمبود گاز مورد نیاز کشور تا پایان زمستان، تضمین کرده بود که گاز لازم تامین خواهد شد و خطر کمبود وجود ندارد مرسی از پوتین 😁 Nimaaei یا خدا فقط چشم شون رو ببندن به روی خاورمیانه برن یه فکر دیگه کنن هنوز جنگ نشده داره از هم میپاشه مگه بیشترین صادر کننده و دارد کننده دنیا نبودین اونروز پس نگران چی هستی

پرداخت دو هزار میلیارد تومان پول نفت به سپاه در ازای تکمیل مصلاهای ایرانرحیم زارع، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401در مجلس ایران گفت که این کمیسیون به منظور تکمیل مصلاهای کشور با پرداخت دو هزار میلیارد تومان از طریق تهاتر

آرشام رضایی، فعال مدنی، در زندان اعتصاب غذا و دارو کردآرشام رضایی، کنشگر مدنیِ زندانی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت با اعزام او به مرخصی درمانی از روز دوشنبه، ۱۸ بهمن، اعتصاب غذا و دارو کرده است.

آقای رضایی در یک پیام صوتی که به تازگی از زندان منتشر کرده، ضمن اعلام این خبر می‌گوید که در زندان‌های ایران حداکثر «تشخیص درد و تسکین آن حداکثر با داروهای تاریخ‌مصرف‌گذشته و مشابه» صورت می‌گیرد.

او در این فایل صوتی گفت که روز ۱۲ بهمن به بیمارستان رجایی کرج منتقل شده و پس از انجام آندوسکوپی مشخص شده که به بیماری‌های فتق هیاتال، هلیکو باکتری (عفونت معده) و زخم اثنی‌عشر مبتلا شده است.

این کنشگر مدنی زندانی در ادامه افزوده است، دارویی که پزشک متخصص تجویز کرده، هنوز به دستش نرسیده و با وجود شرایط برخورداری از مرخصی تاکنون به درخواست او پاسخ داده نشده است.

آقای رضایی در پایان گفت که از روز شنبه، ۱۸ بهمن تا زمان رسیدن به خواسته‌هایش اعتصاب غذا و دارو می‌کند.

آرشام رضایی دی ۱۳۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و بعدتر در دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه، بدون حضور وکیل از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» و «توهین به رهبری» مجموعا به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» در خصوص این فعال مدنی اعمال می‌شود و او آبان پارسال برای تحمل دوره محکومیت خود راهی زندان رجایی‌شهر کرج شد.

آقای رضایی یک بار دیگر در زندان بابت پرونده جدیدی که برای او گشوده شده بود در اول بهمن امسال با اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیتی داخلی و خارجی کشور» در نهایت به ۱۱ ماه حبس دیگر محکوم شد.

بی‌توجهی مسئولان زندان به وضعیت سلامت زندانیان سیاسی، مدنی و عقیدتی که در مواردی حتی منجر به مرگ آن‌ها نیز شده است، سابقه دارد. از جمله بکتاش آبتین، شاعر و نویسنده زندانی پس از دو بار ابتلا به کرونا در زندان و تاخیر در روند درمانش، سرانجام روز ۱۸ دی در بیمارستانی در تهران جان باخت.

ساسان نیک‌نفس، زندانی سیاسی و بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی نیز از دیگر زندانیانی بودند که در یک سال گذشته به دلیل بی‌توجهی مسئولان زندان به وضعیت سلامتی‌شان، عدم دسترسی به دارو و خدمات درمانی و مخالفت با مرخصی درمان آن‌ها در نهایت جان خود را از دست دادند.