در تظاهرات ضد فساد در عراق نیروهای امنیتی 3 نفر را کشتند

09/07/1398 07:03:00 ب.ظ

در تظاهرات ضد فساد در عراق نیروهای امنیتی 3 نفر را کشتند العربية

رسانه‌های عراق روز سه‌شنبه اول اکتبر 2019 گزارش کردند که 3 تن از افرادی که علیه فساد در این کشور تلویزیون رسمی عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی، مردمی را که در اعتراض به فساد و خدمات عمومی نامناسب به خیابان‌ها آمده بودند به گلوله بسته و 3 نفر از آنها را کشتند.

تظاهرات بغداد تظاهرات بغداد مردم معترض در میدان التحریر در وسط بغداد پایتخت عراق دست به تظاهرات زده و خواستار پایان فساد در این کشور و بهبود اوضاع خدمات عمومی شدند.

نیروهای امنیتی به منظور متفرق کردن تظاهرکنندگان ابتدا اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند ولی با افزایش شمار معترضان، آنها را به گلوله بستند که این موضوع مرگ سه تن از معترضان را در پی داشت. تظاهرات في بغداد

چند نیروی امنیتی و سرباز نیز از سوی معترضان کتک زده شدند. خبرنگار العربیه گزارش کرد که این موضوع کار «نفوذی‌هایی» بود که میان معترضان رخنه کرده بودند. تعدادی از معترضان نیز با گاز اشک‌آور و دستگاه آب‌پاش مورد هجوم قرار گرفتند. headtopics.com

این تظاهرات از روز سه‌شنبه به شکل مسالمت‌آمیزی آغاز شد و در ابتدا حدود هزار نفر در میدان التحریر بغداد شروع به شعار دادن کردند ولی با گذشت ساعاتی از این اعتراض تعداد تظاهرکنندگان نیز بیشتر شد و نیروهای امنیتی اقدام به شکل گاز اشک‌آور کردند که خفگی تعدادی از تظاهرکنندگان را در پی داشت.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

واکنش معترض آبادانی به فساد در وزارت نفت: به فریاد آبادان در حصر برسید

کمبود دارو در ایران و نقش فساد در آنقاضی پرونده شبنم نعمت‌زاده دختر وزیر سابق صنعت در جلسه اخیر دادگاه از کشف یک انبار جدید دارو متعلق به او خبر داده است.

سوپروایزی که از 'بلک‌ لیست' سردرآورد و در نهایت خانه‌نشین شدزندگی پیرمرد قصه ما چکیده سختی‌های زیستِ طبقه‌ی کارگر ایرانی است؛ زندگی‌ای که با دوندگی و کار زیر آفتاب سوزان جنوب شروع شد و با «بلک لیست یا «لیست سیاه» به خانه‌نشینی مبدل شد.

گوشی‌هایی که دیگر کار نمی‌کنند؛ قاچاق تلفن همراه در ایراناخیرا در ایران اعلام شد ۳۰ هزار گوشی تلفن همراه که به صورت غیرقانونی ثبت شده‌ بودند شناسایی و غیرفعال شده‌اند.

شیراک؛ از مخالفت با جنگ عراق تا مسئولیت پذیری در قبال کشتار نازی‌ها🎥مراسم تشییع جنازه ژاک شیراک، رئیس جمهوری پیشین فرانسه با حضور رهبران سیاسی جهان و شخصیت‌های برجسته درباره زندگی و کارنامه سیاسی ژاک شیراک بیشتر بخوانید:

هر سرمایه‌ای که در اختیار سپاه قرار دارد متعلق به مردم استفرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان ما دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده اند و ذخایر راهبردی آنها رو به انتها است، گفت: راهبرد مقاومت فعال امروز دشمنان را دچار سکون و فقدان اراده کرده و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است. جدی؟ ۱۰۰م ت به حسابم واریز کنید.ممنون خب بیزحمت مبلغ ۱۰۰ م ت به حسابم بریزید برای یک کار خیر لازم داریم دروغگوی زن جنده. مادر ادمینم گاییدم.