یک کشته و چند زخمی در حمله مسلحانه به آموزشگاهی در فنلاند | DW | 01.10.2019

09/07/1398 05:18 ب.ظ

شاهدان عینی از حمله یک فرد مسلح به کلاسی در یک مرکز کارآموزی در شهر کوپیو در فنلاند خبر داده‌اند. پلیس می‌گوید، این حمله دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی بر جا گذاشته است.

شاهدان عینی از حمله یک فرد مسلح به کلاسی در یک مرکز کارآموزی در شهر کوپیو در فنلاند خبر داده‌اند. پلیس می‌گوید، این حمله دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی بر جا گذاشته است. به گفته پلیس، در این حمله که به گفته شاهدان عینی، توسط فردی مسلح به سلاح سرد انجام شد دست کم یک نفر کشته شده و ۱۰ نفر زخمی شده‌اند.عامل احتمالی این حمله در جریان تبادل آتش با پلیس زخمی و بازداشت شده است.

پلیس حال دو نفر از زخمی‌ها را وخیم گزارش کرده است.

پلیس فنلاند در توییتی اعلام کرد که این آموزشگاه در یک مرکز خرید واقع است که بعد از حمله تخلیه شده و تحقیقات پلیس در آن جریان دارد. یکی از کارکنان این مرکز خرید نیز وقوع این حادثه را تأیید کرده است. به گفته رسانه‌های فنلاند، شاهدان عینی از فردی سخن گفته‌اند که به سلاحی نوک‌تیز مانند چاقو یا شمشیر مسلح بود و توانست وارد این آموزشگاه شود. پلیس تا کنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

آنتی رینه، نخست‌وزیر فنلاند، این حمله را"بهت‌آور و کاملا غیر قابل قبول" نامیده است. پیش‌زمینه‌ها و انگیزه این اقدام هنوز روشن نیست.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حمله با شمشیر در فنلاند دست کم یک کشته و ۱۰ زخمی برجای گذاشتاین حمله با استفاده از سلاح سرد و به طور مشخص با یک شمشیر انجام شده و هنوز اطلاعاتی در باره انگیزه عاملان حمله در دست نیست. مردم اسکاندیناوی یاد اجداد وایکینگ وحشیشون افتادن؟! خیر، اینها مسلمانانی هستند که رفاه و زندگی خوب در فنلاند * وحشیشون* کرده. صد در صد کار یک مسلمان بوده

کشته شدن یک عضو سپاه پاسداران در مرزهای غربی ایرانخبرگزاری‌های رسمی ایران روز سه‌شنبه 1 اکتبر از کشته شدن «ابراهیم غلامی» عضو بازنشسته سپاه پاسداران

کشته شدن 11 تن از نیروهای امنیتی افغانستان در حمله طالبان

19 تن در یک آتش‌سوزی در چین جان باختندآتش‌سوزی بزرگی عصر یکشنبه 29 سپتامبر در یک کارخانه‌ در استان «ژیانگ» در شرق چین رخ داد که موجب جان

آتش‌سوزی در یک کارخانه در چین جان ۱۹ نفر را گرفتاین آتش‌سوزی در حالی صورت می‌گیرد که چینی‌ها خود را آماده برگزاری جشن‌های هفتاد سالگی به قدرت رسیدن حزب کمونیست می‌کنند.

جنجال در لبنان در پی افشای هدیه ۱۶ میلیون دلاری سعد حریری به یک مدل آفریقاییهدیه ۱۶ میلیون دلاریِ «سعد حریری» به یک مدل آفریقایی روزنامه نیویورک تایمز نوشت، نخست وزیر لبنان ۱۶ میلیون دلار به یک مدل در آفریقای جنوبی پرداخت کرده و گویا سال‌ها پیش بین آنها روابط عاطفی و عاشقانه وجود داشته است.

پلیس فنلاند می‌گوید برای پایان دادن به حمله‌‌ای در یک آموزشگاه در شهر کوپیوی این کشور دست به سلاح برده است.

به گفته پلیس، در این حمله که به گفته شاهدان عینی، توسط فردی مسلح به سلاح سرد انجام شد دست کم یک نفر کشته شده و ۱۰ نفر زخمی شده‌اند.عامل احتمالی این حمله در جریان تبادل آتش با پلیس زخمی و بازداشت شده است. پلیس حال دو نفر از زخمی‌ها را وخیم گزارش کرده است.

پلیس فنلاند در توییتی اعلام کرد که این آموزشگاه در یک مرکز خرید واقع است که بعد از حمله تخلیه شده و تحقیقات پلیس در آن جریان دارد. یکی از کارکنان این مرکز خرید نیز وقوع این حادثه را تأیید کرده است.

به گفته رسانه‌های فنلاند، شاهدان عینی از فردی سخن گفته‌اند که به سلاحی نوک‌تیز مانند چاقو یا شمشیر مسلح بود و توانست وارد این آموزشگاه شود. پلیس تا کنون در این باره اظهار نظری نکرده است.

آنتی رینه، نخست‌وزیر فنلاند، این حمله را"بهت‌آور و کاملا غیر قابل قبول" نامیده است. پیش‌زمینه‌ها و انگیزه این اقدام هنوز روشن نیست.

شهر کوپیو در حدود ۳۴۰ کیلومتری شمال هلسینکی، پایتخت فنلاند، واقع است.