هفت سوال بی‌پاسخ؛ یک سال پس از قتل جمال خاشقجی

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هفت سوال بی‌پاسخ؛ یک سال از قتل جمال خاشقجی گذشت

یک سال پیش در چنین روزی جمال خاشقجی به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول ترکیه قدم گذاشت اما دیگر هرگز از آن بیرون نیامد.

به گزارش واشنگتن پست در حالی که ۱۲ ماه از این حادثه گذشته است و فوریت خبر مشمول گذر زمان شده، هنوز سوالات بدون پاسخ زیادی دربارۀ این واقعه برجا مانده‌ است.بنابر گزارش ویژه سازمان ملل که در ماه ژوئن منتشر شد، بعد از مرگ خاشقجی افرادی با کیسه‌هایی شبیه کیسه زباله و دست‌کم یک چمدان از کنسولگری خارج شده‌اند.

با این حال در جریان تحقیقات رسمی عربستان، وی در شمار هجده نفری بود که مورد اتهام رسمی قرار گرفت و از کارش اخراج شد. مدت زمان کوتاهی بعد از مرگ جمال خاشقجی، سازمان سیا گفت که با تکیه بر مدارکی نظیر تلفن خالد بن سلمان برادر محمد بن سلمان، به این جمع‌بندی رسیده است که قتل روزنامه‌نگار سعودی «با اطمینان بالا» از سوی ولیعهد فرمان داده شده است.

دربار سعودی قتل خاشقجی را خطایی تراژیک خوانده و گفته است که ساختار سرویس‌های امنیتی‌ خود را بازسازی می‌کند؛ با این حال مشخص نیست که آیا تلاش‌ها برای ارعاب منتقدان فراری از کشور نیز تمام خواهد شد یا نه.دو پسر و دو دختر خاشقجی در سال گذشته حضور کمرنگی در رسانه‌ها داشتند. صلاح، پسر بزرگ خانواده یک بار در حضور پادشاه عربستان دیده شد. او مدتی بعد به تلویزیون سی ان ان گفت که پادشاه به او قول داده است همه افراد دخیل در این پرونده را به دست عدالت بسپرد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل با اینکه گفته است ردی از دست داشتن ولیعهد در قتل نیافته، اما خواستار ضبط اموال او و اعمال تحریم بر ضد وی شده است تا زمانی که از اتهامات تبرئه شود یا محکوم گردد.آیا رابطه عربستان و آمریکا دستخوش تغییر شده است؟

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

روح قاشقچی دیگه ول کرده رفته پی کارش این یورو نیوز و دویچه وله ول کن ماجرا نیستن. یه بار هم راجب این زندانیان سیاسی کشته شده و شکنجه شده در زندان آخوندا مطلب بنویسید که نه امکان دسترسی به دکتر و دوا دارند نه خانوادهاشون حق دیدارشون را.

حقوق بشر فقط برای فشار برای کشورهای امثال ماست. اگه ما در راستای منافع غرب حرکت کنیم هزاران نفر هم کشته بشه مدیان راحت خفه میشن. حقوق بشر یا برای همه یا برای هیچ کس.

یه سوأل هم ما اضافه کنیم ؛ مواضع اروپا در قبال حقوق بشر عره ای و بن سلمانی چیست؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله اردوغان به مجری فاکس‌نیوز به دلیل سوال از بازداشت روزنامه‌نگاران در ترکیهرجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پاسخ به سؤال خبرنگار «فاکس نیوز» درباره میزان بازداشت‌ hich9922 يوهو...حمله امپراطوري نكن هي... اگر روزنامه نگاران درترکیه بازداشت میشوند درعربستان روزنامه نگاران تکته تکته میشوند
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آزمایش موشکی تازه کره شمالی| احتمال انجام این آزمایش موشکی از «زیر دریا» وجود دارد🔺آزمایش موشکی تازه کره شمالی| احتمال انجام این آزمایش موشکی از «زیر دریا» وجود دارد ⚡️ساعاتی پس از اعلام موافقت پیونگ یانگ برای از سر گیری گفت‌وگوهای هسته ای با ایالات متحده از روز شنبه، گزارش‌ها حاکی از پرتاب موشک یا موشک‌هایی از سوی کره شمالی است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

امامی کاشانی نماز جمعه این هفته تهران را اقامه می‌کند/ سردار اشتری سخنران پیش از خطبه‌هانماز جمعه این هفته تهران (دوازدهم مهرماه) به امامت آیت‌الله امامی کاشانی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بازگشت بیش از ۱۷۰۰ لوح هخامنشی از آمریکا به کشوروزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد که چهارمین مرحله گل‌نبشته‌های باروی تخت جمشید شامل ۱۷۸۳ لوح هخامنشی از موسسه شرق‌شناسی آمریکا امشب هشتم مهر ۱۳۹۸ تا ساعتی دیگر به کشور برمی‌گردد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کبیری از شفاف‌سازی در باره سرقت از منزلش سر باز زد | DW | 30.09.2019کبیری از شفاف‌سازی در باره سرقت از منزلش سر باز زد سرقت صدها میلیون تومان و صدها هزار یورو از منزل نماینده مجلس شورای اسلامی همچنان خبرساز است. تقی کبیری در جمع خبرنگاران از شفاف‌سازی در این زمینه طفره رفت و خبرنگاران را به بیانیه‌ای که منتشر کرده رجوع داد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رونمایی از گل‌نبشته‌های هخامنشی پس از ۸۴ سال دوری | DW | 01.10.2019بیش از ۱۷۰۰ گل‌نبشته هخامنشی که برای مطالعه و رمزگشایی به مؤسسه شرق‌شناسی دانشگاه شیکاگو آمریکا سپرده شده بودند، به ایران بازگردانده شدند. پژوهشگران کتیبه‌ها را دربردارنده اطلاعات مهمی از تاریخ مکتوب هخامنشیان می‌دانند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »