نتایج یک پژوهش جدید: نیازی به تزریق دز سوم واکسن کرونا نیست

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نتایج یک پژوهش تازه نشان می‌دهد که نیازی به تزریق دُز سوم واکسن کرونا نیست. نویسندگان این پژوهش معتقد هستند که هیچ یک از مطالعات، حاکی از پایین آمدن ایمنی بدن با گذشت زمان نیست. ایرنا

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از این خبرگزاری آمریکایی، گروهی از دانشمندان سراسر جهان نتایج پژوهش خود را که بتازگی در نشریه پزشکی لنست منتشر شده، اعلام کرده اند و براساس آن واکسن کووید-۱۹ آنقدر خوب عمل می کند که بیشتر مردم هنوز به دز تقویتی احتیاج ندارند.

نویسندگان این پژوهش معتقد هستند که هیچیک از مطالعات، حاکی از پایین آمدن ایمنی بدن در برابر بیماری های شدید با گذشت زمان نیست. آنها تاکید کردند که اگر دزهای تقویتی خیلی زودتر از موعد و به صورت بسیار گسترده ارائه شوند، ممکن است عوارض جانبی در پی داشته باشند. از جمله دو دانشمند سازمان غذا و داروی آمریکا که در این پژوهش دخیل بوده اند، «ماریون گروبر» مسئول دفتر تحقیق و بررسی واکسن های این نهاد و معاون وی «فیلیپ کراوس» هستند. هر دو آنها گفته اند که اواخر امسال از سمت خود کناره گیری می کنند. گروبر و کراوس از جمله کسانی هستند که سال گذشته در برابر فشار دولت «دونالد ترامپ» برای تسریع در روند مجوز واکسن های کووید-۱۹ مقاومت و مخالفت کردند.

این پژوهش همچنین نتیجه گیری می کند که چنانچه در نهایت مشخص شود تزریق دز سوم خطر میان مدت بیماری های جدی را کاهش می دهد، منابع کنونی واکسن بهتر است در کشورهای فقیر که جمعیت واکسینه نشده قابل توجهی هم دارند، مورد استفاده قرار گیرد تا جان افراد بیشتری را نجات دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک ایرانی در مصر به اعدام محکوم شددادگاهی در مصر حکم اعدام هشت خارجی از جمله یک ایرانی را به اتهام قاچاق مواد مخدر صادر کرد. این هشت خارجی که 2 مصری هم آنها را همراهی می‌کنند به اتهام قاچاق 2 تن هروئین از طریق دریای سرخ دستگیر و محکوم شدند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

قالیباف: اقتصاد کشور را می‌توان با یک برنامه ۵ ساله به ثبات رساندرئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهمترین چالش کشور مباحث اقتصادی است، گفت: مفاسد اقتصادی کنونی ریشه در ضعف مدیریت اقتصادی دارد، ولی با اصلاح رویکردها و رفع ضعف مدیریتی، نظارتی و کارکردی، اقتصاد کشور را می‌توان با یک برنامه ۵ ساله به ثبات رساند. با برنامه 50 ساله هم نمی توانید. شما همون تراکم فروشی که مردی و تهران رو به این روز انداختی معلوم که برای کشورم میتونی برنامه بریزی این حرفش نشان می دهد مشکل را نفهمیده ولی می خواد حلش کنه. این آدم بیسواد نادان تشخیص نداده مشکل اقتصاد ایران در درجه اول تحریم است. بدون تعارف تحریم کمر اقتصاد ایران را شکسته و تا بحث تحریم ها حل نشود اقتصاد ایران درست نمی شود .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اسلامی: برای تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌های نظارتی توافق شد/ گروسی به زودی به تهران سفر می‌کندرییس سازمان انرژی اتمی: *برای تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌های نظارتی توافق شد *مذاکرات سازنده‌ای را انجام دادیم *تفاهم کردیم در اجلاس آینده(کنفرانس عمومی) شرکت و در حاشیه اجلاس مذاکرات خود را ادامه دهیم *گروسی به زودی به تهران سفر می‌کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به بازرسان آژانس اجازه داده می‌شود نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده اقدام کنندپس از دیدار امروز رافائل گروسی با محمد اسلامی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بیانیه مشترک منتشر کردند و بر گسترش همکاری‌های فنی ایران و آژانس در زمینه های مختلف هسته‌ای تاکید کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: دسترسی آژانس به حافظه دوربین‌ها منوط به حصول توافق استتهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه دسترسی آژانس به حافظه دوربین‌ها زمانی ممکن است که توافقی حاصل شود، گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون دسترسی به فیلم‌ها و کارت‌های حافظه، اقداماتش را انجام می‌دهد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

چرا کوچک‌ترین اعتراض به فعالیت معادن آلاینده به شدت سرکوب می‌شود؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »