برای نخستین بار، یک زن به عنوان مدیرعامل یکی‌ از بزرگترین بانک‌های آمریکا برگزیده شد

25/06/1399 05:56:00 ب.ظ

برای نخستین بار، یک زن به عنوان مدیرعامل یکی‌ از بزرگترین بانک‌های آمریکا برگزیده شد جین فریژر که در حال حاضر رئیس سیتی است و هدایت بانک جهانی مصرف‌کننده این گروه را نیز بر عهده دارد، از ماه فوریه آینده جانشین مایکل کوربات می‌شود.

شرکت خدمات مالی و بانکی «گروه سیتی» یا «سیتی‌گروپ» (به انگلیسی: CitiGroup به گزارش سی‌ان‌ان، این گروه خانم جِین فریژر را به عنوان مدیر عامل بعدی خود انتخاب کرد. به این ترتیب او نخستین زنی است که یکی از بانک‌های بزرگ آمریکا را هدایت خواهد کرد.

جین فریژر که در حال حاضر رئیس سیتی است و هدایت بانک جهانی مصرف‌کننده این گروه را نیز بر عهده دارد، از ماه فوریه آینده جانشین مایکل کوربات می‌شود. کوربات پس از ۳۷ سال خدمت در این بانک بازنشسته خواهد شد.

مایکل کوربات در حالی که مایکل کوربات در دوران مدیریت خود، نقش مهمی در ثبات اقتصادی سیتی پس از بحران مالی بزرگ دهه ۲۰۱۰ داشت، جین فریژر در شرایطی رهبری یکی از بانک‌های بزرگ آمریکا را بر عهده می‌گیرد که آینده اقتصادی کشور نامشخص است.

در ماه‌های اخیر و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی، حتی بانک‌های بزرگ آمریکا نیز از کاهش درآمدها و سود خود خبر داده‌اند. هرچند که کارشناسان در مجموع آینده اقتصادی آمریکا را روشن ارزیابی می‌کنند، ولی بدون شک جین فریژر برای تغییر شرایط کنونی و بازگشت به دوران طلایی گروه سیتی مسیر دشواری در پیش دارد. headtopics.com

جین فریژر، با ۱۶ سال سابقه کار در این‌ بانک، از اعضای باتجربه و «کهنه‌کار» گروه سیتی محسوب می‌شود که از احترام زیادی برخوردار است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

کرونا؛ اعمال قرنطینه در اسراییل برای بار دوم - BBC News فارسیدولت اسراییل برای مقابله با همه گیری ویروس کرونا برای دومین بار محدودیت های سراسری اعمال می کند. محدودیت های قرنطینه که با یوم کیپور، از مقدس ترین اعیاد یهودیان همزمان شده، قرار است از جمعه به مدت سه هفته به اجرا گذاشته شود.

آسیا برای اولین بار در ۶۰ سال گذشته با رکود اقتصادی منطقه‌ای روبروست - BBC News فارسیبه گفته بانک توسعه آسیایی (ای‌دی‌بی)، همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ اقتصادهای درحال توسعه کشورهای منطقه آسیا را به سمت رکود سوق داده است. بانک توسعه آسیایی می‌گوید اقتصادهای درحال توسعه آسیا در سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۰/۷ درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

نقد یک جمعیت شناس به طرح تشویقی مجلس برای زاد و ولدانتشار خبری از نماینده مردم ملکان درباره‌ طرح جدید مجلس مبنی بر اختصاص سهامی از شرکت‌های معتبر دولتی از جمله پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها به فرزندان سوم و چهارم در راستای تشویق خانوارها به زاد و ولد، این سوال را ایجاد می‌کند که آیا این نوع سیاستهای تشویقی برای حل مشکل جمعیتی کشور موثر واقع خواهد شد؟.

پارلمان بریتانیا لایحه جانسون برای بازنگری برکسیت را به رای می‌گذاردپارلمان بریتانیا روز دوشنبه ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور) طرح تازه بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور را که با بخش‌هایی از توافق برکسیت با اتحادیه اروپا در تعارض است به رای خواهد گذاشت.

لوکاشنکو برای جلب حمایت پوتین در برابر معترضان داخلی به روسیه رفتالکساندر لوکاشنکو امیدوار است تا با جلب حمایت سیاسی رئیس جمهوری روسیه بتواند با موج اعتراض‌ها در داخل کشورش مقابله کند.

مسیر تازه مهاجران ایرانی و افغان برای رسیدن به اروپا - BBC News فارسیاز حدود پانزده سال پیش، تعداد مهاجران افغان و ایرانی در مرتبه‌های بالای میزان پناهندگان در دنیاست.