دست‌کم پنج کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی در دومین روز تظاهرات عراق

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تظاهرات علیه فساد دولتی در عراق همچنان ادامه دارد و براساس گزارش رویترز دست‌کم ۵ نفر در دومین روز این اعتراض‌ها در سراسر عراق کشته شدند. همچنین گزارش شده که بیش از ۱۰۰ نفر هم در جریان این درگیری‌ها زخمی شدند.

رویترز روز چهارشنبه دهم مهرماه به نقل از منابعی در پلیس عراق گزارش داد معترضان و نیروهای امنیتی در شهر ناصریه در جنوب عراق به روی هم آتش گشودند.

سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که این کودک، زمانی که یکی از معترضان با یک بطری پر از گازوئیل به یک خودرو حمل‌ونقل مسافران غیرنظامی در منطقه زعفرانیه در جنوب شرقی بغداد حمله کرد، جان خود را از دست داد. یک معترض در بغداد به خبرگزاری رویترز گفت: «درخواست ما چیست؟ ما کار می‌خواهیم. اگر آن‌ها نمی‌خواهند به وضعیت ما رسیدگی کنند به ما بگویند که ما عراقی نیستیم، ما به دنبال ملیت‌های دیگر می‌رویم و به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنیم.»پیشتر نخست وزیر عراق در روز سه‌شنبه برای آرام کردن اوضاع، به تحصیل‌کردگان بیکار عراقی وعده ایجاد شغل داده بود.

تظاهرات عراق از روز سه‌شنبه نهم مهر، در میدان تحریر بغداد و همچنین نجف و ناصریه در جنوب عراق، در اعتراض به بیکاری، فساد و ضعف خدمات عمومی آغاز شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

به روز رسانی شده | تظاهرات ضددولتی در عراق دو کشته و ۲۰۰ زخمی به جای گذاشتبه روز رسانی شده | تظاهرات ضددولتی در عراق دو کشته و ۲۰۰ زخمی به جای گذاشت خبرگزاری فرانسه سه شنبه ۹ مهر گزارش داد که بیش از هزار معترض عراقی پیش از اینکه پلیس فرصت مقابله پیدا کند به خیابان ها سرازیر شدند. عراقیها باتوجه به داشتن نفت کثیر,به دنبال داشتن چشم اندازی برای ابادانی کشورشان باکمک امریکا مانند عربستان و امارات و بحرین وکویت و..هستندوازتنش گریزان هستند و معترض سیاستهای حکومتشان هستندکه به طور نسبی درجهت سیاستهای حکومت ایرانه ازجماعت حاکم برعراق که زیرمجموعه جماعت حاکم برایران هستند،نمی توان انتظاری بیش ازاین داشت.مشکل ملتهای عراق،سوریه،افغانستان،یمن،ایران و...رافقط حکومتهای آزادفدرال-ایالتی مبتنی بردمکراسی وانسانیت حل خواهدکرد. با دستیار یا بهتر بگوییم رییس مدیر سایت صدای آمریکا آشنا شوید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یک کشته و چند زخمی در حمله مسلحانه به آموزشگاهی در فنلاند | DW | 01.10.2019شاهدان عینی از حمله یک فرد مسلح به کلاسی در یک مرکز کارآموزی در شهر کوپیو در فنلاند خبر داده‌اند. پلیس می‌گوید، این حمله دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی بر جا گذاشته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در تظاهرات ضد فساد در عراق نیروهای امنیتی 3 نفر را کشتندرسانه‌های عراق روز سه‌شنبه اول اکتبر 2019 گزارش کردند که 3 تن از افرادی که علیه فساد در این کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ابتلای دست‌کم ۲۶ نفر به اچ‌آی‌وی در چهارمحال و بختیاری؛ متهم بازداشت شده استدر پی تجمع جمعی از روستاییان در شهرستان لردگان از توابع استان چهار محال و بختیاری و ابراز نگرانی درباره ابتلا به اچ‌آی‌وی، محمدحسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد که ۲۶ نفر از اهالی این روستا به این ویروس مبتلا شده‌اند. من شنیدم ۳۰۰نفر
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

سیل و طغیان رود گنگ، صد کشته در هند بر جای گذاشتبیش از یکصد نفر در شمال هند در مناطق همجوار با رود گنگ، به دلیل سیل جان خود را از دست داده‌اند. بارش شدید باران در ایالت بیهار و اوتار پرادش باعث طغیان رود گنگ و جاری شدن سیل شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

عضو ارشد طالبان در بلخ افغانستان کشته شدفرماندهی لشکر 209 شاهین ارتش افغانستان از کشته یک عضو ارشد گروه طالبان در حمله هوایی ارتش این کشور در ولایت بلخ خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »