اعتراض معلمان و کارگران در ایران به اخراج، تعدیل، بلاتکلیفی، معوقات مزدی و بیمه ای

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در سه روز گذشته خبر برگزاری۱۱ تجمع اعتراضی توسط کارگران و معلمان به رسانه ها راه یافته است. این تجمعات در تهران، مقابل مجلس شورای اسلامی و در سایر شهرها مقابل ادارات مسئول برگزار شده است. جزییات بیشتر در ایران وایر👇 اخبار_ایران کارگران معلمان

استان وایر- در سه روز گذشته خبر برگزاری۱۱ تجمع اعتراضی توسط کارگران و معلمان به رسانه ها راه یافته است. این تجمعات در تهران، مقابل مجلس شورای اسلامی و در سایر شهرها مقابل ادارات مسئول برگزار شده است. حاضران در این تجمعات به «اخراج»، «تعدیل نیرو»، «ورود یا خلع ید بخش خصوصی»، «بلاتکلیفی ناشی از تعطیلی محل کار» و «معوقات مزدی و بیمه ای» اعتراض کرده اند.

به گفته این کارگر برخلاف ادعای برخی مدیران شهری ورود پیمانکاران باعث بهبود وضعیت کار و افزایش درآمد کارگران نمی‌شود: «با توجه به اینکه پیش از این تجربه کار برای پیمانکاران مختلف و بدحسابی‌های آنها را داشته‌ایم، از تکرار به خطر افتادن امنیت شغلی خود به شدت نگرانیم.» کارگران می گویند: «بارها برای مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالباتمان مقابل ساختمان استانداری و فرمانداری جمع شدیم که با فشار مسئولان بالادستی، شهرداری در هر نوبت یک ماه از مطالباتمان را پرداخت می‌کند و مجددا باید برای دریافت طلب‌های بعدی تجمع کنیم.جدا از کارگران، پرداخت حقوق کارمندان شهرداری نیز به تاخیر افتاده و آنها نیز مشکلات معیشتی دارند. اگر بی‌توجهی‌های مسئولان شهری در خصوص پرداخت حقوق‌مان ادامه پیدا کند نمی‌دانیم به کجا مراجعه کنیم؛ درمانده شده‌ایم و با این شرایط قادر به کار کردن نیستیم.

او تاکید می‌کند: «در پارس آمپول، ده کارگری که از حقوق همکاران خود دفاع کرده‌اند، بیکار شده‌اند و حالا کارگران می‌گویند تا این ده نفر برنگردند، ما نمی‌توانیم کار کنیم. از این ده نفر، یک نفر نماینده قانونی کارگران بوده است که اداره کار هم نمایندگی این کارگر را پذیرفته است. این کارخانه بسیار خوشنام و توانمند است و باید اجازه بدهند کارگران آن تشکل داشته باشند و آزادانه از حقوق قانونی خود دفاع کنند.

به گفته معترضان در چهار ماه گذشته فقط ۲ ماه مطالبات بازنشستگان پرداخت شده و شهرداری در پرداخت ۲ ماه دیگر تعلل کرده است. بازنشستگان شهرداری آبادان هر ماه مستمری بازنشستگی خود را با تاخیر دریافت می‌کنند و مشکلاتی در زمینه بیمه درمان مستقیم و تکمیلی خود نیز دارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تظاهرات مردم بحرین در اعتراض به توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با اسرائيل
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعتراض مادران دیاربکری به رفتارنمایندگان حزب دموکراتیک خلق‌هامادرانی دیاربکری که در اعتراض به ربوده و اغفال شدن فررندانشان برای حضور در صفوف گروه تروریستی پ.ک.ک در مقابل دفتر حزب دموکراتیک خلق‌ها در دیاربکر، تحصن کردند‌ه‌اند نسبت به رفتار نمایندگان این حزب واکنش دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کدام معلمان می‌توانند دورکاری کنند؟/دانش‌آموزان زدن ماسک را جدی بگیرند- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimدانش‌آموزان زدن ماسک را جدی بگیرند مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش: خانواده‌ها و دانش‌آموزان مسائل بهداشتی را جدی بگیرند معلمان دارای مشکلات ریوی که ریسک ابتلا به کرونا در آنها زیادتر است با گواهی پزشک می‌توانند از شرایط دورکاری استفاده کنند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تروئیکای اروپا خواستار شفاف سازی ایران در پاسخ به سوال های پادمانی آژانس شدتروئیکای اروپا خواستار شفاف‌سازی ایران در پاسخ به سوال‌های پادمانی آژانس شد تروئیکای اروپا در بیانیه ای ضمن استقبال از بیانیه مشترک اخیر میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار شفاف سازی ایران در زمینه پاسخ به سوال‌های پادمانی آژانس شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع هواداران استقلال به مقابل فدراسیون فوتبال کشیده شدتجمع هواداران استقلال به مقابل فدراسیون فوتبال کشیده شد تعدادی از هواداران استقلال در پی اظهارات اخیر استراماچونی و در اعتراض به قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی، در برابر ساختمان فدراسیون فوتبال تجمع کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کنایه شمخانی به ترامپدبیر شورای عالی امنیت ملی: هفته دفاع مقدس تاریخی مستند از اراده نسل شهید قاسم سلیمانی برای تنبیه دیکتاتورهای متوهمی است که تصور می‌کنند، ۱۰۰۰ برابر قدرتمندتر از ایران هستند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »