دادگاه استرالیایی در حکمی بی‌سابقه و برخلاف تصمیم دولت مجوز اقامت جوکوویچ در ملبورن را صادر کرد

20/10/1400 03:27 ب.ظ

دادگاه استرالیایی در حکمی بی‌سابقه و برخلاف تصمیم دولت مجوز اقامت جوکوویچ در ملبورن را صادر کرد جزئیات بیشتر🔽

دادگاهی در ملبورن در حکمی بی سابقه تصمیم دولت استرالیا مبنی بر ابطال ویزای جوکوویچ را غیرقانونی دانست و مجوز ماندن او در این کشور را صادر کرد. دارنده ۹ عنوان قهرمانی از جمله سه فاتح پی درپی در سه سال گذشته این رقابتها توانست به دادگاه نشان دهد که از واکسیناسیون کووید-۱۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در شانزدهم دسامبر گذشته معاف شده است.

آنتونی کلی، قاضی دادگاه پس از شنیدن استماعات وکلای تنیس باز صرب لغو ویزای اقامتی جوکوویچ از سوی وزارت مهاجرت را کاملا «غیرمنطقی» خواند از مقامات دولتی خواست هرچه سریعتر به او اجازه بدهند از «قرنطینه» خارج شود.

با این حال بر اساس قوانین استرالیا تصمیم دادگاه حکم پایانی نخواهد بود و کابینه اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، می تواند با این حکم مخالفت کرده و همچنان ویزای جوکوویچ را باطل شده بگذارند تا او مجبور شود پیش از آغاز رقابتها از استرالیا خارج شود.

نواک جوکوویچ اولین بار یکشنبه گذشته در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که با تایید «معافیت پزشکی»، وی راهی رقابت های تنیس آزاد ملبورن خواهد شد. نواک جوکوویچ منتظر رای دادگاه؛ وکلای تنیسور صرب تست مثبت کرونا رو کردند headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

اردوغان: موسیلاژ در نرخ تورم را در اسرع‌ وقت از بین خواهیم بردرئیس‌جمهور ترکیه تاکید کرد همان‌گونه که معضل موسیلاژ در نرخ ارز را پاکسازی کردیم، موسیلاژ در نرخ تورم را نیز در اسرع‌ وقت از بین خواهیم برد. - خبرگزاری آناتولی لە کلکی ئەم تێرۆریستە بەم کە ئێوە پێی ئێژن; سەرۆک کۆمار.

پوتین: مسکو انقلاب‌های رنگی در آسیای میانه را تحمل نخواهد کردرئیس جمهوری روسیه که دوشنبه با رهبران کشورهای متحد این کشور در آسیای میانه گفتگو می کرد تاکید کرد که مسکو نظامیان این کشور و متحدان خود در سازمان پیمان امنیت جمعی را به محض پایان ماموریتشان از قزاقستان خارج خواهد کرد. جزئیات بیشتر🔽 مسکو علاوه بر استعمار اسیایه میانه ایرانو هم مستعمره خودش قرارداده Dictatorship and unlimited corruptions as well, lack of free elections are the source of such uprisings. Wake up Putin, it is the time.

آتش‌سوزی مجتمع مسکونی در نیویورک جان دست کم ۱۹ نفر را گرفتبه گفته شهردار نیویورک، علت این آتش سوزی مرگبار در دست بررسی است ولی طبق شواهد اولیه به نظر می‌رسد که منشا اولیه این حادثه یک وسیله گرمازا بوده است.

ترکیه حملات مسلحانه به چندین روستا در نیجریه را محکوم کردترکیه حملات مسلحانه به چندین روستا در نیجریه را محکوم کرد وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای، جان باختن دهها نفر از شهروندان نیجریه طی حملات مسلحانه را تسلیت گفت.

راهزنان مسلح ۲۰۰ روستایی را در نیجریه به قتل رساندند | DW | 09.01.2022در حملات باندهای راهزان به هشت روستا در شمال نیجریه دستکم ۲۰۰ نفر کشته شدند. طبق گفته مقامات محلی ۳۰۰ راهزان مسلح موتورسوار بعد از حملات ارتش نیجریه به مخفیگاه آنان برای گرفتن انتقادم به روستائیان حمله کردند.

ویدئو؛ عابدان ژاپنی سنت تطهیر در آب یخ را به جای آوردندبه جای آوردن سنت تطهیر در آب یخ از سوی عابدان ژاپنی و دعا برای پایان کرونا بیشتر بخوانید: اینا که عابدن ماسکشون چیه؟؟؟

دادگاه استرالیایی رسیدگی به درخواست ویزای باطل شده مرد شماره یک تنیس جهان، در اقدامی بی سابقه به نواک جوکوویچ اجازه داد تا درملبورن برای حضور در رقابت های تنیس آزاد استرالیا بماند.

دارنده ۹ عنوان قهرمانی از جمله سه فاتح پی درپی در سه سال گذشته این رقابتها توانست به دادگاه نشان دهد که از واکسیناسیون کووید-۱۹ به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در شانزدهم دسامبر گذشته معاف شده است.

آنتونی کلی، قاضی دادگاه پس از شنیدن استماعات وکلای تنیس باز صرب لغو ویزای اقامتی جوکوویچ از سوی وزارت مهاجرت را کاملا «غیرمنطقی» خواند از مقامات دولتی خواست هرچه سریعتر به او اجازه بدهند از «قرنطینه» خارج شود.

با این حال بر اساس قوانین استرالیا تصمیم دادگاه حکم پایانی نخواهد بود و کابینه اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، می تواند با این حکم مخالفت کرده و همچنان ویزای جوکوویچ را باطل شده بگذارند تا او مجبور شود پیش از آغاز رقابتها از استرالیا خارج شود.

نواک جوکوویچ اولین بار یکشنبه گذشته در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که با تایید «معافیت پزشکی»، وی راهی رقابت های تنیس آزاد ملبورن خواهد شد.

نواک جوکوویچ منتظر رای دادگاه؛ وکلای تنیسور صرب تست مثبت کرونا رو کردند

ابتدا،‌ نواک جوکوویچ که هیچ کدام از دُزهای واکسن کووید-۱۹ را نزده است، برای ورود به مشکلی برنخورد اما دولت اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا پنج شنبه گذشته تصمیم گرفت به بهانه برقراری «عدالت در رعایت قانون»، ویزای اقامت مرد شماره یک تنیس جهان را باطل کند.

به این ترتیب جوکوویچ به هتل «پناهجویان غیرقانونی»،‌ «پارک هتل» در ملبورن منتقل شد.

در همان روز، وکلای تنیس باز صرب نسبت به این تصمیم دولت استرالیا برآشفته و دست به دامن دادگاه استرالیا شدند.

دادگاه دوشنبه صبح به وقت کانبرا، تشکیل جلسه و نهایتا رای به قانونی بودن اقامت جوکوویچ در استرالیا داد.

رقابت های تنیس آزاد استرالیا از روز هفدهم ژانویه، ۷ روز دیگر، آغاز می شود. حال، با توجه به شهرت جوکوویچ و رای دادگاه، حضور تنیس باز صرب در این بازیهای قطعی تر از همیشه به نظر می رسد.