فرمولی را برای پرداخت غرامت در ارتباط با هواپیمای اوکراینی قبول نمی‌کنیم

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سفیر ایران در کی‌یف: فرمولی را برای پرداخت غرامت هواپیمای_اوکراینی ارائه شده را قبول نمی‌کنیم، فرمول ما برای پرداخت غرامت قوانین بین‌المللی و معاهده‌هایی است که عضو آن هستیم

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اوکراین فروم، منوچهر مرادی سفیر کشورمان در اوکراین در بخشی از گفت‌وگویش با این خبرگزاری درباره تحقیقات کیفری درخصوص سقوط هواپیمای اوکراینی با اشاره به این که تهران و کی‌یف یک تفاهم‌نامه همکاری قانونی دارند و این تفاهم‌نامه چارچوب قانونی همکاری‌ها میان دو کشور است، گفت: اساس کار دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران که مسئول تحقیقات در این زمینه است همین تفاهم‌نامه، مقررات سازمان بین‌المللی هواپیمایی و البته قوانین داخلی ایران است.

سفیر کشورمان در اوکراین درباره این که این تحقیقات در چه مرحله‌ای است، گفت: اول از همه این که دادرسی نظامیان است و طبق قانون اساسی ایران، این دادگاه نظامی است که مسئول این تحقیق است، نه یک دادگاه غیرنظامی .

سفیر کشورمان در اوکراین درباره این که تعامل و همکاری نهادهای قضایی و اجرایی ایران در این باره چگونه است، گفت: در این مورد، دو نوع همکاری وجود دارد. یک مورد این که کشوری به طور منظم نامه‌نگاری کرده و خواستار اطلاعات مرتبط می‌شود و مورد دوم وقتی است که دو طرف در چارچوب مقررات مذاکره و تبادل نظر می‌کنند. در مذاکرات قبلی ما مورد دوم را انتخاب کردیم.

سفیر کشورمان در کی‌یف درباره روند پرداخت غرامت برای هواپیمای اوکراینی گفت: پرداخت غرامت هم مانند دیگر مسائل مرتبط با این حادثه یک چارچوب قانونی و بین‌المللی دارد. در مذاکرات و مصاحبه‌های پس از آن، ما آمادگی‌مان برای پرداخت غرامت طبق قوانین بین‌المللی و تعهدات ایران در معاهده‌هایی را که ایران عضوی از آن است اعلام کردیم. مطلب آخر این است که ما فرمولی را برای پرداخت غرامت قبول نمی‌کنیم و این نکته مهمی است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری مراسم عشای ربانی در کلمبیا با حضور مومنان در خودروصدها تن از مردم کلمبیا بدون اینکه از خودروهای خود پیاده شوند، در مراسم عشای ربانی در نزدیکی پایتخت حضور یافتند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دو سرباز ترکیه طی درگیری با تروریست‌های پ.ک.ک در نزدیکی مرز ایران شهید شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

در گذشت چدویک بوزمن؛ وداع با پادشاه شهر خیالی واکاندا - BBC News فارسیچدویک بوزمن، هنرپیشه آمریکایی که به خاطر بازی در فیلم پلنگ سیاه شهرت داشت. آقای بوزمن از چهار سال پیش به سرطان روده بزرگ مبتلا شده بود اما درباره آن چیزی نگفته بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

برگزاری لیگ قهرمانان آسیا با حضور تماشاگران در قطر- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimحضور تماشاگران در لیگ_قهرمانان_آسیا طبق اعلام AFC و فدراسیون فوتبال قطر در ادامه لیگ قهرمانان آسیا اجازه حضور تماشاگران در ورزشگاه ها داده خواهد شد فوتبال
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در شرق کشور طی سه روز آینده خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »