ده سال تعویق در تعطیلی دو نیروگاه هسته‌ای بلژیک | DW | 19.03.2022

28/12/1400 06:30:00 ب.ظ

دو نیروگاه هسته‌ای بلژیک، ۱۰ سال بیشتر از زمان برنامه‌ریزی شده به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این دو نیروگاه قرار بود تا سال ۲۰۲۵ تعطیل شوند. این تصمیم به دلیل جنگ در اوکراین و افزایش قیمت انرژی اتخاذ شده است.

دو نیروگاه هسته‌ای بلژیک، ۱۰ سال بیشتر از زمان برنامه‌ریزی شده به فعالیت خود ادامه می‌دهند. این دو نیروگاه قرار بود تا سال ۲۰۲۵ تعطیل شوند. این تصمیم به دلیل جنگ در اوکراین و افزایش قیمت انرژی اتخاذ شده است. الکساندر دکرو، نخست‌وزیر بلژیک نیز روز ۲۷ اسفند (۱۸ مارس) در توییتی، با تایید ادامه فعالیت‌های این...

الکساندر دکرو، نخست‌وزیر بلژیک نیز روز ۲۷ اسفند (۱۸ مارس) در توییتی، با تایید ادامه فعالیت‌های این دو نیروگاه به مدت ده سال نوشت: «در عین حال، ما در حال تسریع انتقال به انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم؛ بهترین راه برای استقلال ما در انرژی».

تصمیم دولت بلژیک برای تمدید فعالیت‌های این دو نیروگاه، موضوعی است که از سال‌ها پیش باعث نگرانی مقام‌های دولت آلمان بوده است. تاکنون در هفت رآکتور هسته‌ای فعال در بلژیک، چندین بار نقص‌هایی همچون فرسودگی قطعات دیده شده است.

در همین خصوص، نخست‌وزیر ایالت بایرن می‌گوید که استفاده طولانی‌تر از نیروگاه‌های هسته‌ای باقی‌مانده در آلمان در کوتاه‌مدت می‌تواند ''کمک زیادی'' کند. در بلژیک نیز با وجود آنکه تعطیلی نیروگاه‌های هسته‌ای این کشور در سال ۲۰۰۳ میلادی به تصویب رسیده بود اما بحث درباره آن سال‌ها به طول انجامید و سرانجام، دولت بلژیک سال گذشته به دو راه حل رسید. طرح اول، تعطیلی نیروگاه‌ها تا سال ۲۰۲۵ و سرمایه‌گذاری بیشتر بر روی نیروگاه‌های گازی جدید و طرح دوم، ادامه فعالیت این دو نیروگاه. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

پای صحبت‌های مدیرعامل هنرمندان پیشکسوت و درد دل‌های رضا بابک- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وزیر نفت ایران: حمله هکری به سامانه سوخت دو سه بار رخ دادجواد اوجی، وزیر نفت ایران می‌گوید حمله هکری آبان‌ماه به سامانه سوخت تنها یک حمله نبود، «دو سه بار با روش‌های» مختلف انجام شد و «نفوذی‌های داخلی» و «عوامل خارجی» در این ماجرا...

آغاز سفرهای نوروزی؛ ۶۰ نفر در تصادفات دو روز گذشته جان باختندجانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ایران روز جمعه، ۲۷ اسفند، از افزایش ۲۵ درصدی تردد جاده‌ای همزمان با آغاز سفرهای نوروزی خبر داد. مردم مغز فندقی ما, حتی به قیمت مرگ کرونایی هم باشه از سفر و خوشی نمیگذرند!! بعد که میمیرند, تعجب هم میکنند!! 😂

دو مقام ارشد آمریکا: روسیه از درخواست ضمانت دست کشیده است/ توافق در وین نزدیک استیک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت، دو مقام ارشد دولت بایدن در جلسه‌ای محرمانه به کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته‌اند کهحصول توافق در مذاکرات وین نزدیک است.

وزیر نفت: حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها دو سه بار تکرار شد | DW | 18.03.2022وزیر نفت ایران می‌گوید که در حمله سایبری آبان‌ماه به جایگاه‌های توزیع بنزین 'هم عوامل نفوذی داخلی و هم خارجی' شراکت داشته‌اند. او مدعی شده است که قصد از حمله تکرار اتفاقاتی بدتر از آبان‌ماه ۱۳۹۸ بوده است.

افزایش شمار جمعیت سالمندان در ترکیه طی 5 سال اخیرشمار سالمندان در ترکیه طی 5 سال اخیر با افزایش 24 درصدی به 8 میلیون و 245 هزار و 124 نفر رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

کاهش «۵۰ درصدی» فروش آجیل در ایران در مقایسه با سال گذشتهرئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار از کاهش ۵۰ درصدی فروش خشکبار در مقایسه با سال گذشته خبر داد.