فرزانه زیلابی وکیل کارگران «نیشکر هفت‌تپه» به یک سال حبس محکوم شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فرزانه زیلابی وکیل کارگران «نیشکر هفت‌تپه» به یک سال حبس محکوم شد العربيه_فارسى

آدرس کپی شدناصر زرافشان، وکیل زیلابی در گفت‌‎وگویی با پایگاه خبری - تحلیلی «امتداد»، خبر داد که موکل او به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و دو سال «ممنوعیت خروج از کشور» محکوم شده است.زرافشان همچنین از تبرئه موکل خود از اتهامات «اجتماع و تبانی، نشر اکاذیب و توهین به رهبر جمهوری اسلامی» خبر داد.

پس از بازداشت او، 7 تشکل کارگری و صنفی با انتشار بیانیه‌ای در اولین روز از ماه شهریور سال جاری، محاکمه وکیل مدافع کارگران هفت‌تپه را محکوم کردند. شماری از وکلای دادگستری با انتشار بیانیه‌ای در 24 اردیبهشت سال جاری نسبت به احضار زیلابی اعتراض کرده و خواستار «توقف تعقیب قضائی» و «مختومه کردن پرونده» این وکیل از سوی قوه قضائیه شدند.

در بیانیه وکلای دادگستری نیز اساس دستگیری و تشکیل پرونده علیه زیلابی «دفاع از مطالبات برحق کارگران هفت‌تپه و انجام وظایف وکالتی در دفاع از برخی متهمان این پرونده» اعلام شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اصل۳۹قانون اساسی،هتک حرمت وحیثیت کسیکه بحکم قانون دستگیر،بازداشت،زندانی یاتبعید شده،بهرصورت که باشدممنوع و موجب مجازات است؟وباتوجه به مواد۳۶و۹۶قانون آیین دادرسی کیفری،آیا این عدالت است که عکس ومتنی علیه من منتشر کردند و حکم اعدام مراقبل ازصدورحکم انتشاردادند؟؟؟؟؟TheBigInterv

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گفت‌وگوی ویژه: سعید دهقان، وکیل دادگستری و عضو اتحادیه بین‌المللی وکلاگفت‌وگوی ویژه با سعید دهقان، وکیل دادگستری و عضو اتحادیه بین‌المللی وکلا
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

عامل بمب‌گذاری در مسجد مینه‌سوتا به ۵۳ سال حبس محکوم شدامیلی کلر هری، عامل بمب‌گذاری در دادگاه و پس از شنیدن حکم خود گفت با توجه به اینکه در ۴۷ سال ابتدایی عمرش، زندگی با برکتی داشته، نمی‌تواند از آنچه در سه سال اخیر گذشته شکایتی داشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

یک ایرانی در مصر به اعدام محکوم شددادگاهی در مصر حکم اعدام هشت خارجی از جمله یک ایرانی را به اتهام قاچاق مواد مخدر صادر کرد. این هشت خارجی که 2 مصری هم آنها را همراهی می‌کنند به اتهام قاچاق 2 تن هروئین از طریق دریای سرخ دستگیر و محکوم شدند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

سه جنایت؛ اکبر خرمدین به حداکثر ۱۰ سال حبس محکوم می‌شود | DW | 13.09.2021اکبر خرمدین که به قتل دو فرزند و خواهرزاده‌اش اعتراف کرده، مشمول مجازات قصاص نخواهد شد. او در دو جنایت، خودش 'ولی دم' و مصون از کیفر است. حال خانواده خواهرش از 'حق قصاص' گذشته‌اند اما خواستار حبس ابد او شده‌اند. صحیح. قوانین قصاص حدود 1200 سال پیش توسط فردی به نام الشافی تدوین شده است. مردم ایران خواهان قوانین مدرن حقوقی و حقوق بشر امروز هستند معمولا يك سوم زمان محكوميت را هم عفو مي كنند، اگر يك عفو ديگر هم به او بخورد پنجسال ديگر سرحال و تازه نفس بجان ادمهاي ديگر خواهد افتاد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی ۳۰ سال به بالا باز شدمرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که سامانه نوبت‌دهی واکسن کرونا برای رانندگان تاکسی‌های اینترنتی ۳۰ سال به بالا باز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن برای پاسخ به پرسش‌هایی درباره افغانستان به کنگره دعوت شدآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، دوشنبه، 13 سپتامبر، در کنگره حاضر می‌شود تا درباره خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان به پرسش نمایندگان پاسخ دهد.او
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »