کسب و کار, اقتصاد

رؤیای دُبی؛ تبدیل‌شدن به پایتخت استارت‌آپ‌های دنیا

«در دنیایی که همه به دنبال فضای زیبا و تسهیلات آموزشی و رفاهی‌اند و امکان راه‌اندازی کسب‌وکار می‌خواهند، کارآفرینان هم فرقی با دیگران ندارند.»

11/06/2021 07:30:00 ب.ظ
کسب و کار, اقتصاد, دبی

دُبی که به نقطه‌ای برای اتصال شرق و غرب تبدیل شده جمعیتی متنوع را در خود جای داده است. پایتخت امارات امروز فقط یک درصد از تولید ناخالص داخلی‌اش را از فروش نفت تأمین می‌کند. اما جذابیت دُبی برای کارآفرینان در چیست؟ این قمست از برنامه هدف را ببینید🔽

«در دنیایی که همه به دنبال فضای زیبا و تسهیلات آموزشی و رفاهی‌اند و امکان راه‌اندازی کسب‌وکار می‌خواهند، کارآفرینان هم فرقی با دیگران ندارند.»

برند پوشاک نیمه‌ورزشی «لو کوتور» با طی سه سال جهانی شده است. لیندزی دوران، بنیانگزار این برند می‌گوید دربارهٔ انگیزهٔ کار خود می‌گوید: «دیدم که در بازار جای خالی زیادی برای لباس‌ورزشی راحت و با کیفیت هست و همین ایدهٔ اولیه کارم شد. خودم قبلا کاری را راه نینداخته بودم و آن را حین کار یاد گرفتم، و اینجا به‌عنوان یک کارآفرین زن حمایت زیادی از من شد.» او می‌افزاید: «فکر می‌کنم دُبی شهر بسیار الهامبخش و مشوقی است. اگر در شهر دیگری زندگی می‌کردم فکر نمی‌کنم همین‌قدر مشتاق راه‌اندازی استارتاپ تجاری بودم.»

عفو بین‌الملل خواستار پیگرد کیفری ابراهیم رئیسی به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت شد انتخابات۱۴۰۰؛ اعلام پیروزی رئیسی، آرای باطله در رده دوم | DW | 19.06.2021 واکنش سازمان عفو بین الملل به انتخاب رئیسی: کشورهای عضو شورای حقوق بشر اقدامی انجام دهند

ارائهٔ تسهیلات قانونی برای رُشد شرکت‌های نوپادُبی در سه‌ماهٔ اول امسال ۱۵ هزار مجوّز کاری تازه صادر کرد که نسبت به پارسال ۱۹ درصد بیشتر بود. این مجوزها برای فعالیت‌های حرفه‌ای، تجاری، گردشگری و صنعتی صادر شده است. مسئولان دُبی نه‌تنها مشتاق اند تعداد استارتاپ‌ها را بیشتر کنند بلکه می‌خواهند این کسب‌وکارها به موفقیت هم برسند.

سامانهٔ اطلاعاتی مگنیت در همین راستا کار می‌کند و هرگونه سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر در حوزهٔ استارتآپ‌ها را ثبت می‌کند.فیلیپ بائوشی، مؤسس و مدیر شرکت مگنیت می‌گوید: «در حال حاضر، دولت‌ها و شرکت‌های چندملیتی در تمامی سطوح مجذوب استارتاپ و نوآوری هستند. بنابراین مسائلی نظیر این‌که وقت سیاست‌گذاری آنهاست چه زمانی است و کی در پی سرمایه‌گذاری هستند و این که رقبای استارت‌آپها چه کسانی‌اند، اطلاعاتی است که ما برای کمک به کارکنان این حوزه جمع‌آوری می‌کنیم.» headtopics.com

ارائهٔ کمک مالی و خدماتی در کنار مالیات‌های بسیار کممرکز رُشد اقتصادی اینتلاک به‌منظور تسهیل راه‌اندازی استارت‌آپ‌‌های حوزهٔ هوانوردی، سفر و گردشگری ایجاد شده است. یوسف لوتا مدیر اجرایی این مرکز می‌گوید که این مرکز حدود ۱.۴ میلیون درهم سرمایهٔ اولیهٔ رایگان برای این شرکت‌های نوپا فراهم کرده است.

او دربارهٔ یکی از شرکت‌های موفقی که از کمک این مرکز بهره‌مند شده می‌گوید: «کار شرکت دوبز کمک به مسافران در انجام خدمات فرودگاهی پیش از حرکت است، ما هم در زمینهٔ بازاریابی و ارائهٔ «قیمت‌ِ متناسب با خدمات» به آنها کمک می‌کنیم. گروه سرمایه‌گذاری دانِتا از نوآوری آنها استقبال کرد و همین باعث شد درهای ۹۰ مرکز کاری دنیا به‌رویشان باز شود.»

امارات در بین کشورهای رقیبش یکی از کمترین مالیات‌ها را دارد، چه مالیات بر شرکت‌ها و چه بر ارزش افزوده و دُبی اخیرا وعدهٔ واگذاری حق مالکیت ۱۰۰ درصد را به سرمایه‌گذاران خارجی داد.موفقیت استارت‌آپ‌ها در دُبی الهامبخش دیگران شده است. امارات در نظر دارد آینده‌‌اش را با صنایعی بسازد که بر پژوهش و فناوری استوارند تا بتواند پایتخت استارتاپ‌های دنیا شود.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

خاک بر سر شیخ های وطن فروش.کیش میتونست الان جای دوبی باشه.لعنت به سران اروپا و امریکا که این پفیوز ها را بجای شاه حاکم کردن دبی پایتخت اماراته؟!🤔

بایدن نخستین سفر خود به اروپا را با هشدار به روسیه آغاز کردجو بایدن بر پایبندی ایالات متحده به اتحاد با پیمان اتلانتیک شمالی تأکید کرد اما گفت که ناتو به نوسازی و گسترش توانایی‌های خود در زمینه سایبری نیاز دارد.

روحانی: برخی با حمله احمقانه به مراکز دیپلماتیک روابط با همسایگان را به هم زدندروحانی: *آنچه خدا برای مقام زن مقرر کرده بود در جمهوری اسلامی تحقق یافته است *ایام انتخابات همه به خانم‌ها احترام می‌گذارند اما نباید چنین باشد *در همه ایام باید به زنان احترام گذاشت *در این دولت تا نزدیک به ۳۰ درصد حضور زنان در مناصب مدیریتی انجام شد اینگونه میخوای مملکت داری و قانون مداری کنی تخلف محرز رئیس قوه قضا از پروتکلهای بهداشتی کشور این تخلف قضایی هست و تشکیل دهندگان این جمع دشمن ملتن و با ید محاکمه بشن و نامزد متخلف رد صلاحیت بشه خاک تو سرت رئیسی رای_بی_رای کرونا ببین کی از حقوق زنان میگه 😂 طرف بخاطر شهوت قدرت حاضره هربلایی سره مردم بیاد! ایا این ادم نجس لیاقت ریاست بر مردمو داره؟ این تخلف قضایی هست و تشکیل دهندگان این جمع دشمن ملتن و با ید محاکمه بشن و نامزد متخلف رد صلاحیت بشه خاک تو سرت رئیسی رای_بی_رای کرونا

ویدئو؛ اعتراض‌های کارگری در لهستان آمد و شد در پایتخت را مختل کردصدها کارگر شاغل در بخش‌های مختلف انرژی و معدن لهستان روز چهارشنبه با برگزاری راهپیمایی در ورشو، پایتخت، روند عادی عبور و مرور در این شهر را مختل کردند.

شورای اتحادیه اروپا از مسکو خواست تا الکسی ناوالنی را فورا آزاد کندشورای اتحادیه اروپا امروز پنج شنبه از مسکو خواست تا الکسی ناوالنی، منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را فوراً آزاد کند. درودها دوستان فردا جمعه 11.6.2021 عدالت بر ازدواج 30.10.1442 تبر بر چرخ اقبال 21.3.1400 رستاخیز بر گایا سلطان زمین امیدوارم ناوالنی هرچه زودتر آزادشود امیدوارم تمامی زندانیان عقیدتی سیاسی ایران ودیگر کشورهاآزاد شوند گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه متقلبها چرا درخواست آزادی جولیان اسانژ را نمی کنید؟

آمریکا سه مقام پیشین ایران را از فهرست تحریم ها خارج کردوزارت خزانه داری آمریکا امروز پنجشنبه سه مقام پیشین ایران و همچنین دو شرکت مرتبط با پتروشیمی ایران را از فهرست تحریم های این کشور خارج کرد. ننگ بر دولت خودفروش و حامی تروریست دموکراتها !!!

یوفا: تیم ملی فوتبال اوکراین «شعار سیاسی» را از روی پیراهنش حذف کنداتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، به اوکراین گفته است که باید «شعارهای سیاسی» را از روی پیراهن تیم ملی فوتبال خود در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ حذف کند جزئیات بیشتر🔽 IraniansBoycottElections is the real voice of millions of Iranians who are taken as hostage by the Mullas. This is the voice that the world should hear.