سازمان اطلاعات ملی آمریکا: یمن، عراق و سوریه منبع تهدیدات تروریستی هستند

23/06/1400 01:45 ب.ظ

سازمان اطلاعات ملی آمریکا: یمن، عراق و سوریه منبع تهدیدات تروریستی هستند العربيه_فارسى

آوریل هاینز، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا گفت که کشورهایی چون یمن، سومالی، سوریه و عراق عامل اصلی تهدید تروریستی علیه آمریکا هستند و افغانستان هم‌اکنون او که دوشنبه 14 سپتامبر در یک کنفرانس درباره «امنیت ملی» در حومه واشینگتن سخن می‌گفت، افزود: «به‌رغم این که مقامات امنیتی آمریکا شرایط افغانستان مبنی بر امکان بازگشت گروه‌های تروریستی به این کشور را زیر نظر دارند، با این وجود هیچ...

او که دوشنبه 14 سپتامبر در یک کنفرانس درباره «امنیت ملی» در حومه واشینگتن سخن می‌گفت، افزود: «به‌رغم این که مقامات امنیتی آمریکا شرایط افغانستان مبنی بر امکان بازگشت گروه‌های تروریستی به این کشور را زیر نظر دارند، با این وجود هیچ نگرانی از انجام حملات تروریستی در آمریکا توسط این گروه‌ها وجود ندارد.»

Advertisement هاینز تاکید کرد که افغانستان اولویت امنیتی ما نیست، بلکه یمن، سومالی، سوریه و عراق به‌دلیل وجود تهدیدهای تروریستی در اولویت ما قرار دارند. این مدیر عالی امنیتی آمریکا ادامه داد که نهادهای اطلاعاتی آمریکا همچنان از نزدیک شرایط افغانستان و امکان فعالیت مجدد گروه‌های تروریستی در این کشور را زیر نظر دارند.

او همچنین اظهار داشت که جمع آوری اطلاعات از افغانستان به‌دلیل خروج آمریکا از این کشور با مشکلاتی روبرو شده است. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا دوشنبه ‌در جلسه پرسش و پاسخ در کنگره گفته بود که واشینگتن با کشتن اسامه به لادن، رهبر القاعده و آسیب جدی به توانایی این سازمان تروریستی، اهداف خود در افغانستان را محقق کرده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

سازمان هه‌نگاو: یک زندانی سیاسی در ارومیه زیر شکنجه کشته شد

مالکیت معنوی اورژانس اجتماعی مربوط به سازمان بهزیستی استرئیس انجمن مددکاران اجتماعی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی فعالیتی است که مالکیت معنوی آن مربوط به سازمان بهزیستی است، گفت: اورژانس اجتماعی کار بزرگی است که سازمان بهزیستی کشور در حوزه اجتماعی انجام داد.

سازمان ملل: شواهد «معتبری» از کشتار کارمندان سابق دولت به دست طالبان وجود داردکمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با ابراز تردید در باره وعده‌هایی که طالبان در خصوص رعایت حقوق زنان داده‌اند، گفت: برخلاف این وعده‌ها شاهد هستیم که زنان طی سه هفته گذشته به کل از عرصه عمومی و دولت حذف شده‌اند. بجای حرف چرا عمل نمی کنید چرا مانع نسل کشی مزدوران نمیشوید نیاز به شواهد نیست دو دهه گذشته ره مطالعه کنین همو موثق ثبوت است خدا روزتان را برساند طالبان نسل تان اینبار نابود میشود تف در دین و آیین طالبان وحشی مزدور

سازمان ملل وضعیت حقوق بشر در پنجشیر را «نگران‌کننده» خواندمیشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، با اشاره به درگیری‌ها در پنجشیر و گزارش‌ها از تلفات غیرنظامیان در این ولایت (استان)، وضعیت حقوق بشر در این ممنون از لطف تان بعد از چندین هفته از جنایت هولناک سر دختران زنان جوان پنجشیر آمده در دیگر مناطق که مردان خانواده از مقاومت آزادی راه علم قلم دفاع کردن سرکوپ و ماند جنایت پنجشیر انجام دادن اما خانواده ها از شرم مردم و آینده دختران شان خبر به رسانه نمی‌تواند آرایه کن وحشتناک است سازمان ملل چرا وضیت چاپه زدن های امریکا را ندید چرا قتل عام امریکایی های جنایتکار را در میدان هوایی کابل ندید یا او وقت کور بود او لعنتی های کثیف نوکر امریکا همش ابراز نگرانی!!! جونتون در بیاد از بی عملی

بیستمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای زیرسایه بحران افغانستانمسکو - ایرنا - سران ۱۲ کشور منطقه از جمله آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در اجلاس شانگهای در ۱۶ و ۱۷ سپتامبر(۲۵ و ۲۶ شهریور) به دوشنبه پایتخت تاجیکستان سفر می کنند؛ به نظر تحلیلگران بحران افغانستان یکی از موضوعات اصلی این اجلاس خواهد بود.

سازمان ملل: کشورهای جهان وعده تامین ۱.۲ میلیارد دلار کمک به مردم افغانستان را دادندسازمان ملل متحد اعلام کرد که شرکت کنندگان در نشست اضطراری کمک به افغانستان در ژنو سوئیس متعهد به کمک‌های بشردوستانه به ارزش بیش از ۱.۲ میلیارد دلار برای مواجهه با بحران انسانی در این کشور شدند. سازمان ملل و کشورهای جهان گوه زیادی خوردند ، این کارشون مثل این میمونه که بزاری یکی مریض بشه بعد بگی بیا داروهات و من حساب میکنم. خب اول پیشگیری میکریدن. به مردم افغانستان نمیرسد ایا این کمک‌ها مثل ایران به رهبران تروریست پرور خواهد شد؟ کشور افغانستان رو تحویل تروریستها دادن و حالا به اسم کمک‌ها ی بشر دوستانه بهشون پول هم خواهند داد.