وزیر نفت: حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها دو سه بار تکرار شد | DW | 18.03.2022

27/12/1400 10:22:00 ب.ظ

وزیر نفت ایران می‌گوید که در حمله سایبری آبان‌ماه به جایگاه‌های توزیع بنزین 'هم عوامل نفوذی داخلی و هم خارجی' شراکت داشته‌اند. او مدعی شده است که قصد از حمله تکرار اتفاقاتی بدتر از آبان‌ماه ۱۳۹۸ بوده است.

وزیر نفت ایران می‌گوید در حمله سایبری آبان‌ماه به جایگاه‌های توزیع بنزین 'هم عوامل نفوذی داخلی و هم خارجی' شراکت داشته‌اند. او مدعی شد که قصد از حمله تکرار اتفاقاتی بدتر از آبان‌ماه ۱۳۹۸ بوده است. وزیر نفت: حمله سایبری به پمپ بنزین‌ها دو سه بار تکرار شد وزیر نفت ایران می‌گوید در حمله سایبری آبان‌ماه به جایگاه‌های توزیع بنزین"هم عوامل نفوذی داخلی و هم خارجی" شراکت داشته‌اند.

او مدعی شد که قصد از حمله تکرار اتفاقاتی بدتر از آبان‌ماه ۱۳۹۸ بوده است.

به گفته جواد اوجی، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در حمله هکری به جایگاه‌های سوخت کشور در آبان‌ماه امسال"هم نفوذی‌های داخلی نقش داشتند و هم عوامل خارجی". او به خبرگزاری فارس گفته است که"دشمن برنامه‌ریزی کرد که با استفاده از نفوذی‌های داخلی و خارجی در سامانه سوخت کشور اختلال ایجاد کند... و این موضوع در آبان‌ماه امسال تبدیل به بحران اجتماعی شود. در واقع در نظر داشتند که اتفاقاتی بدتر از آبان‌ماه ۹۸ را در کشور ایجاد کنند."

اوجی در باره ماهیت و نقش و موقعیت"عوامل نفوذی" توضیحی نداده است ولی از تکرار چند باره حمله سخن گفته است: «فقط یک حمله نبود و دو سه بار با روش‌های مختلف به ما حمله کردند.» جایگاه‌های سوخت در استان‌های مختلف ایران در روز ۴ آبان امسال در سراسر کشور با اختلال در توزیع سوخت با نرخ سهمیه کارت سوخت روبه‌رو شدند. به این ترتیب تمام ۴۳۰۰ جایگاه سوخت در کشور از کار افتادند و ارائه بنزین ۱۵۰۰ تومانی برای بیش از یک هفته با نابسامانی و اختلال روبرو شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

تاثیرات حمله روسیه به اوکراین در فضا؛ آژانس فضایی اروپا سفر به مریخ را لغو کرداروپا از پرتاب نخستین مریخ‌نورد خود به فضا در سال جاری میلادی به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین صرف نظر کرد بیشتر بخوانید🔽 بهتره بگی می‌خواست بده روس‌ها براش پرتاب کنند ولی دیگه جنگ شد و قضیه مالید. خودشون هم که نمیتونن!

پایگاه مورد استفاده آمریکا در عراق هدف حمله راکتی قرار گرفتپایگاه نظامی بلد در عراق که پرسنل قراردادی آمریکا در آنجا مستقر هستند، هدف حمله راکتی قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

سپاه پاسداران تهدید به حمله دوباره به خاک عراق کردسخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تکرار ادعای «حضور مقرهای اسرائیل» در کردستان عراق، کشور عراق را تهدید به حمله دوباره کرد. دست_از_ماجرا_جویی_برداارید_وبا_منافع_ملی_بازی_نکنید نه به هرگونه ماجراجویی نتیجە جنگ هشت سالە جام زهر بود در حلقوم خمینی! باید دید جنگ جدید چە چیزی را بە حلقوم خامنەای فرو میکند! اینان مثل اینکە فکری جز جنگ، تباهی، ویرانی، … در ذهن علیلشان نارند.

تهدید سخنگوی سپاه پاسداران: دوباره به اربیل حمله می‌کنیم

درخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیتدرخواست آمریکا برای بررسی حمله موشکی ایران به اربیل در شورای امنیت هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل خواستار برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی حمله موشکی ایران به یک مرکز صهیونیستی در اربیل شد.

آمریکا خواستار نشست شورای امنیت درباره حمله موشکی ایران در اربیل شددر این پیام توییتری همچنین آمده است: «اعضای شورای امنیت باید این حمله را محکوم کنند، ایران را مسئول بدانند و از دموکراسی و حاکمیت عراق پشتیبانی کنند.» نه که آمریکا حاکمیت عراق رو زیر سوال نبرد با یه دلیل کسشعر خود ساخته و به یک کشور مستقل حمله کرد اسرائیل دم به دقیقه حاکمیت سوریه و عراق رو با حملاتشون نقض نمیکنن این واکنش ها یعنی ایران دقیقا مرکز جاسوسی موساد رو زده ایول گودرت💪❤️🇮🇷