بربوک در اسرائیل؛ 'تأکید بر مناسبات ویژه و حق امید به صلح' | DW | 10.02.2022

21/11/1400 11:27:00 ق.ظ

انتخاب اسرائیل به عنوان اولین مقصد سفر خاورمیانه‌ای آنالنا بربوک نشانه‌ای از وزن و اهمیت اسرائیل در سیاست خارجی دولت جدید آلمان است. بربوک اما در رویکردهای منطقه‌ای خود تفاوت‌هایی نشان می‌دهد.

انتخاب اسرائیل به عنوان اولین مقصد سفر خاورمیانه‌ای آنالنا بربوک نشانه‌ای از وزن و اهمیت اسرائیل در سیاست خارجی دولت جدید آلمان است. بربوک اما در رویکردهای منطقه‌ای خود تفاوت‌هایی نشان می‌دهد. اشتفن هاگمن، مدیر دفتر بنیاد هاینریش بل (نزدیک به حزب سبز) در تل آویو در همین رابطه به خبرنگار شبکه اول تلویزیون آلمان گفته است: «این سفر نسبتا زود بربوک به اسرائیل به رغم تمرکز بر بحران اوکراین در واقع نشانه‌روشنی است از تاکید دولت جدید آلمان بر...

اشتفن هاگمن، مدیر دفتر بنیاد هاینریش بل (نزدیک به حزب سبز) در تل آویو در همین رابطه به خبرنگار شبکه اول تلویزیون آلمان گفته است: «این سفر نسبتا زود بربوک به اسرائیل به رغم تمرکز بر بحران اوکراین در واقع نشانه‌روشنی است از تاکید دولت جدید آلمان بر مسئولیت ویژه‌اش در قبال اسرائیل».

به نوشته خبرنگار شبکه اول تلویزیون آلمان مناسبات ویژه با اسرائیل"به بخشی از هویت و شاخصه سیاست خارجی آلمان بدل شده است". دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید موضوع اسرائیل و امنیت این کشور در توافق سه حزب حاکم برای تشکیل ائتلاف نیز اهمیت ویژه،ای داشته است. در متن قراردادشان، با اشاره به مسئولیت تاریخی آلمان در قبال جنایاتی که علیه یهودیان در جریان جنگ جهانی دوم صورت گرفته، بر اهمیت دفاع از امنیت دولت و مردم اسرائیل تأکید می‌شود و تهدیدات جمهوری اسلامی علیه این کشور نیز غیرقابل قبول توصیف می‌شود: «تهدید ایران علیه دولت اسرائیل، برنامه موشکی، پیشبرد یک سیاست منطقه‌ای تهاجمی و حمایت از فعالیت‌های تروریستی خطری جدی برای امنیت و صلح به شمار می‌آید.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

آغاز دادگاه ۱۶ متهم به جاسوسی برای اسرائیل در ترکیهبر اساس کیفرخواست دادستانی، این افراد در چهار استان ترکیه فعال بوده‌اند و «ده‌ها هزار دلار» پول از موساد گرفته‌اند.

ارتش اسرائیل به مراکز پرتاب موشک در خاک سوریه حمله کردخبرگزاری دولتی سوریه گزارش داد که یک سرباز در حملات اسرائيل کشته و پنج نفر نیز مجروح شدند.

مذاکره در اتریش و رونمایی موشک در ایران؛ تفسیر رسانه‌های اسرائیل از نام «خیبرشکن»سایت روزنامه اسرائیلی جروزالم پُست نیز با انتشار گزارشی نوشت که اگر بُرد این موشک درست اعلام شده باشد، می‌تواند از غرب ایران به اسرائیل برسد. روزنامه هاآرتص نیز این عنوان را برای خبر رونمایی ایران از موشک خیبرشکن انتخاب کرد: «ایران از موشک جدیدی رونمایی کرد که می‌تواند اسرائیل را هدف قرار دهد.» زنده باد ایران قوی مذاکره هسته ای است نه موشکی رسانه پولکی نیاز به تفسیر نیست داره میگه با این اسراییل رو میزنم

سویه فرعی اومیکرون به نام BA.2 به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل می‌شودیک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید سویه فرعی اومیکرون که Omicron BA.2 نام دارد به زودی به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل خواهد شد و مقام نخست آلوده‌کننده‌ترین سویه ویروس کرونا را به خود اختصاص خواهد داد.

۲ واکسن جدیدِ ایرانیِ کرونا در انتظار ورود به کارآزمایی بالینی/ دیگر نیازی به واردات نداریمعضو کمیته ملی واکسن کرونا با اشاره به آخرین اخبار پیرامون تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: زیرساخت تولید واکسن و هر آنچه که نیاز داریم در کشور به وجود آمده است و ما به تکنولوژی ساخت انواع واکسن‌ها دست یافتیم؛ بنابراین می‌توان گفت از همین امسال هم نیازی به واردات واکسن وجود ندارد.

آمریکا به شهروندان خود در امارات نسبت به حملات احتمالی هشدار دادسفارت آمریکا در ابوظبی طی بیانیه‌ای درباره خطرات بالقوه و احتمالی در امارات متحده عربی به شهروندان خود هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه حملات خطری برای کل خاورمیانه است