خشکسالی را نباید سیاسی کرد

11/09/1400 01:15:00 ب.ظ

جلال میرزایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در گفت‌وگو با #اعتمادآنلاین: 🔹️خشکسالی را نباید سیاسی کرد 🔹️بدون احداث سدهای دوران سازندگی خشکسالی‌ها به شدت بیشتر و وضعیت اصفهان حادتر بود

اعتمادآنلاین

جلال میرزایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین : 🔹️خشکسالی را نباید سیاسی کرد 🔹️بدون احداث سدهای دوران سازندگی خشکسالی‌ها به شدت بیشتر و وضعیت اصفهان حادتر بود

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم می‌گوید خشکسالی را نباید سیاسی کرد. هر کسی که کارنامه قابل ارائه‌ای ندارد می‌خواهد دوران سازندگی را زیر سوال ببرد، اگر این اقدامات برای ساخت سدها صورت نمی‌گرفت، وضعیت فعلی کشور خیلی بدتر بود.

اعتمادآنلاین|بحران آب طی سال‌های اخیر در کنار مشکلات و اعتراضات اجتماعی که در پی داشته باعث مرور تاریخ دولت‌ها پس از انقلاب شده است. در این بین یک مساله مدام بین مخالفان و موافقان محل بحث است: آیا سیاست‌های دولت سازندگی و اصلاحات باعث خشکسالی‌های اخیر شده است؟

 جلال میرزایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در گفت‌وگو بااعتمادآنلایندر پاسخ این پرسش گفت: کسانی که در این باره اظهارنظر می‌کنند عمدتاً افراد غیرکارشناس هستند که با رویکرد و هدف بهره‌برداری سیاسی از مساله کمبود منابع آب سخن می‌گویند و توجهی به واقعیت‌ها ندارند و به خود زحمت بررسی تاریخ تحولات سیاسی اجتماعی و اقتصادی ایران در 300 سال اخیر را هم نمی‌دهند.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

آنالیز اختصاصی بازی ایران - ولز / تغییر 180 درجه ای تیم کیروش چگونه رقم خورد ؟- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند🔺روز پرنوسان لیر؛ اقتصاددانان تورم ۳۰درصدی را برای ترکیه پیش‌بینی می‌کنند واحد پول ترکیه روز چهارشنبه در آستانه ثبت رکورد جدیدی در رسیدن به پایین ترین سطح خود قرار گرفت و در نزدیکی آن مرز به شدت نوسان داشت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سردار نقدی: باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیمسردار نقدی: *استفاده از پیام‌رسان خارجی برای رساندن پیام به دشمن اشکال ندارد *باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیم *باید اپلیکیشن و پیام‌رسان شبکه اجتماعی و سیستم عامل خود را داشته باشیم ای گوز هنوز از برق نکشیدنش؟ استفاده از سردار خارجی اشکال نداره ؟

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.

رئیس جمهور رحلت آیت‌الله سیدرضی شیرازی را تسلیت گفترئیس جمهور رحلت عالم مجاهد حضرت آیت‌الله سیدرضی شیرازی، فیلسوف، فقیه اندیشمند و استاد مبرز حوزه علمیه تهران را تسلیت گفت. هیچ پوخی نبود. فیلسوف!

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیری در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم می‌گوید .به گزارش رویترز، نوسان شدید لیر پس از آن روی داد که بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد به دلیل قیمت‌های «ناسالم» نرخ ارز در بازار مداخله کرده است.به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه نیو؛ سردار سرتیپ محمدرضا نقدی در همایش نسل سلیمانی‌های بسیج دانش‌آموزی که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، اظهار داشت: در حالی که فرهنگ غربی مروّج غرب‌گرایی و به فکر خود بودن است، شما آمدید تا با اهدای لوازم‌التحریر بگویید که ما با آن‌هایی که کم‌بضاعت هستند در کنار هم قرار داریم و به دنبال مرام، مروت و ایثارگری هستیم.شد.

هر کسی که کارنامه قابل ارائه‌ای ندارد می‌خواهد دوران سازندگی را زیر سوال ببرد، اگر این اقدامات برای ساخت سدها صورت نمی‌گرفت، وضعیت فعلی کشور خیلی بدتر بود. اعتمادآنلاین| بحران آب طی سال‌های اخیر در کنار مشکلات و اعتراضات اجتماعی که در پی داشته باعث مرور تاریخ دولت‌ها پس از انقلاب شده است. لیر ترکیه در ماه نوامبر، از نظر شدت کاهش ارزش دومین ماه بد خود را پشت سر گذاشت. در این بین یک مساله مدام بین مخالفان و موافقان محل بحث است: آیا سیاست‌های دولت سازندگی و اصلاحات باعث خشکسالی‌های اخیر شده است؟   جلال میرزایی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در پاسخ این پرسش گفت: کسانی که در این باره اظهارنظر می‌کنند عمدتاً افراد غیرکارشناس هستند که با رویکرد و هدف بهره‌برداری سیاسی از مساله کمبود منابع آب سخن می‌گویند و توجهی به واقعیت‌ها ندارند و به خود زحمت بررسی تاریخ تحولات سیاسی اجتماعی و اقتصادی ایران در 300 سال اخیر را هم نمی‌دهند. سردار نقدی اضافه کرد: امروز همان جوان‌های دفاع مقدس، دل هسته را شکافتند و ایران را هسته‌ای کردند و ایران را از رتبه ۵۳ علمی در جهان به رتبه ۱۶ علمی‌ جهان رساندند؛ لذا امروز میدان دست شما دانش‌آموزان است و این شما هستید که باید آینده را بسازید.   او با تاکید بر محدودیت منابع آبی در ایران افزود: کشور ایران کشور پرآبی نیست و میزان بارش سالانه در ایران کم است، علاوه بر اینکه ایران از گذشته در دوره‌هایی دچار خشکسالی بوده و حتی در منابع تاریخی نیز شاهد هستیم که دوره‌های خشکسالی در اصفهان و شیراز و بندرعباس وجود داشته است. روز چهارشنبه، لیر که پیشتر در برابر دلار آمریکا تا ۱۳.   میرزایی در این‌ باره توضیح داد: منابع آبی که این روزها مصرف شده در آن زمان وجود داشته، اما البته جمعیت شهرها هم متفاوت بوده؛ به عنوان مثال شیراز 70 هزار نفر، کرمان 40 هزار نفر و بندرعباس سه هزار نفر جمعیت داشته با وجود این در منابع تاریخی صفویه و قاجاریه قید شده که این شهرها درگیر خشکسالی بوده‌اند و مردم بعضاً ناگزیر از مهاجرت شدند. این مقام اطلاعاتی بریتانیا ضمن هشدار درباره این تهدیدهای بزرگ با اشاره به نقش ایران و عملکرد حزب‌الله افزود که تهران این حزب‌ را به«دولتی درون دولت» در لبنان تبدیل کرده است.

  او ادامه داد: جای تاسف است که ما واقعیت‌ها را وارونه جلوه می‌دهیم تا اغراض سیاسی خود را توجیه کنیم.۴۲ (حدود هشت درصد) در همین روز تقویت شد، اما بار دیگر به ۱۳. معاون هماهنگ‌کننده سپاه تأکید کرد: باید صنعت فناوری اطلاعات را فتح کنیم؛ لذا با دید جهاد و مبارزه و با دید دشمن‌شناسی به عرصه بیایید؛ تلاش برای فتح این عرصه، تیری است که سمت دشمن شلیک می‌شود.   رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید در مجلس دهم همچنین گفت: اگر مرحوم هاشمی در دوران سازندگی به سمت ساخت همین اندازه سد نمی‌رفت، امروز خشکسالی‌ها به شدت بیشتر و وضعیت اصفهان حادتر بود. اگر اصفهان و یزد آب شرب دارند به خاطر سد زاینده‌رود است؛ رودخانه زاینده‌رود که از کوهرنگ سرچشمه می‌گیرد رودخانه دائمی نیست و نبوده و در بعضی سال‌ها که بارندگی نبوده دچار خشکسالی می‌شده و اگر سد روی آن بسته نمی‌شد، وضعیت تامین آب شرب اصفهان با بحران مواجه بود چه رسد به آب کشاورزی. لیر روز سه‌شنبه پس از اظهارات اردوغان و همچنین در حالی که دلار آمریکا در پی اظهاراتی از سوی بانک مرکزی آمریکا تقویت شد به پایین‌ترین سطح تاریخ رسید و هر دلار آمریکا با ۱۴ لیر معامله شد.   او درباره سدسازی‌های 2 دولت اصلاحات و سازندگی توضیح داد: در حال حاضر در شهرهای قم، ساوه، اراک، کرمانشاه و بندعباس نسبت به آب شرب بیشتر اطمینان خاطر هست تا آب کشاورزی و این مساله به خاطر سدهایی است که در دوران هاشمی کلنگ زده شد و در دوران بعد به نتیجه رسید. معاون هماهنگ‌کننده سپاه با تأکید بر ضرورت کنار گذاشتن استفاده از سامانه‌های پیام‌رسان خارجی، گفت: البته وقتی از سامانه‌های پیام‌رسان خارجی برای مجادله و رساندن پیام به دشمنان و نشاندن آن‌ها در سر جایشان استفاده می‌کنید، اشکال ندارد، اما برای انتقال پیام بین خودمان نیازی نیست که این داده‌ها به کیلومترها دورتر از کشورمان برود و در آنجا پس از تجزیه و تحلیل به کشورمان بازگردد.   میرزایی تاکید کرد: هر کسی که کارنامه قابل ارائه‌ای ندارد می‌خواهد دوران سازندگی را زیر سوال ببرد، اگر این اقدامات برای ساخت سدها صورت نمی‌گرفت، وضعیت فعلی کشور خیلی بدتر بود. اقدام اردوغان در کاهش نرخ بهره در حالی است که تقریباً تمامی بانک‌های مرکزی کشورهای دیگر در حال افزایش نرخ بهره هستند یا برای آن آماده می‌شوند. فعالیت‌های ایران در منطقه یکی از نگرانی‌های عمده آمریکا، اسرائیل و کشورهای منطقه است.

  نماینده سابق مجلس در پایان گفت: . خشکسالی مساله‌ای با ریشه‌های طبیعی است و نباید اجازه داد با رویکردهای اجتماعی و سیاسی آمیخته شود.۷۱ درصد نسبت به ماه نوامبر افزایش یافته و نسبت به سال قبل نیز ۲۴. باید در برابر تهاجم غربی که نماد آن فردگرایی و خودخواهی است، ایستادگی کرد. .