درخواست نمایندگان مجلس برای بازنگری مجدد طرح "ساماندهی صنعت خودرو" + اینفوگراف- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

«درخواست نمایندگان مجلس برای بازنگری مجدد طرح ساماندهی صنعت خودرو» بیش از ۵۰ نماینده مجلس ضمن بیان ایرادات طرح 'ساماندهی صنعت خودرو' خواستار بازنگری و اصلاح مجدد این طرح در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شدند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

؛ طرح "ساماندهی صنعت خودرو" در تاریخ 28 خرداد امسال در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شد، شورای نگهبان در تاریخ 12 تیر ماه با اشاره به ایراداتی به برخی مواد این طرح، آن را به مجلس بازگرداند و کمیسیون صنایع و معادن در تاریخ 27 مرداد ماه، ایرادات را رفع کرده و مجدداً برای شورای نگهبان ارسال شد.

با بازگشت مجدد طرح از شورای نگهبان به مجلس، بیش از 50 نماینده مجلس ضمن تشریح ایرادات سیاست‌گذاری و قانونی طرح فعلی، طی یک فرایند قانونی که اصطلاحاً به "مراعی" یا مسکوت گذاشتن طرح شناخته می‌شود، درخواست بازنگری و اصلاح بنیادین این طرح در کمیسیون صنایع و معادن مجلس را به هیئت رییسه مطرح کردند؛ حال 2. مغایرت با بند7 سیاست‌های کلی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و بند9 سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی با توجه به تصفیر تعرفه ورودی خودروهای برقی و هیبریدی در ماده4 طرح

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش عملی اتحادیه اروپا و ژاپن به طرح «راه ابریشم جدید» چیننخست وزیر ژاپن در بخش دیگری از سخنان خود به نگرانی‌های موجود نسبت به طرح «راه ابریشم جدید» پکن اشاره کرد و گفت که چین به خصوص در صدد است تا با توسعه این طرح در بنادر آسیایی بر تسلط دریایی خود در منطقه بیافزاید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفتبن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفت وزیر امور خارجه عمان گفت که عمان حمایت از «ابتکار صلح هرمز»، طرح امنیت خلیج فارس ارائه شده توسط رئیس جمهور ایران را اگر مبتنی بر «ثبات باشد»، بررسی خواهد کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابتکار صلح هرمز یک طرح فداکارانه استحشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: طرح ابتکار صلح هرمز آقای روحانی، یک طرح امنیت منطقه‌ای است. این طرح در راستای راهبرد ثبات منطقه توسط ایشان مطرح می‌شود. هدف طرح ابتکار صلح هرمز، بهانه‌زدایی از شرایطی است که باعث لشکرکشی در منطقه شده است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

نهایی شدن لیست احتمالی اصولگرایان قم برای انتخابات مجلس/ زاکانی در کنار امیرآبادی و ذوالنور قرار گرفت/ احتمال ائتلاف لاریجانی با طیف نوبختشورای هماهنگی اصولگرایان قم بعد از بررسی گزینه های مختلف برای قرار گرفتن در کنار امیرآبادی و ذوالنور، در نهایت زاکانی نماینده سابق تهران را برای قرار گرفتن در لیست انتخاباتی خود انتخاب کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روند استیضاح ترامپ؛ پمپئو به مجلس نمایندگان آمریکا احضار شددونالد ترامپ ضمن رد ارتکاب هرگونه تخلف اعلام کرده است که سخنان او در جریان مکالمه با رئیس جمهوری اوکراین در چهارچوب قانون بوده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

«سرقت ۴۰۰ میلیون تومان و ۲۰۰ هزار دلار از خانه یک نماینده مجلس»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »