تجمع اعتراضی کارکنان قوه قضائیه به رد افزایش حقوق خود در مجلس | DW | 08.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کارکنان قوه قضائیه در بسیاری از شهرهای ایران در اعتراض به رد طرح افزایش حقوق آنها در مجلس تجمع اعتراضی برگزار کردند. کارکنان دادگستری در استان‌های مختلف کشور به وضعیت معیشتی خود اعتراض کردند.

رسانه‌های ایران از استعفا و اعتراض سراسری شماری از کارکنان دادگستری در استان‌های مختلف این کشور در پی تصویب نشدن طرح فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضائیه خبر دادند.هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر ایران نیز با انتشار توییتی فیلم اعتراض روز شنبه ۱۸ دی‌ کارکنان قوه قضائیه را به اشتراک گذاشته است.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه ۱۵ دی با کلیات طرح تعیین فوق‌العاده خاص کارکنان قوه قضائیه مخالفت کردند.تجمع اعتراضی کارکنان قوه قضائیه به رد شدن افزایش حقوق خود در مجلس جمعی از کارکنان دادگستری در بیانیه‌ای تلگرامی رد این طرح را"مفتضحانه" خوانده و اعلام کردند که قوه قضائیه همواره و در زمان حاکمیت دولت‌های مختلف قربانی کشمکش‌های جناح‌های سیاسی شده است. آن‌ها شرایط شغلی خود را"سخت" خوانده و اعلام کردند که "از حقوق و مزایای بسیار اندکی نسبت به کارکنان سایر دستگاه‌های دولتی برخوردارند."اعتراض سراسری کارکنان قوه قضائیه به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شده و در رسانه‌های داخل کشور به صورت گسترده انعکاس یافته است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه در ارتباط با استعفای دسته‌جمعی کارکنان قوه قضائیه و تجمع اعتراضی کارکنان این قوه هنوز اظهارنظر نکرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض سراسری کارکنان اداری قوه قضاییه به پایین بودن حقوق
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا به کارکنان سرکنسولگری خود در آلماتی قزاقستان اجازه خروج دادوزارت امور خارجه آمریکا به کارکنان سرکنسولگری خود در آلماتی قزاقستان اجازه داد خاک این کشور را ترک کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا:‌ اگر به زودی درباره «برجام» به تفاهم نرسیم راه متفاوتی را در پیش می‌گیریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه در دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، پیشرفت مختصری حاصل شده هشدار داد، اگر به زودی واشینگتن و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »