ایران: متن پیشنهادی خود را در وین تحویل دادیم

11/09/1400 12:54:00 ب.ظ

#ایران: متن پیشنهادی خود را در #وین تحویل دادیم

وین, علی باقری

ایران: متن پیشنهادی خود را در وین تحویل دادیم

مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین گفت که کشورش متن پیشنهادی خود را تحویل گروه 4+1 داده است. - خبرگزاری آناتولی

02.12.2021عکس از ایرنااستانبول/خبرگزاری آناتولیعلی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی در وین پایتخت اتریش اعلام کرد که کشورش متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع «لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای» تحویل گرون 4+1 داده است.

به گزارش رسانه‌های ایران، باقری در این باره تصریح کرد: «امروز چهارمین روز گفت‌وگوها را در وین آغاز کردیم. در طول روزهای گذشته هیئت جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دیگر هیات‌هایی که عضو گروه چهار به‌ علاوه یک هستند نشست های متعددی را به صورت دوجانبه و چندجانبه با هرکدام از هیات‌ها برگزار کرده است».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

رافائل گروسی: احیای «برجام» بسیار دشوار خواهد بودرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن اشاره به مذاکرات ایران و کشورهای 1+4 در وین ، دستیابی به توافقی بین ایران و آژانس را ممکن دانست اما اونی که مرده رو زنده می‌کرد شما نبودی رافائل جان خدا بيامرزش نخست وزير اسرائيل كَفت بكَذارين بميرد ايران بايستى بر عكس نخست وزير اسرائيل عمل كند حتما او يك نقشه ديكَرى دارد این مردم احمق شیطانی را نه بطور کامل تعریف می کنند و بعد پامیشن میرن ایالات متحده و کانادا گدایی پاسپورت و زندگی می کنند و شیادانه می گویند ما هدفمان مشترکه می خواهیم شیطان را ازبین ببریم، بعد که به بنبست میخورند قتلها و حوادث و ویروسها و... را غیر مستقیم به وجود می آورند.

گروسی: غنی‌سازی ۹۰ درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی به سوالاتی پیرامون مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین ، فعالیت آژانس در ایران و تحولات برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داد. گروسی غلط کرد با بقیه مذاکره کننده ها این احمقها تا زمانی که پرل هاربر مجددا برایشان اتفاق نیفتد آدم نخواهند شد. هر چی به سرشان بیاید حقشان است.

قالیباف: امیدوارم طرف مقابل به تعهداتشان وفادار باشدرئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات ایران با اعضای باقیمانده در برجام در وین گفت: امیدوارم طرف مقابل به تعهداتشان وفادار باشد. به قلیباف بگو تولید و صنعت فقط خودرو هست که بخاطر حمایتش هرگونه واردات و ممنوع کردین اما بقیه صنایع اعم از پارچه نخ کاغذ وووو بخاطر واردات همشون تعطیل شدند؟؟؟ فقط صنعت خودرو چون مال شماهاس باس حمایت بشه خیلی بیشرفی طالبان به ایران وارد شد... طالبان طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرده که به ان وفادارباشدبلکه انچه تاکنون انجام داده خلاف تهداتش بوده وبایدخسارات واردبه به کشورودیگرکشورها راامریکا وکشورهایی که برخلاف قوانین الهی عمل کرده اندبپردازندوازاستمرادشمنی وخلافها به کشورهاخودداری کنندوبه جای پیروی ازشیطان تابع خداشوند.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimواکنش ایران به ماجرای درگیری نیروهای مرزی ایران و طالبان سخنگوی وزارت خارجه: عصر امروز اختلاف مرزی بین مرزنشینان موجب تیراندازی در حوزه مرز سیستان شد که با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است مرزنشینان امارت اسلامی دقیقا 5 ماه پیش تروریست بودا بعد حالا شده دوست و رافعی احمق میگه تغییر کرده بجه 1 ماهه تو 5 ماه انقدر تغییر نمیکنه که تو از طالبان انتظار داری

اسرائیل ممکن است علیه ایران دست به «اقدام نظامی یکجانبه» بزندهمزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی بيست ساله ميخواد دست به اقدام بزنه، خب بزنه اين گوى و اين ميدان جرعتشو نداره خخخخ چه غلطها. با چشم برهم زدنی اسرائیل با موشکهای ایرانی که رو آنها فیکس کرده به غبار تبدیل خواهد شد. پس گوز گوز نکن و از چند وقت باقی مانده روز شمار نابودیت لذت ببر.

سفیر آمریکا: شرارت منطقه‌ای و جاه‌طلبی‌ هسته‌ای ایران را نمی‌توان نادیده گرفتلیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل در اظهاراتی با اشاره به «شرارت ایران در منطقه» خواستار جلسات بیشتر شورای امنیت سازمان ملل درباره ایران ولی مال شما رو همه نادیده میگیرن

مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین گفت که کشورش متن پیشنهادی خود را تحویل گروه 4+1 داده است.گفت، احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» بسیار دشوار خواهد بود.به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه فرانس ‌۲۴، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگو با این شبکه در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او رسیدن به یک توافق در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین امکان‌پذیر است؟ گفت: این یک موضوع پیچیده است.به گزارش ایسنا، محمد باقر قالیباف در گفت‌وگوی تلویزیونی چهارشنبه شب خود با تبریک دهم آذر، روز مجلس، گفت: آیت الله مدرس به اینکه مجلس خانه ملت است معنا بخشید.

02.12. Advertisement به گفته گروسی، ایران خواهان بازگشت به برجام است و ایالات متحده نیز نمی‌خواهد وارد «توافقی موقت» با تهران شود.2021 عکس از ایرنا استانبول/خبرگزاری آناتولی علی باقری، مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگاران ایرانی در وین پایتخت اتریش اعلام کرد که کشورش متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع «لغو تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای» تحویل گرون 4+1 داده است. بنابراین، کارهای زیادی از اول سال تاکنون انجام شده است و درباره موارد متعدد هسته‌ای مذاکره کرده‌اند، از جمله موضوعات فنی. به گزارش رسانه‌های ایران، باقری در این باره تصریح کرد: «امروز چهارمین روز گفت‌وگوها را در وین آغاز کردیم. او با اظهار عدم رضایت از میزان نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران گفت، نظارت این نهاد بر فعالیت‌های هسته‌ای تهران مانند پرواز در بین ابرهای متراکم است و این وضعیت نمی‌تواند برای مدت طولانی ادامه داشته باشد. در طول روزهای گذشته هیئت جمهوری اسلامی ایران در تعامل با دیگر هیات‌هایی که عضو گروه چهار به‌ علاوه یک هستند نشست های متعددی را به صورت دوجانبه و چندجانبه با هرکدام از هیات‌ها برگزار کرده است». همه همکاران من در حوزه‌های انتخابیه مرتب از نزدیک با اقشار مختلف در ارتباطتند.

مذاکره کننده ارشد ایران اظهار کرد: «از روز دوشنبه این جلسات در وین برگزار شد و تا پاسی از دیشب این جلسات ادامه داشت. محدودیت‌هایی که ایران از ماه فوریه بر فرایند نظارتی بازرسان آژانس اعمال کرد، باعث نگرانی جامعه جهانی شده است. گروسی در ادامه درباره شروع نشدن مذاکرات از نقطه آغاز آن‌ها و بدون در نظر گرفتن نتایج ۶ دور قبلی گفت: به نظر می‌رسد آن‌ها سعی می‌کنند چیزهایی را که قبلا انجام شده مبنای کارشان قرار دهند اما مسلما این به خود مذاکره‌کنندگان بستگی دارد. امروز هم چند جلسه دیگر پیش رو داریم. از جمله جلساتی که من با نمایندگان روسیه و چین داشتم، همین‌طور نشست با روسای هیئت‌های نمایندگی سه کشور اروپایی و اتحادیه اروپا که دو نشست دیروز بود و یک نشست هم امروز با آن‌ها خواهم داشت». در سفر اخیر گروسی به تهران، مذاکرات میان آژانس و ایران درباره روند نظارت بر تاسیسات هسته‌ای این کشور «بی‌نتیجه» پایان یافت. وی ادامه داد: «در این نشست‌ها ما دیدگاه‌های خودمان را در مورد موضوعات محوری و اصلی این دور از گفت‌وگوها به ویژه موضوع لغو تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه طرح کردیم و شاخص‌ها و ملاک‌هایی که برای بیان مواضع خودمان لازم بود با آن‌ها درمیان گذاشتیم. بنابراین، ما آن را به دقت دنبال می‌کنیم و امیدواریم زود به توافق برسند. آن‌ها هم در این زمینه سووالاتی را مطرح می‌کردند و ابهام‌هایی داشتند که در این نشست‌ها تلاش شد تا این ابهام‌ها رفع و به سووالات آن‌ها پاسخ داده شود». او با تاکید بر اینکه مذاکرات در تهران «بی نتیجه» بود، گفته بود: «مذاکرات گسترده‌ای با مقامات ارشد ایرانی برای رسیدگی به مسائل باقی‌مانده مربوط ضمانت‌های ایران انجام شد و مشخص شد که این مذاکرات بی‌نتیجه است. به هر حال اقتصاد دغدغه اول کشور است و معیشت و اشتغال دغدغه مردم است و نگرانی مردم از بی ثباتی اقتصادی و گرانی است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران عنوان داشت: «بر همین اساس ما دیشب دو سند را در اختیار طرف مقابل قرار دادیم. سند اول دیدگاه‌های جمهوری اسلامی ایران در مورد موضوع لغو تحریم‌ها و همینطور سند دوم در مورد موضوع اقدامات هسته‌ای ایران در اختیار طرف مقابل قرار گرفت. مدیرکل آژانس در بخش دیگری از این مصاحبه، ادعای غنی‌سازی 90 درصدی اورانیوم در ایران را تأیید نکرد و تأکید کرد که آژانس تنها نهاد ناظر حاضر بر مراکز هسته‌ای ایران است. بنابراین، تغییراتی وجود داشته است. قاعدتا طرف مقابل باید این اسناد را بررسی و آمادگی لازم را برای گفت‌وگوها و مذاکرات جدی با جمهوری اسلامی ایران در مورد متن های ارائه شده کسب کند. اما نکته مهم این است که این گفت‌وگوها دارای آثار متنوع و متعدد بین المللی است». گروسی گفت آژانس چنین گزارشی را تأیید نمی‌کند و اورانیوم در ایران به‌صورت 5 درصد، 20 درصد و 60 درصد غنی‌سازی می‌شود. وی اظهار کرد: «ما امیدواریم که بعد از ارائه پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران به طرف مقابل آنها بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به یک جمع‌بندی برای ورود به گفت‌وگوهای جدی با جمهوری اسلامی ایران در مورد دو سندی که ارائه شده برسند». چون دولت ایران در درخواست بازگشت به توافق اصلی و منافعی از جمله رونق مالی و دسترسی به بازارهای جهانی که قرار بود طبق آن توافق نصیبشان شود بسیار سرسخت هستند. قالیباف با بیان اینکه از 55 تا 45 درصد قیمت مسکن متمرکز بر زمین است، افزود: در همین راستا می‌شود از زمین‌های دولتی استفاده کرد و اقدام به تشکیل صندوق کرد.

.» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش‌ها درخصوص آغاز غنی‌سازی 20 درصدی در تاسیسات هسته‌ای فردو با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته را تأیید کرد.