دستگیری سه ایرانی در میامی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا | DW | 15.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک پروفسور سابق دانشگاه میامی به همراه همسر و خواهرش دستگیر شدند. آنها متهم هستند که تجهیزات مربوط به توالی ژنتیکی را از کارخانه‌های آمریکایی خریداری کرده و به صورت غیرقانونی به ایران منتقل کرده‌اند.

اولین جلسه دادگاه محمد فقیهی، ۵۲ ساله، همسرش فرزانه مدرسی ۵۳ ساله و خواهرش فایزه فقیهی ۵۰ ساله روز سه‌شنبه ۱۴ سپتامبر در دادگاه فدرال میامی آغاز شد. هرسه این افراد به"اقدام علیه ایالات متحده، پولشویی و چندین جرم دیگر" متهم هستند.

به گزارش آسوشیتدپرس، این خانواده صاحب یک شرکت در فلوریدا به نام"اکسپرس ژن" است. بر اساس متن دادخواست، شرکت اکسپرس ژن در فاصله اکتبر ۲۰۱۶ تا نوامبر ۲۰۲۰ تعداد زیادی حواله آنلاین از حساب‌هایی در مالزی، چین، سنگاپور، ترکیه و امارات متحده عربی به مبلغ تقریبی ۳ و نیم میلیون دلار دریافت کرده است. بخشی از این پول صرف خرید تجهیزات مربوط به توالی ژنتیکی از کارخانه‌های آمریکایی و ارسال آنها به ایران شده که همگی بدون مجوز و ناقض تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی بوده‌اند.به گفته دادستانی"محمد فقیهی ماه فوریه از ایران وارد فرودگاه بین‌المللی میامی می‌شود و به ماموران گمرک و حفاظتی به دروغ می‌گوید که در ایران هیچ کار یا تحقیقی در ارتباط با شغلش انجام نداده است".

این در حالی است که به گفته مقامات امنیتی او مدیر یک آزمایشگاه در دانشکده پزشکی شیراز است که به نام او ثبت شده است: مرکز ژنتیک پزشکی دکتر فقیهی. در تفتیش چمدان‌های فقیهی، ۱۷ شیشه مواد بیولوژیکی ناشناخته کشف می‌شود که در کیسه یخ قرار داده شده و زیر نان و مواد خوراکی دیگر پنهان شده بودند.فقیهی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ پروفسور دستیار در دپارتمان علوم روان‌شناسی و رفتاری دانشگاه میامی بوده است. دراین بازه زمانی او پژوهشگر ارشد چندین مؤسسه ملی در زمینه کمک‌های بهداشتی نیز بوده است.

مقامات امنیتی آمریکا می‌گویند،"شرکت اکسپرس ژن و فقیهی در همین دوره زمانی مبالغ زیادی از طریق حواله‌های آنلاین بین‌المللی دریافت کرده‌اند". با این حال فقیهی نتوانسته به تعهداتش به دانشگاه یا انستیتوی ملی سلامتی عمل کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ریدم به چنین آمریکایی

دارو‌ و تجهیزات پزشکی که تحریم نبود!پس چرا دستگیر شدند... از قدیم گفتند دروغگو‌ فراموشکار میشه. لعنت بر استکبار جهانی.

این که موضوع بمب اتم نیست چرا پس متهم شدند موضوع پیشرفت ایرانه از آلمان که هم نژاد ماست انتظار بیشتری داریم

بستگی داره ، گاها کاربرد چند گانه داره ،به همین دلیل محصولات با کاربرد دوگانه نظامی و عمومی سخت گیری و راستی آزمایی میشه

ژرمنها شما شرور ها سد راه پیشرفت علمی یک ملت میشوید وانوقت با ساختن گروه های تروریستی طالب وداعش کشوری را اشغال وغارت میکنید معادن نایابش را میبرد بعد دوباره همان زالو ها وخوک مانند ها بقدرت میگمارید واشغال را توسط وحشی پشتون غاصب دنبال میکنید از دریچه پنجاب وفرزندنامشروع تان ای

نکنه دستگاه توالی ژنتیک هم توی موشک و بمب اتم کاربرد داره؟😂

گفتند تجهیزات پزشکی تحریم نیست پس چی شد؟😂

مردک ها پس میگفتین ایران تخریم دارو و تجهیزات پزشکی نیست ؟ فقط بیخود ماله نکشین

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلمان یک شخص را به اتهام کمک به توسعه برنامه هسته‌ای ایران دستگیر کرددادستان آلمانی از دستگیری یک دوتابعیتی به اتهام کمک به برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالیستیک ایران خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت یک ایرانی- آلمانی به اتهام صدور تجهیزات هسته‌ای به ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

نتایج یک پژوهش جدید: نیازی به تزریق دز سوم واکسن کرونا نیستتهران- ایرنا- خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با اشاره به نتایج یک پژوهش جدید از مخالفت دانشمندان برای تزریق دز سوم خبر داد و نوشت: واکسن کووید-۱۹ به اندازه ای موثر است که نیازی به تزریق دز تقویتی نیست و بهتر است کشورهای ثروتمند واکسن مازاد خود را به کشورهای فقیر بدهند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

فرزانه زیلابی وکیل کارگران «نیشکر هفت‌تپه» به یک سال حبس محکوم شدفرزانه زیلابی، وکیل مدافع پرونده «کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه»، به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.ناصر زرافشان، وکیل زیلابی در گفت‌‎وگویی با پایگاه خبری - تحلیلی اصل۳۹قانون اساسی،هتک حرمت وحیثیت کسیکه بحکم قانون دستگیر،بازداشت،زندانی یاتبعید شده،بهرصورت که باشدممنوع و موجب مجازات است؟وباتوجه به مواد۳۶و۹۶قانون آیین دادرسی کیفری،آیا این عدالت است که عکس ومتنی علیه من منتشر کردند و حکم اعدام مراقبل ازصدورحکم انتشاردادند؟؟؟؟؟TheBigInterv
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

محکومیت یک خانواده ایرانی در آمریکا به اتهام نقض تحریم‌هادادگاهی در فلوریدا سه ایرانی از ساکنین این ایالت را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و پولشویی مجرم شناخت.محمد فقیهی، استادیار سابق دانشگاه میامی،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قالیباف: اقتصاد کشور را می‌توان با یک برنامه ۵ ساله به ثبات رساندرئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین چالش کشور مباحث اقتصادی است، گفت: مفاسد اقتصادی کنونی ریشه در ضعف مدیریت اقتصادی دارد، ولی با اصلاح رویکردها و رفع ضعف مدیریتی، نظارتی و کارکردی، اقتصاد کشور را می‌توان با یک برنامه ۵ ساله به ثبات رساند. با برنامه 50 ساله هم نمی توانید. شما همون تراکم فروشی که مردی و تهران رو به این روز انداختی معلوم که برای کشورم میتونی برنامه بریزی این حرفش نشان می دهد مشکل را نفهمیده ولی می خواد حلش کنه. این آدم بیسواد نادان تشخیص نداده مشکل اقتصاد ایران در درجه اول تحریم است. بدون تعارف تحریم کمر اقتصاد ایران را شکسته و تا بحث تحریم ها حل نشود اقتصاد ایران درست نمی شود .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »