دیدگاه | تعهد برای دفاع از اسرائیل باید فراتر از «گنبد آهنین» باشد

11/06/2021 07:57:00 ب.ظ

🔺دیدگاه | تعهد برای دفاع از #اسرائیل باید فراتر از «گنبد آهنین» باشد ⬇️بیشتر بخوانید:

اسرائیل, مایکل ماکوفسکی. مقاله‌

🔺دیدگاه | تعهد برای دفاع از اسرائیل باید فراتر از «گنبد آهنین» باشد ⬇️بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

به اهمیت حمایت آمریکا از اسرائیل درباره خطراتی که امنیت این کشور را تهدید می‌کند، پرداخته‌اند.نویسندگان این مقاله با اشاره به تأکید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به تجهیز «گنبد آهنین» اسرائیل پس از نبرد اخیر غزه، و تأمین مهمات هدایت‌شونده یا هوشمند مورد نیاز این کشور موسوم به «پی‌جی‌ام»، که با استقبال برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه نیز مواجه شد، می‌گویند که ایالات متحده باید فراتر از این عمل کند.

در این مقاله آمده است که آمریکا باید برای مقابله با خطر بزرگ‌تری که اسرائیل را تهدید می‌کند، یعنی ایران هسته‌ای، و احتمال آغاز یک جنگ فراگیر برای جلوگیری از این رویداد، آماده باشد.تلاش آقای بایدن برای احیای توافق هسته‌ای به ایران که نقایص زیادی نیز دارد، دست‌یابی این کشور به سلاح هسته‌ای را تسهیل می‌کند؛ رویدادی که اسرائیل مصمم است به هر قیمتی مانع آن‌ شود، و در نتیجه احتمال جنگی فراگیر میان اسرائیل، و نیروهای تحت حمایت ایران در منطقه افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب: VOA Farsi صدای آمریکا »

😂😂 گنبد آهنین هم یک لاف بود

تعیین یکی از شهرهای مرزی آمریکا با کانادا برای رای‌گیری از شهروندان ایرانی مقیم کاناداسید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با انتقاد از اقدام خلاف عرف بین المللی دولت کانادا در عدم موافقت با برگزاری انتخابات مستقیم ریاست جمهوری در کانادا برای ایرانیان مقیم این کشور ، گفت: با پیگیری های وزارت امور خارجه، یکی از شهرهای مرزی آمریکا نزدیک به مرز کانادا به عنوان مکان برگزاری انتخابات برای شهروندان ایرانی مقیم در کانادا در نظر گرفته شده است. چه حیف 😂 دکلته پوش ها و مینی ژوبی های صادراتی نمی تونن رای بدن اینم از حقوق بشر و دموکراسی به سبک بوفالوهای کانادایی IraniansBoycottElections رای_بی_رای

کرونا در ایران؛ آماده‌باش به بیمارستان‌ها برای پیک بعد از انتخابات

ایتالیا-ترکیه؛ افتتاحیه یورو و پیام جهانی برای عبور از کرونا - BBC News فارسیامشب با یک سال تاخیر مسابقات یورو ۲۰۲۰ در همان ورزشگاهی که قرار بود بازی افتتاحیه برگزار شود، آغاز خواهد شد؛ ورزشگاه المپیک رم. bbcpersian kishuinu bbcpersian ایتالیا، ترکیه را بمباران کرد.

تصاویر دیوار فولادی در مرز یونان و ترکیه برای جلوگیری از ورود مهاجراندر کنار نصب این حصار فولادی به طول ۴۰ کیلومتر و ارتفاع ۵ متر، دولت به کمک دوربین‌های حرارتی و سنسورها سعی در تقویت کنترل‌های مرزی و جلوگیری از ورود مهاجران دارد. جمهوری اسلامی که داره نفسهای اخر رو میکشه و اردوغان هم اگه به بهانه پناهنده ها، نتونه از اروپا اخاذی کنه ، اقتصاد ترکیه پر و اردوغان هم پر . اینجوری شاید خاور میانه به ارامشی برسه .

درخواست از رهبران کشورهای جی ۷ برای کمک به آزادی ناهید تقوی | DW | 10.06.2021دوستان و اعضای خانواده زندانیان دوتابعیتی از رهبران کشور های عضو جی‌۷ درخواست کرده‌اند برای آزادی آن‌ها تلاش کنند. این افراد همچنین خواسته‌اند موضوع آزادی زندانیان دوتابعیتی در گفت‌وگوهای برجام نیز لحاظ شود. جاسوس خائن هست خصوصا به جایی که متولد شده. اگر جاسوس نبودن اینهمه کشورهای استعمارگر دم از ازادی اونها نمیزدند والا در زندانهای خودشون پر از ادم بیگناه هست. پس کو آن دموکراسی که میگن؟ 🍆

هیاتی از عمان برای بازگشایی فرودگاه صنعاء به یمن رفتاداره موسوم به «شورای عالی سیاستگذاری» شبه‌نظامیان حوثی‌ روز چهارشنبه 9 ژوئن 2021 با صدور بیانیه‌ای، از تلاش‌های صلح پادشاهی عمان استقبال و اعلام کرد هیاتی

مقاله‌ای در نشریه هیل به اهمیت حمایت آمریکا از اسرائیل درباره خطراتی که امنیت این کشور را تهدید می‌کند، پرداخته‌اند.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به عدم همراهی دولت کانادا در برگزاری مستقیم انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم در خاک این کشور، گفت: موضوع برگزاری انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در کشور کانادا و ایجاد امکان حضور و مشارکت هموطنان مقیم کشورمان در این امر سرنوشت ساز، از طریق نمایندگی دائم کشورمان در نیویورک در تماس با سفیر کانادا در سازمان ملل مورد پیگیری قرار گرفت.استان‌وایر- «محمد طالب‌پور»، رییس «بیمارستان سینا» تهران از رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در دوران انتخابات ریاست جمهوری ابراز نگرانی کرد و گفت: «به ما توصیه شده است برای موج محدود کرونا پس از انتخابات، در حالت آماده‌باش قرار بگیریم.یورو ۲۰۲۰ یک ویژگی برجسته دارد؛ اینکه تعداد تیم‌های پرستاره و مدعی قهرمانی در این تورنمنت زیاد است.

نویسندگان این مقاله با اشاره به تأکید جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به تجهیز «گنبد آهنین» اسرائیل پس از نبرد اخیر غزه، و تأمین مهمات هدایت‌شونده یا هوشمند مورد نیاز این کشور موسوم به «پی‌جی‌ام»، که با استقبال برخی از سناتورهای جمهوری‌خواه نیز مواجه شد، می‌گویند که ایالات متحده باید فراتر از این عمل کند. در این مقاله آمده است که آمریکا باید برای مقابله با خطر بزرگ‌تری که اسرائیل را تهدید می‌کند، یعنی ایران هسته‌ای، و احتمال آغاز یک جنگ فراگیر برای جلوگیری از این رویداد، آماده باشد. وی در این خصوص گفت: با توجه به محدودیت زمانی باقی مانده و عدم امکان اعزام عوامل اجرایی از سوی وزارت امور خارجه، امکان برگزاری انتخابات به صورت مستقیم فعلاً فراهم نشده است. تلاش آقای بایدن برای احیای توافق هسته‌ای به ایران که نقایص زیادی نیز دارد، دست‌یابی این کشور به سلاح هسته‌ای را تسهیل می‌کند؛ رویدادی که اسرائیل مصمم است به هر قیمتی مانع آن‌ شود، و در نتیجه احتمال جنگی فراگیر میان اسرائیل، و نیروهای تحت حمایت ایران در منطقه افزایش می‌یابد. فرماندار اهواز تاکید کرده بود که در تجمع انتخاباتی ابراهیم رئیسی در این شهر، مراسم در ساعات منع تردد و برخلاف ساعت تعیین شده برگزار شده است. این مقاله با تشریح سوابق درگیری‌های گذشته اسرائیل در غزه، که با توجه برتری نظامی این کشور در گذشته در زمانی کوتاهتر و با تلفات کمتری به پایان رسیده بود، هشدار داده است که با توجه به پیچیدگی‌های یک نبرد احتمالی گسترده، شرایط برای اسرائیل دشوارتر خواهد بود. انتهای پیام. این جنگ احتمالی چند جبهه‌ای که ایران و گروه‌های تحت حمایتش در سوریه، لبنان، عراق، غزه، و احتمالا یمن را شامل می‌شود، چالشی برای توانایی‌های دفاعی اسرائیل به شمار می‌رود. مانچینی چند روز قبل در یک مصاحبه تاکید کرد که "زندگی‌اش سراسر مبارزه بوده و حالا هم به عنوان سرمربی ایتالیا در حال مبارزه برای رسیدن به بهترین نتایج است.

نویسندگان این مقاله می‌گویند که واشنگتن باید فرای تعهدات شفاهی فراحزبی درباره تجهیز گنبد آهنین عمل کند، و بمب‌های هدایت‌شونده یا هوشمند را برای جلوگیری از درگیری با ایران و گروه‌های نیابتی آن، و یا کاهش اثرات فاجعه‌بار این واقعه، در اختیار اسرائیل قرار دهد. بر اساس این گزارش، مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۳ هزار و ۷۸ نفر و تعداد کل جان‌باختگان به ۸۱ هزار و ۷۹۶ نفر رسیده است. دولت ایالات متحده اخیرا فروش تعدادی از این بمب‌ها به مبلغ ۷۳۵ میلیون دلار به اسرائیل را تصویب کرد. این تجهیزات عمدتا شامل بمب‌های کالیبر کوچک و مهمات حمله مستقیم مشترک است، که بمب‌های هدایت‌نشده را به سلاح‌های دقیق تبدیل می‌کند. نیاز اسرائیل حتی پیش از آغاز درگیری اخیر غره، بیش از این میزان بود، و حالا پس از این نبرد، به تجهیزات دفاعی بیشتری نیاز دارد. برخی مقامات ستاد مقابله با کرونا در روزهای گذشته از استفاده از واکسن «برکت» به عنوان دوز دوم واکسن کرونا در ایران سخن به میان آورده‌اند. نویسندگان در ادامه این مقاله، روش‌های پیشنهادی خود را برای تأمین بودجه، تولید، و ارسال این تجهیزات به اسرائیل مطرح می‌کنند. البته در خط حمله مقابل چک دومنیکو براردی در کنار چیرو ایموبیله و لونزو اینسینیه بازی کرد اما قطعا در بازی امشب، فدریکو کیزا شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی در مقایسه با براردی خواهد داشت.

آنها می‌گویند این امر در کاهش خطرات احتمالی وقوع درگیری‌های بزرگ‌تر در خاورمیانه نقش مهمی خواهد داشت. * برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست. خبرهای دیگر ... همین دو عامل می‌تواند کار ایتالیا را برای بازی افتتاحیه یورو دشوار کند.

.