فرمولی را برای پرداخت غرامت در ارتباط با هواپیمای اوکراینی قبول نمی‌کنیم

10/06/1399 05:54:00 ب.ظ

سفیر ایران در کی‌یف: فرمولی را برای پرداخت غرامت هواپیمای_اوکراینی ارائه شده را قبول نمی‌کنیم، فرمول ما برای پرداخت غرامت قوانین بین‌المللی و معاهده‌هایی است که عضو آن هستیم

سفیر ایران در کی‌یف در رابطه با پرداخت غرامت در رابطه با سقوط هواپیمای اوکراینی تاکید کرد: ما فرمولی را برای پرداخت غرامت قبول نمی‌کنیم. فرمول ما واضح و معین است: قوانین بین‌المللی و معاهده‌هایی که عضو آن هستیم. مرادی ادامه داد: یک نکته مهم دیگر توان صلاحیت ایران در تحقیق درباره پرونده مربوط به این حادثه غم‌انگیز است. احترام به استقلال ایران در حریم هوایی آن همان طور که در معاهده شیکاگو آمده است، یکی از اصول تحقیقات کیفری در این باره است.

معاهده میان ایران و اوکراین نیز به استقلال دو کشور توجه دارد. نکته دیگری که نباید فراموش کنیم این است که این فاجعه منجر به جان باختن 152 تن از شهروندان ایران شد و مرتکبین به جرم در این حادثه نیز ایرانی هستند، بنابراین این‌ها همه گواه این هستند که ایران به دلایل متعدد درباره تحقیق پیرامون این پرونده دارای صلاحیت است.

سفیر کشورمان در اوکراین درباره این که این تحقیقات در چه مرحله‌ای است، گفت: اول از همه این که دادرسی نظامیان است و طبق قانون اساسی ایران، این دادگاه نظامی است که مسئول این تحقیق است، نه یک دادگاه غیرنظامی . چند اصل مهم در این تحقیق وجود دارند که مورد توجه دادستانی و دادگاه نظامی قرار دارند که دربرگیرنده ضرورت تحقیق کامل، در نظر گرفتن تمامی فرضیه‌ها، تحقیقات قضایی منصفانه و بی‌طرفانه، پایبندی بر قوانین بین‌المللی، پیگرد قانونی تمامی مرتکبین احتمالی به جرم و محاکمه‌شان طبق قانون، شهادت دادن و مدرک عینی می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

برگزاری مراسم عشای ربانی در کلمبیا با حضور مومنان در خودروصدها تن از مردم کلمبیا بدون اینکه از خودروهای خود پیاده شوند، در مراسم عشای ربانی در نزدیکی پایتخت حضور یافتند.

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن

دو سرباز ترکیه طی درگیری با تروریست‌های پ.ک.ک در نزدیکی مرز ایران شهید شدند

در گذشت چدویک بوزمن؛ وداع با پادشاه شهر خیالی واکاندا - BBC News فارسیچدویک بوزمن، هنرپیشه آمریکایی که به خاطر بازی در فیلم پلنگ سیاه شهرت داشت. آقای بوزمن از چهار سال پیش به سرطان روده بزرگ مبتلا شده بود اما درباره آن چیزی نگفته بود.

برگزاری لیگ قهرمانان آسیا با حضور تماشاگران در قطر- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimحضور تماشاگران در لیگ_قهرمانان_آسیا طبق اعلام AFC و فدراسیون فوتبال قطر در ادامه لیگ قهرمانان آسیا اجازه حضور تماشاگران در ورزشگاه ها داده خواهد شد فوتبال

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشور طی سه روز آینده خبر داد.