دود آتش آمریکا به اروپا رسید

27/06/1399 02:45:00 ب.ظ

دود آتش آمریکا به اروپا رسید جزئیات بیشتر🔽

بر اساس تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی مقامات محلی، آتش‌سوزی‌ها در ایالت‌های کالیفرنیا و اورگان تا کنون دست کم ۳۰ کشته به جا گذاشته است. شدت آتش‌سوزی‌های کم سابقه هفته‌های گذشته در غرب آمریکا به حدی بوده که دود ناشی از آن به سوی مناطقی از اروپا رسیده است.

اداره اروپایی «کوپرنیک»، بزرگ‌ترین برنامه منفرد دیدبانی زمین در دنیا که توسط کمیسیون اروپا و با همکاری آژانس فضایی اروپا انجام می‌شود با طرح این هشدار اعلام کرد که این وضعیت به دلیل وزش بادهای شدید در کالیفرنیا پایدار طی روزهای آینده پایدار خواهد ماند.

دودهای ناشی از آتش‌سوزی‌های جنگلی در غرب آمریکا که با وزش باد و گرمای هوا وسعت گرفته، با عبور از اقیانوس اطلس به اروپا رسیده است. دفتر اروپایی کوپرنیک از زمان آغاز مشاهدات ماهواره‌ای تغییرات آب و هوایی در سال ۲۰۰۳ تاکنون هرگز داده‌هایی به این وسعت و بزرگی در خصوص آتش‌سوزی‌ها ثبت نکرده است.

بر اساس گزارش کوپرنیک فعل و انفعالات ناشی از آتش‌سوزی‌های هفته‌های اخیر در ایالات متحده «ده‌ها تا صد‌ها برابر شدید‌تر از حد متوسط» عنوان شده است. کوپرنیک در گزارش خود یادآور می‌شود که مقادیر بی سابقه ای کربن در پی این آتش‌سوزی‌ها در جو زمین رها شده و دود متراکم ناشی از آتش‌سوزی‌ها از ایالات متحده و اقیانوس آتلانتیک عبور کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

وزارت دادگستری آمریکا به دنبال هکر ایرانی- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimوزارت دادگستری آمریکا به دنبال هکر_ایرانی نام این هکر بهزاد محمدزاده، ۱۹ ساله است اتهام ادعایی محمدزاده حمله به ۵۱ وب‌سایت آمریکا اعلام شده است

آمریکا فروشندگان بین‌المللی اسلحه به ایران را به تحریم تهدید کردساعاتی پیش از این هشدار، مایك پمپئو، وزیر خارجه آمریكا گفته بود كه دولت واشنگتن در تلاش برای تصویب مجدد تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، هفته آینده بار دیگر به سازمان ملل روی خواهد آورد.

پنج پناهجو به اتهام آتش زدن اردوگاه موریای یونان بازداشت شدندساکنان خشمگین این جزیره اعلام کرده‌اند که عصر سه‌شنبه تظاهرات خواهند کرد تا پناهجویان از این جزیره منتقل شوند.

برای نخستین بار، یک زن به عنوان مدیرعامل یکی‌ از بزرگترین بانک‌های آمریکا برگزیده شدبرای نخستین بار، یک زن به عنوان مدیرعامل یکی‌ از بزرگترین بانک‌های آمریکا برگزیده شد جین فریژر که در حال حاضر رئیس سیتی است و هدایت بانک جهانی مصرف‌کننده این گروه را نیز بر عهده دارد، از ماه فوریه آینده جانشین مایکل کوربات می‌شود.

اعلام وضع اضطراری در ایالت های جنوب شرقی آمریکا به خاطر توفند سالی - BBC News فارسیبا نزدیک شدن توفند سالی به ساحل خلیج مکزیک در آمریکا، مقام های محلی از احتمال بروز سیل در بعضی از مناطق جنوب شرقی آمریکا خبر داده اند. به گفته کارشناسان هواشناسی این توفند سه شنبه شب به مناطق ساحلی ایالت های میسیسیپی، آلاباما و فلوریدا خواهد رسید و در بعضی از مناطق ممکن است تا ۶۱ سانتی متر باران ببارد. سرعت وزش این توفند بین ۹۵ تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

امضای توافق عادی‌سازی روابط اسرائیل با بحرین و امارات به میانجی‌گری آمریکااسرائیل، امارات متحده عربی و بحرین روز سه شنبه با میانجی‌گری آمریکا در کاخ سفید توافقی تاریخی را برای عادی‌سازی روابط خود به امضاء رساندند، توافقی که