تیراندازی به مخالفان برپایی بزرگداشت قاسم سلیمانی در عراق | DW | 08.01.2022

18/10/1400 11:39:00 ب.ظ

افراد مسلح به طرف مخالفان برگزاری مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در شهر کوت عراق تیراندازی کردند. در نتیجه این تیراندازی دو نفر مجروح شدند. یک نماینده مجلس عراق 'عصائب اهل الحق' گروه مورد حمایت ایران را عامل تیراندازی دانست.

افراد مسلح به طرف مخالفان برگزاری مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در شهر کوت عراق تیراندازی کردند. در نتیجه این تیراندازی دو نفر مجروح شدند. یک نماینده مجلس عراق 'عصائب اهل الحق' گروه مورد حمایت ایران را عامل تیراندازی دانست. شبه‌نظامیان گروه عصائب‌الحق، یکی از شاخه‌های حشد‌الشعبی جمهوری اسلامی ایران به همراه گروه‌های متحد...

شبه‌نظامیان گروه عصائب‌الحق، یکی از شاخه‌های حشد‌الشعبی جمهوری اسلامی ایران به همراه گروه‌های متحد خود در خاورمیانه در روزهای اخیر به مناسبت دومین سالگرد کشته‌شدن قاسم سلیمانی در نقاط مختلف مراسم برگزار کرده است.

سجاد سالم، از اعضای مستقل پارلمان عراق و از حامیان جنبش اعتراضی ضد دولتی در عراق ویدئویی را در فیسبوک منتشر کرده است که در آن مردان مسلح در میدانی تیراندازی می‌کنند و صدای شلیک گلوله به گوش می‌رسد. مخالفان، حشدالشعبی را متهم می‌کنند که به نمایندگی و نیابت از ایران در عراق عمل می‌کند و این گروه را عامل سرکوب اعتراضاتی می‌دانند که در سال ۲۰۱۹ در عراق آغاز شده است.

انتقادها و اعتراضات به برگزاری مراسم سالگرد قاسم سلیمانی در خارج از کشور تنها به عراق ختم نمی‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اعتراضات قزاقستان؛ ادامه تیراندازی شبانه در آلماتی، توکایف: نظم به کشور بازگشته استدر حالی که رسانه‌های محلی شامگاه پنجشنبه از ادامه تیراندازی در خیابان‌های مرکزی آلماتی، پایتخت خبر می‌دهند، قاسم ژمات توکایف می‌گوید نظم به این کشور بازگشته است.

تیراندازی نظامیان ارمنستان به مواضع آذربایجان در مرز دو کشوروزارت دفاع آذربایجان از تیراندازی نظامیان ارمنستان به مواضع آذربایجان در مرز دو کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی اکنون بهترین موقعیت برای آزادسازی زنگه زور است.

نماینده رشت در مجلس: ارتفاع زباله در سراوان به ۹۵ متر رسید

محکومیت ۳ زن در دادگاه انقلاب به اتهام شرکت در جلسه مشاوره روانشناسی

آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار مبتلایان به اُمیکرون «به ۴۶۷ مورد رسید»همزمان با اعلام افزایش شمار مبتلایان به سویه جدید کرونا موسوم به «اُمیکرون» در ایران، وزارت بهداشت می‌گوید که آمار روزانه مبتلایان در کشور پس از ۲۰ ماه، سه رقمی شده است.

آمریکا:‌ اگر به زودی درباره «برجام» به تفاهم نرسیم راه متفاوتی را در پیش می‌گیریمند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با اشاره به اینکه در دور جدید مذاکرات احیای توافق هسته‌ای، پیشرفت مختصری حاصل شده هشدار داد، اگر به زودی واشینگتن و