هیاتی از عمان برای بازگشایی فرودگاه صنعاء به یمن رفت

19/03/1400 08:19:00 ب.ظ

هیاتی از عمان برای بازگشایی فرودگاه صنعاء به یمن رفت العربيه_فارسى

اداره موسوم به «شورای عالی سیاستگذاری» شبه‌نظامیان حوثی‌ روز چهارشنبه 9 ژوئن 2021 با صدور بیانیه‌ای، از تلاش‌های صلح پادشاهی عمان استقبال و اعلام کرد هیاتی شبه نظامیان حوثی در این بیانیه اعلام کردند که هیئتی از سوی پادشاهی عمان رهسپار صنعاء شده تا چگونگی بازگشائی فرودگاه این شهر و همچنین دیگر امور رسیدگی به اوضاع انسانی را با آنها بررسی کند.

این سفر بعد از آن صورت می‌گیرد که هفته گذشته «عبدالملک حوثی» رهبر حوثی‌ها، اوضاع یمن را با هیئت اعزامی از سوی دفتر پادشاهی عمان مورد بررسی قرار داد.

در این راستا، «مهدی مشاط» رئیس «شورای عالی سیاستگذاری» (بالاترین نهاد تصمیم‌گیری در تشکیلات حوثی‌ها) تلاش‌هائی که عمان برای رسیدن به یک راه حل سیاسی در یمن مبذول می‌دارد را با هیئت عمانی مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

شایان ذکر است که بعد از کودتای حوثی‌ها در سال 2014، این اولین باری است که یک هیئت عمانی از صنعاء دیدن می‌کند.در این میان عمان تلاش می‌کند، دیدگاه‌های متفاوت دولت قانونی یمن و حوثی‌ها را به یکدیگر نزدیک کند. headtopics.com

کشور فقیر یمن از هفت سال پیش شاهد جنگی خونین و ویرانگر در بیشتر مناطق خود است. تاکنون بیش از 230 هزار نفر، در این جنگ، جان خود را از دست داده و اوضاع انسانی فاجعه‌باری بر این کشور حاکم شده است؛ به طوری که 80 درصد جمعیت 30 میلیونی یمن، براساس گزارش سازمان ملل، به مساعدت و تأمین ضروریات اولیه زندگی از سوی سازمان‌های بین‌المللی نیاز مبرم دارند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

آمریکا و اروپا از ایران خواستند امکان بازرسی کامل از سایت‌های هسته‌ای خود را فراهم کندآمریکا و اتحادیه اروپا در واکنش به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره عدم پاسخگویی ایران در ارتباط با ذرات هسته‌ای کشف شده در سایت‌های مختلف این کشور، از تهران خواستند امکان بازرسی کامل را برای آژانس فراهم کرده و به تعهدات خود در برجام بازگردد اتحادیه اروپا یه زمانی از خواب بیدار میشه که دیگه خیلی دیر شده و کار از کار گذشته و از آن به بعد باید در سایه ای تهدید سلاحهای هسته ای جمهوری اسلامی زندگی کنن چرا نمیفهمید مردم ایران را شماها در پناه دولت نامشروع آخوندی بیچاره کردید اگر نگران دستیابی سپاه به بمب اتم هستید خیالتان راحت کنیم دست پیدا خواهد کرد با وقت کشی شماها،شمایی که دم از حقوق بشر میزنید.

درخواست مجلس از قوه قضاییه برای رسیدگی به تخلف روحانی در امضای سند 2030نمایندگان مجلس ایران، با 182 رای موافق حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران را در رابطه با امضای سند بین المللی 2030، «نقض اصول 77 و 125 قانون اساسی» و «تخلف»

حمله شبانه اسرائیل به سوریه؛ دیده‌بان حقوق بشر از کشته شدن ۸ نفر خبر داددر جریان حملات شبانه اسرائیل به حمص که اندکی پیش از نیمه شب روی داد، ۸ نفر از جمله ۵ نظامی سوری و ۳ تن از نیروهای خارجی متحد سوریه کشته شده‌اند. سازمان ملل تو این چیزا خفه میشه؟ زر نمیزنه؟ ایران سریع قطعنامه صادر میکنید فازتون چیه؟

وبسایت یورونیوز و بسیاری از وبسایت‌های بزرگ دیگر به دلیل اختلال سی‌دی‌ان قطع شدمخاطبان گرامی دسترسی به وب‌سایت یورونیوز مانند بسیاری از سایت‌های دیگر در جهان به دلیل از کار افتادن شبکه تحویل محتوای Fastly در برخی نقاط جغرافیایی و برخی ارائه دهندگان سرویس اینترنت با مشکل مواجه شده است. ممکن است نتوانید مطلب زیر را باز کنید🔽 وصله

بلینکن: پس از بازگشت به برجام نیز صدها تحریم علیه ایران باقی می‌ماندبلینکن: پس از بازگشت به برجام نیز صدها تحریم علیه ایران باقی می‌ماند وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد حتی در صورت بازگشت به برجام نیز صدها تحریم علیه ایران «مادامی که رفتار آن تغییر نکند» باقی خواهد ماند.

انتخابات ۱۴۰۰ - تهدید کاندیداها به رد صلاحیت بعد از مناظره تلویزیونیانتخابات_۱۴۰۰ - تهدید کاندیداها به رد صلاحیت بعد از مناظره تلویزیونی ستاد تبلیغات ابراهیم رئیسی اعلام کرد به این کاندیدا پنج دقیقه وقت اضافه برای پاسخگویی به سخنان همتی و مهرعلیزاده علیه او داده شده است