دو شهروند ایرانی و دو شهروند اندونزیایی در آمریکا به نقض تحریم‌های ایران متهم شدند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو شهروند ایرانی و دو شهروند اندونزیایی در آمریکا به نقض تحریم‌های ایران متهم شدند یک دادگاه فدرال آمریکا در ایالت ویرجینیا دو شهروند ایران و دو شهروند اندونزی را به اتهام نقض تحریم‌ها برای انتقال قطعات یدکی هواپیما به ایران متهم کرد.

یک دادگاه فدرال آمریکا در ایالت ویرجینیا دو شهروند ایران و دو شهروند اندونزی را به اتهام نقض تحریم‌ها برای انتقال قطعات یدکی هواپیما به ایران متهم کرد.

وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که محسن فقیهی ۵۴ ساله، صاحب‌علی مولایی ۵۶ ساله، آرنولد کونانگ ۲۶ ساله، و آلفرتس کونانگ ۵۵ ساله تلاش داشتند بدون کسب مجوز صادرات از وزارت خزانه‌داری، قطعات یدکی هواپیما به ایران صادر کنند. در این بیانیه به نقل از زَکِری تِرویلِگِر، دادستان فدرال ایالات متحده در حوزه قضایی شرق ویرجینیا، آمده است: «انتقال کالاهای تولید ایالات متحده به ایران، توانایی دشمن ما در انجام فعالیت‌های بدخواهانه و خطرناک علیه ایالات متحده را تسهیل می‌کند.»

بر اساس این بیانیه، متهمان از اوت ۲۰۱۵ تلاش کردند تحریم‌های ایران را با استفاده از شرکت‌های صوری و کشورهای سوم، دور بزنند. محسن فقیهی این قطعات را خریداری کرده و به آرنولد و آلفرتس کونانگ که پدر و پسر هستند در اندونزی فرستاده است. صاحب‌علی مولایی هم از شرکتش در مالزی پرداخت را انجام داده تا بعد فقیهی در ایران پولش را پرداخت کند.

دادگاه فدرال پس از بررسی مدارک و اسناد، حکم این متهمان را اعلام می‌کند. این چهار متهم به ۱۹ فقره نقض قوانین متهم شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«تور دو فرانس» با تاخیر دو ماهه و زیر سایه سنگین کرونا آغاز شدشیوع بیماری «کووید ۱۹» باعث شد که رقابت‌های امسال دو ماه دیرتر از آنچه پیش از این برنامه‌ریزی شده بود آغاز شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو سرباز ترکیه طی درگیری با تروریست‌های پ.ک.ک در نزدیکی مرز ایران شهید شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قتل دو سرنشین پراید در اهواز
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترافیک سنگین در دو آزادراه جنوبی و شمالی منتهی به تهرانرییس پلیس راه تهران بزرگ از ترافیک سنگین برگشت در دو آزادراه تهران-قم و تهران-شمال خبرداد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اجازه ایران برای بازرسی از دو سایت مورد درخواست آژانس هوشمندانه بود/چشم‌انداز نشست ماه سپتامبر شورای حکام مثبت است/ ترامپ برای مقابله با ایران تا انتخابات به هر دری می‌زنددیپلمات پیشین ایران به بررسی و تحلیل آثار سفر مدیرکل آژانس بین المللی به ایران‌و در نشست ماه سپتامبر شورای حکام پرداخت و اقدام ایران در قبال آژانس و قطعنامه ‌اخیر آن درباره ایران را هوشمندانه قلمداد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رویترز: در پی توافق تاریخی عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات، دو کشور همکاری در زمینه‌های امنیت غذایی و آب را بررسی می‌کنند🔺رویترز: در پی توافق تاریخی عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات، دو کشور همکاری در زمینه‌های امنیت غذایی و آب را بررسی می‌کنند ⚡️خبرگزاری رویترز از همکاری‌های بالقوه اسرائیل و امارات متحده عربی در زمینه امنیت غذایی و آب خبر داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »