دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم نمی‌خواند/ بیشترین آسیب کرونا به معیشت کارگران

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامطلوب دریافتی و معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان این استان گفت: دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم مطابقت ندارد.

سید موسی میرجهانمرد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: متاسفانه شاهد وضعیت نامطلوب حقوقی بازنشستگان و مستمری بگیران استان بوشهر هستیم و به صراحت باید اعلام کنم که درآمد و هزینه‌های زندگی این قشر با هم مطابقت نداشته و رضایت بخش نیست.

وی افزود: اخیراً دولت بحث همسان سازی و هم سطح سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را مطرح کرده و این در حالی است که ما در حال حاضر شاهد تاخیر در پرداخت حقوق‌های معوقه بازنشستگان و مستمری بگیران استان هستیم. میرجهانمرد تعداد مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی در استان را ٣٢٠٠٠ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل بازنشستگان، از کارافتادگان و بازمانده ها می شود.

رئیس کانون بازنشستگان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در خصوص طرح همسان سازی اعلامی دولت و پیگیری های این کانون بیان کرد: بر اساس مطالب گفته شده در رسانه ها سازمان تامین اجتماعی قول اجرای طرح همسان سازی را داده است اما تاکنون در خصوص چگونگی اجرای آن هیچگونه توضیح و یا دستورالعملی به ما داده نشده است. وی در پایان در پاسخ به شرایط کرونا و تاثیر آن در اشتغال کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی بیان کرد: متاسفانه کل جامعه کارگری استان بوشهر تحت تاثیر شرایط بحرانی ویروس کرونا قرار گرفته اند و آسیب‌های جسمی و زیان‌های مالی بسیاری به دلیل تعطیلی برخی مشاغل به کارگران وارد شده است و در واقع باید گفت کارگران بیشترین آسیب را از این شرایط متحمل شدند که امیدواریم دولت در این زمینه از کارگران شاغل حمایت بیشتری انجام دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خبرهای خوش برای بازنشستگان و مستمری بگیران/ عزم جدی برای رسیدگی به وضعیت معیشت کارگراننائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بازنشستگان و مستمری بگیران منتظر خبرهای خوش باشند، گفت: ضروری است قبل از آنکه وضعیت معیشت کارگران تبدیل به یک معضل جدی شود به این امر رسیدگی شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

خبرهای خوش برای بازنشستگان و مستمری بگیران/ عزم جدی برای رسیدگی به وضعیت معیشت کارگراننائب رئیس اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بازنشستگان و مستمری بگیران منتظر خبرهای خوش باشند، گفت: ضروری است قبل از آنکه وضعیت معیشت کارگران تبدیل به یک معضل جدی شود به این امر رسیدگی شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت: نسبت مرگ کرونا به تعداد بستری کاهش یافته استوزیر بهداشت: نسبت مرگ کرونا به تعداد بستری کاهش یافته است | به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده مراکز ۱۶ساعته افزایش یابد و بیمارستانهای کرونایی از غیر کرونایی جدا شوند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

ابراهیم رییسی: خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور استرییس قوه قضاییه: *خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور است *بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم *فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست *همکاران قضایی نسبت به جرایم خشن حساس باشند؛ نگذارند افراد شرور میدان پیدا کنند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 217 نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimآخرین آمار کرونا در ایران| فوت۲۱۷ بیمار سخنگوی وزارت بهداشت: مجموع بیماران به ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ نفر رسید مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴ هزار و ۴۰۵ نفر رسید تاکنون ۲۴۰ هزار و ۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تمرکز وزارت بهداشت بر گروه های پرخطر جامعه در مواجهه با کروناوزیر بهداشت: فقط ۱۲.۳ درصد از مرگ و میر بیماران کووید-۱۹ مربوط به افرادی بوده که سن بالا یا بیماری زمینه‌ای یا سایر عوامل خطر مانند چاقی نداشته‌اند و مابقی جزو گروه‌های پرخطر بوده‌اند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »