بن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بن علوی: اگر طرح روحانی مبتنی بر ثبات باشد آن را خواهیم پذیرفت وزیر امور خارجه عمان گفت که عمان حمایت از «ابتکار صلح هرمز»، طرح امنیت خلیج فارس ارائه شده توسط رئیس جمهور ایران را اگر مبتنی بر «ثبات باشد»، بررسی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از المانیتور، یوسف بن‌ علوی، وزیر امور خارجه عمان در گفت‌وگو با این پایگاه خبری گفت که عمان حمایت از «ابتکار صلح هرمز»، طرح امنیت خلیج فارس ارائه شده توسط حسن‌ روحانی، رئیس جمهور ایران را اگر مبتنی بر «ثبات باشد»، بررسی خواهد کرد.

رئیس‌جمهور کشورمان در سخنرانی خود در هفتادوچهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل درباره طرح پیشنهادی‌اش برای امنیت خلیج فارس گفت: بنا به مسئولیت تاریخی کشورم در حفظ امنیت، صلح، ثبات و پیشرفت در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز، همه کشورهایی را که از تحولات خلیج فارس و تنگه هرمز متأثر می‌شوند به «ائتلافِ امید»HOPE یعنی«ابتکار صلح هرمز» دعوت می‌کنم.

"روحانی خاطرنشان کرد: ائتلاف امید" بر پایه اصول مهمی همچون پایبندی به اهداف و اصول ملل متحد، احترام متقابل، منافع متقابل، جایگاه برابر، گفتگو و تفاهم ، احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی، خدشه‌ناپذیریِ مرزهایِ بین‌المللی، حل و فصلِ مسالمت‌آمیزِ تمامیِ اختلافات و از همه مهم‌تر دو اصلِ بنیادینِ"عدم تجاوز" و"عدم دخالت در امور داخلی یک‌دیگر" قرار دارد. حضورِ سازمانِ ملل متحد برای ایجادِ یک چترِ بین‌المللی در حمایت از"ائتلاف امید" نیز امری ضروری است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کویت: ایران باید حاکمیت کشورها را محترم شمرده و تنش‌ها را کاهش دهدشیخ جابر المبارک الحمد الصباح رئیس شورای وزیران کویت روز پنجشنبه 26 سپتامبر 2019 طی سخنانی در مجمع خاشقچي را من کشتم بن سلمان محمد بن سلمان می‌گوید از آنجا که قتل جمال خاشقجی توسط مجموعه زیر نظر او انجام شده مسئولیت آن را بر عهده می‌گیرد. او در عین حال ادعا کرده که قتل این روزنامه‌نگار منتقد حکومت عربستان با اطلاع قبلی او انجام نشده است. انکه به ما........................... بود کلاغ .................. دریده بود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

الکساندر چفرین؛ آکاردئون را دزدید، آخرین تیر را شلیک کرد و حامی حقوق زنان شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آیا ایران بالاترین نرخ رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۷ را داشته است؟در سخنرانی چهارشنبه سوم مهر ماه حسن روحانی در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یک پاراگراف به تحولات اقتصاد کلان ایران اختصاص یافت. رییس جمهوری اسلامی به مخاطبین خود گفت که کشورش «به رغم همه سنگ اندازی های دولت آمریکا، به حرکت در مسیر رشد و سازندگی اقتصاد و جامعه » ادامه داده است. در اثبات موجه بودن این خوشبینی، حسن روحانی به ویژه بر آخرین تحولات نرخ رشد اقتصادی ایران تاکید کرد و در همان حال از کاهش مستمر نرخ تورم و مثبت شدن تراز تجاری کشور نیز سخن گفت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

متاسفانه در مقام عمل اروپا ناتوانی و بی ارادگی خود را ثابت کرده استروحانی: *مقامات ایران علاقه‌ای به آمریکا و سفر به این کشور ندارند و اگر ما آمده‌ایم بخاطر حضور در سازمان ملل است *مکرون ماه‌ها در تلاش است ( براي دیدار با ترامپ ) راه حلی پیدا کند *آمریکا باید پیش شرط‌های تحریم را بردارد،در این صورت امکان مذاکره وجود دارد آمریکایی ها هم دبه دارن بگو 10be نکنن بیشتر علاقه به کانادا دارن کاملیا: * گو_ه خوردی گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده * گو_ه خوردی ماه ها میخواین گو_ه خوری کنین با وجود کرم ریزی ۳پا * گو_ه خوردی۱۲ شرط رو باید قبول کنین و مثل جامعه های متمدن رفتار کنین. اصلا گو_ه خوردی که ج.ا. رو با ایران قاطی میکنی. در مورد ایران حرف نزن پفیوز.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ در دیدار با زلنسکی: ما همدیگر را معروف‌تر کردیمدونالد ترامپ در پایان دیدار با رئیس جمهوری اوکراین گفت: «متاسفانه پسر بایدن در اوکراین مشغول فساد است و این خیلی وحشتناک است.» واقعا چرا ترامپ باید از اوکراین طلب کمک کنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

طالبان شرکت کنندگان در انتخابات افغانستان را تهدید کرد | DW | 26.09.2019اسلامگرایان گروه افراطی طالبان از شهروندان افغانستان خواسته‌اند در روز انتخابات ریاست جمهوری در خانه بمانند. در پی افزایش تهدیدهای این گروه، صدها حوزه رای‌گیری در روز انتخابات بسته می‌مانند. طالبان یک نفر است؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »