درخواست رئيس جمهوری لبنان از روسیه برای دریافت تصاویر ماهواره‌ای انفجار بیروت

07/08/1400 03:38 ب.ظ

درخواست رئيس جمهوری لبنان از روسیه برای دریافت تصاویر ماهواره‌ای انفجار بیروت جزئیات بیشتر🔽

این درخواست میشل عون بعد از آن مطرح می‌شود که پیشتر کشورهای بسیاری این خواسته بیروت را بی‌پاسخ گذاشته‌اند و از ارائه تصاویر ماهواره‌ای مربوط به انفجار بیروت سر باز زده‌اند. میشل عون، رئیس جمهوری لبنان از سفیر روسیه در این کشور درخواست کرده که تصاویر ماهواره‌ای مربوط به انفجار مهیب ۴ اوت ۲۰۲۰ میلادی در پایتخت را در اختیار بیروت قرار دهد.

حساب توییتری ریاست جمهوری لبنان روز جمعه با اعلام این مطلب تاکید کرد که این درخواست از الکساندر روداکف، سفیر روسیه در بیروت مطرح شده است.

بر اثر انفجار محموله بزرگ نیترات آمونیم در انبارهای بندر بیروت در تابستان سال گذشته بیش از ۲۱۵ نفر جان خود را از دست دادند، هزاران نفر زخمی شدند و بخش‌هایی از پایتخت لبنان نیز ویران شد. به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، قاضی طارک بیطار، محقق اصلی تحقیقات افنجار در ماه مه از چندین کشور درخواست کرده بود که تصاویر ماهواره‌ای را در اختیار لبنان قرار دهند.

سیاستمداران ارشد لبنانی از جمله میشل عون بارها از عدم همکاری کشورهایی که به درخواست لبنان برای دریافت تصاویر ماهواره‌ای جواب منفی داده‌اند ابراز تاسف کرده‌اند. حسن دیاب، نخست وزیر پیشین لبنان از فرانسه و ایتالیا خواسته بود تا تصاویر ماهواره‌ای مربوط به این انفجار را در اختیار بیروت قرار دهند اما به گفته آقای دیاب، این درخواست‌ها بدون پاسخ باقی مانده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

افزایش ساعات طرح ترافیک از دهم آبان/گام اول، از ۷:۳۰ تا ۱۷معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: از ۱۰ آبان طرح ترافیک از ۸:۳۰ به ۷:۳۰ صبح و از ۱۶:۰۰ به ۱۷:۰۰ تغییر خواهد کرد از روز بازگشایی مراکز آموزشی بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا محدودیت از ۷:۳۰ به ساعت ۶:۳۰ صبح و از ۱۷:۰۰ به ۱۸:۰۰ تغییر می‌کند

توافق ایران و اروپا درباره از سر گیری مذاکرات پیش از پایان نوامبرمعاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در مقر این اتحادیه در بروکسل دیدار و در خصوص موانع اصلی مذاکرات پیش رو

تصاویری از اولین روز حیات یک بچه کرگدن در یکی از باغ‌وحش‌های هلندمسئولان باغ‌وحش آرنهم نام این بچه کرگدن را «استارک» گذاشته‌اند. او چهاردهمین کرگدنی است که از سال ۱۹۷۷ میلادی تاکنون در آرنهم به دنیا می‌آید.

اخراج کومان از بارسلونا؛ مربی بعدی آبی‌اناری‌ها از قطر می‌آید؟بارسلونا که پیش‌تر همواره از مدعیان اصلی قهرمانی در اسپانیا بود در حال حاضر از ۱۰ مسابقه خود در لالیگا با ۴ پیروزی، ۳ تساوی و ۳ شکست در مکان نهم جدول جای قرار گرفته است.

نگرانی اعضای پیشین داعش از بازگشت به خانه بعد از پایان محکومیتاعضای پیشین داعش که دوران محکومیت خود را در زندان‌های اقلیم کردستان گذرانده‌اند حالا نگرانند با بازگشت به مناطق تحت کنترل دولت مرکزی بغداد بار دیگر تحت پیگرد و مجازات قرار گیرند.

مادر ابراهیم کتابدار: من از خامنه‌ای و از این دولت هیچ نمی‌خواهم غیر از یک چیز؛ قاتل فرزندمسکینه احمدی مادر ابراهیم کتابدار، از کشته شدگان اعتراضات آبان‌ ۹۸ در ایران، می‌گوید مقامات با او تماس گرفته و درخواست کرده‌اند به خانه او بیایند یا حتی پول یا شغل به پسر یا عروسش بدهند، ولی او درخواست آن‌ها را رد کرده و گفته غیر از قاتل پسرش هیچ‌ چیز نمی‌خواهد. سکینه احمدی روز پنجشنبه ششم آبان... شماره تلفن قاتل فرزند شما و خیلی از فرزندان ایران روی صفحه نمایش پمپ‌های بنزین به نمایش در آمدند. بچه تو گوخورد که عیله نظام تظاهرات کرد ای کاش مردم ایران و افغانستان هم‌زبان نبودند