دادگاهی در آمریکا قاتلان یک سیاهپوست را به حبس ابد محکوم کرد | DW | 08.01.2022

18/10/1400 10:55:00 ب.ظ

دادگاهی در ایالت جورجیا سه مرد سفیدپوست را به جرم قتل یک جوان سیاهپوست به خاطر تعصب نژادی به حبس ابد محکوم کرد. این قتل حدود دو سال پیش رخ داد و مانند رویدادهای مشابه موجی از خشم و اعتراض به دنبال داشت.

دادگاهی در ایالت جورجیا سه مرد سفیدپوست را به جرم قتل یک جوان سیاهپوست به خاطر تعصب نژادی به حبس ابد محکوم کرد. این قتل حدود دو سال پیش رخ داد و مانند رویدادهای مشابه موجی از خشم و اعتراض به دنبال داشت. فوریه سال ۲۰۲۰ سه مرد سفیدپوست احمد آربری، جوان ۲۵ ساله‌ای را که مشغول دویدن بود تعقیب کردند و...

فوریه سال ۲۰۲۰ سه مرد سفیدپوست احمد آربری، جوان ۲۵ ساله‌ای را که مشغول دویدن بود تعقیب کردند و سرانجام پس از درگیری با شلیک گلوله او را به قتل رساندند. سه متهم این پرونده ماه نوامبر سال پیش توسط هیئت منصفه دادگاهی مجرم شناخته شدند و قاضی دادگاه ایالت جورجیا روز جمعه هفتم ژانویه برای متهمان حکم حبس ابد صادر کرد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ترویس مک‌مایکل که اکنون ۳۴ سال دارد و پدرش گرگوری ظاهرا از این که احمد آربری نزدیک خانه‌شان مشغول دویدن بوده ناراحت شده بودند و با خودرو به تعقیب او پرداختند.

متهم سوم که ویلیام برایان نام دارد همسایه دو متهم دیگر است و با خودروی وانت خود در این تعقیب شرکت کرده و با تلفن همراهش از این ماجرا فیلم گرفته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.

مقام مسئول: محموله کیوی از امارات به هند رفته بود، در امارات به قرنطینه اهمیت نمی‌دهندمدیر سازمان حفظ نباتات ایران روز جمعه ضمن اشاره به این که مسئله صادرات کیوی به هند حل شده، دلیل مرجوع شدن محموله کیوی ایران از این کشور را «نبود قرنطینه در امارات» اعلام کرد.

کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر🔺کرونا در ایران | هشدار نسبت به «موج سهمگین ششم» و احتمال جهش ویروس به سویه‌های خطرناک‌تر اپلیکیشن ماسک وابسته به وزرات بهداشت ایران با صدور اطلاعیه ای هشدار داده است که گونه امیکرون ویروس کووید-۱۹ می‌تواند کشور را با «موج سهمگین ششم» مواجه کند.

آمریکا:‌ اگر به زودی درباره «برجام» به تفاهم نرسیم راه متفاوتی را در پیش می‌گیریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه در دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، پیشرفت مختصری حاصل شده هشدار داد، اگر به زودی واشینگتن و