تیراندازی به مخالفان برپایی بزرگداشت قاسم سلیمانی در عراق | DW | 08.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

افراد مسلح به طرف مخالفان برگزاری مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در شهر کوت عراق تیراندازی کردند. در نتیجه این تیراندازی دو نفر مجروح شدند. یک نماینده مجلس عراق 'عصائب اهل الحق' گروه مورد حمایت ایران را عامل تیراندازی دانست.

افراد مسلح به طرف مخالفان برگزاری مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در شهر کوت عراق تیراندازی کردند. در نتیجه این تیراندازی دو نفر مجروح شدند. یک نماینده مجلس عراق"عصائب اهل الحق" گروه مورد حمایت ایران را عامل تیراندازی دانست.خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع امنیتی در عراق گزارش داد افراد مسلح روز شنبه ۱۸ دی به معترضان به مراسم سالگرد کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه در شهر کوت عراق تیراندازی کردند که در نتیجه دو نفر زخمی شدند.

سالم گفته است که در این ویدئو اعضای نیروی"عصائب اهل الحق"، یکی از اجزای کلیدی حشدالشعبی تیراندازی می‌کنند. مخالفان، حشدالشعبی را متهم می‌کنند که به نمایندگی و نیابت از ایران در عراق عمل می‌کند و این گروه را عامل سرکوب اعتراضاتی می‌دانند که در سال ۲۰۱۹ در عراق آغاز شده است. اما فعالان سیاسی عراق به طور مداوم گروه‌های مورد حمایت ایران را متهم به دست داشتن در این ترورها و آدم‌ربایی‌ها می‌کنند و می‌گویند هویت آنها برای نهادهای امنیتی شناخته شده است اما از ترس ایران اقدام به دستگیری آنها نمی‌کنند، علیرغم اینکه دولت دائما قول این کار را داده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراضات قزاقستان؛ ادامه تیراندازی شبانه در آلماتی، توکایف: نظم به کشور بازگشته استدر حالی که رسانه‌های محلی شامگاه پنجشنبه از ادامه تیراندازی در خیابان‌های مرکزی آلماتی، پایتخت خبر می‌دهند، قاسم ژمات توکایف می‌گوید نظم به این کشور بازگشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تیراندازی نظامیان ارمنستان به مواضع آذربایجان در مرز دو کشوروزارت دفاع آذربایجان از تیراندازی نظامیان ارمنستان به مواضع آذربایجان در مرز دو کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی اکنون بهترین موقعیت برای آزادسازی زنگه زور است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا:‌ اگر به زودی درباره «برجام» به تفاهم نرسیم راه متفاوتی را در پیش می‌گیریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه در دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، پیشرفت مختصری حاصل شده هشدار داد، اگر به زودی واشینگتن و
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »