اعلام وضع اضطراری در ایالت های جنوب شرقی آمریکا به خاطر توفند سالی - BBC News فارسی

15/09/2020 11:04:00 ب.ظ

اعلام وضع اضطراری در ایالت های جنوب شرقی آمریکا به خاطر توفند سالی

اعلام وضع اضطراری در ایالت های جنوب شرقی آمریکا به خاطر توفند سالی

با نزدیک شدن توفند سالی به ساحل خلیج مکزیک در آمریکا، مقام های محلی از احتمال بروز سیل در بعضی از مناطق جنوب شرقی آمریکا خبر داده اند. به گفته کارشناسان هواشناسی این توفند سه شنبه شب به مناطق ساحلی ایالت های میسیسیپی، آلاباما و فلوریدا خواهد رسید و در بعضی از مناطق ممکن است تا ۶۱ سانتی متر باران ببارد. سرعت وزش این توفند بین ۹۵ تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

۲ ساعت پیشReutersتوضیح تصویر،مغازه داران در نیواورلئان برای حفاظت از فروشگاه هایشان پنجره ها را با تخته می پوشانندبا نزدیک شدن توفند سالی به ساحل خلیج مکزیک در آمریکا، مقام های محلی از احتمال بروز سیل در بعضی از مناطق جنوب شرقی آمریکا خبر داده اند.به گفته کارشناسان هواشناسی این توفند سه شنبه شب به مناطق ساحلی ایالت های میسیسیپی، آلاباما و فلوریدا خواهد رسید و در بعضی از مناطق ممکن است تا ۶۱ سانتی متر باران ببارد.

سرعت وزش این توفند بین ۹۵ تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در آلاباما، میسیسیپی و لوییزیانا اعلام وضع اضطراری کرده است.همزمان، مقام های محلی در مناطق ساحلی این ایالت ها، بنادر، مدارس و کسب و کارها را تعطیل کرده اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 9129 نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 815 نفر رسیدوزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 815 نفر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

شمار مبتلایان به کووید-19 در آفریقای جنوبی به مرز 650 هزار نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در جمهوری آفریقای جنوبی با شناسایی 1579 مورد جدید به 649 هزار و 793 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

فوت ۱۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۱۵۶ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته خبر داد.

دیدار پوتین با لوکاشنکو در سوچی؛ روسیه ۱.۵ میلیارد دلار وام به بلاروس می‌دهد«وقتی کاملا اختیارش را از دست داد، جایگزینی وی برای مسکو آسان‌تر خواهد بود. کرملین در حال اتخاذ تصمیمی است تا طبق یک برنامه دقیق لوکاشنکو را برکنار کند.»

لوکاشنکو برای جلب حمایت پوتین در برابر معترضان داخلی به روسیه رفتالکساندر لوکاشنکو امیدوار است تا با جلب حمایت سیاسی رئیس جمهوری روسیه بتواند با موج اعتراض‌ها در داخل کشورش مقابله کند.

اعلام وضع اضطراری در ایالت های جنوب شرقی آمریکا به خاطر توفند سالی ۲ ساعت پیش Reuters توضیح تصویر، مغازه داران در نیواورلئان برای حفاظت از فروشگاه هایشان پنجره ها را با تخته می پوشانند با نزدیک شدن توفند سالی به ساحل خلیج مکزیک در آمریکا، مقام های محلی از احتمال بروز سیل در بعضی از مناطق جنوب شرقی آمریکا خبر داده اند.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در تاجیکستان با شناسایی 41 مورد جدید به 9129 نفر افزایش یافت.وزارت بهداشت عمومی افغانستان از افزایش آمار مبتلایان کرونا در این کشور به 38 هزار و 815 نفر خبر داد.شمار مبتلایان به کرونا در جمهوری آفریقای جنوبی با شناسایی 1579 مورد جدید به 649 هزار و 793 نفر رسید.

به گفته کارشناسان هواشناسی این توفند سه شنبه شب به مناطق ساحلی ایالت های میسیسیپی، آلاباما و فلوریدا خواهد رسید و در بعضی از مناطق ممکن است تا ۶۱ سانتی متر باران ببارد. سرعت وزش این توفند بین ۹۵ تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.09. دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در آلاباما، میسیسیپی و لوییزیانا اعلام وضع اضطراری کرده است.2020 استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی وزارت بهداشت عمومی افغانستان امروز سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 طی گزارشی اعلام کرد: آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا «کووید-19» در کشور با ثبت 43 مورد جدید طی شبانه‌روز گذشته، به 38 هزار و 815 نفر رسید. همزمان، مقام های محلی در مناطق ساحلی این ایالت ها، بنادر، مدارس و کسب و کارها را تعطیل کرده اند. بر این اساس، با مرگ یک نفر دیگر از بیماران کرونایی شمار قربانیان به 73 نفر رسید. هشدار مقام‌ها نسبت به خیزش خطرناک امواج در ساحل جنوبی آمریکا شرکت های نفتی هم ضمن تعطیل کردن بعضی از پالایشگاه ها، کارکنان خود را از سکوهای استخراج نفت و گاز در خلیج مکزیک خارج کرده اند. آمار بهبودیافتگان از بیماری کووید-19 نیز 577 هزار و 906 نفر اعلام شد.

کی آیوی، فرماندار ایالت آلاباما هم با اشاره به این که توفند سالی بیشتر مناطق این ایالت را تحت تاثیر قرار خواهد داد، از شهروندان خواسته است تا مناطق پست را تخلیه کنند.. شمار بهبودیافتگان از کرونا نیز با بهبودی 25 تن دیگر به 32 هزار و 98 نفر افزایش یافته است. گفته می شود نزدیک به یازده هزار خانه در مناطق ساحلی این ایالت و ایالت میسیسیپی در خطر سیل هستند. توفند سالی، هجدهمین طوفان عمده در اقیانوس اطلس در سال جاری است و هشتمین طوفان حاره ای است که امسال به سواحل آمریکا می رسد. مهمترین خبرها ..