واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروه

11/09/1400 02:36:00 ب.ظ

واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروه #العربيه_فارسى

العربيه_فارسى, طالبان

واکنش طالبان به عدم واگذاری کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروه العربيه_فارسى

طالبان در واکنش به تصمیم سازمان ملل متحد مبنی بر حفظ نماینده دولت سابق افغانستان در این سازمان و رد درخواست این گروه، گفته است که این سازمان «حق مشروع»

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، پنج‌شنبه، 2 دسامبر در صفحه تویترش نوشت: «کمیته ویژه سازمان ملل متحد حکم داده است که کرسی افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل فعلا به دولت جدید افغانستان داده نشود، این تصمیم مبتنی بر اصول و عدالت نیست زیرا این تصمیم حقوق مشروع مردم افغانستان را سلب کرده است.»

Advertisementدر همین حال، سهیل شاهین که از سوی گروه طالبان به‌عنوان نماینده در سازمان ملل معرفی شده است، در توییتی نوشت: «کمیته اعتبارنامه سازمان دیروز تصمیم گرفت که فعلاً کرسی افغانستان در سازمان ملل به دولت جدید افغانستان داده نشود این تصمیم مبتنی بر قواعد حقوقی و عدالت نیست زیرا حق مشروع مردم افغانستان خود سلب شده است.»

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

اینان اشغالهای هستن که غرب از انها بهر برداری میکند درحالی که خود غرب انها را قبول ندارد وفقط درجهت منافع مالی خود انها رابوجود اورده مانند داعش غرب این گروههای تندرو مذهبی رابوجود اورده جهت بهتر چاپیدن خاورمیانه نفت خیز

تعویق تصمیم گیری برای پذیرش فرستاده طالبان در سازمان مللکمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل تصمیم برای پذیرش سفیر طالبان را به تعویق انداخت | DW | 02.12.2021بیش از سه ماه از سیطره طالبان بر افغانستان می‌گذرد و آنها هنوز سفیری در سازمان ملل ندارند. کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل تصمیم‌گیری در این زمینه را به بعد موکول کرد. پذیرش سفیر به معنای رسمیت حاکمیت طالبان خواهد بود. چوکی را به طالب تسلیم کردن یعنی مفکوره طالبانی را قبول کردن جهل تاریکی سیاهی کشتار زن ستیزی گسترش افراطگرایی نبود امنیت فردی و حریم خصوصی. سرکوب آزادی بیان.

شناسایی نخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون در آمریکانخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شد. - خبرگزاری آناتولی

گروسی: غنی‌سازی ۹۰ درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیممدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفت‌وگویی به سوالاتی پیرامون مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین، فعالیت آژانس در ایران و تحولات برنامه هسته‌ای ایران پاسخ داد. گروسی غلط کرد با بقیه مذاکره کننده ها این احمقها تا زمانی که پرل هاربر مجددا برایشان اتفاق نیفتد آدم نخواهند شد. هر چی به سرشان بیاید حقشان است.

شمار قربانیان تیراندازی در دبیرستان میشیگان به چهار نفر رسید؛ متهم یک نوجوان ۱۵ ساله است🔺 شمار قربانیان تیراندازی در دبیرستان میشیگان به چهار نفر رسید؛ متهم یک نوجوان ۱۵ ساله است ▪ تیراندازی روز سه شنبه ۹ آذر در دبیرستان آکسفورد در حومه شهر دیترویت ایالت میشیگان ۴ کشته و چند زخمی بر جا گذاشت. ⬇ بیشتر بخوانید: حتما سیاه پوست؟ کاسه لیس غرب وحشی نظرشون چیه؟؟؟ اگه ایران بود که خودتون رو جرررر وا جرررر می کردید. الان خسارتشونو از کی میگیرند؟

تجمع سراسری معلمان ایران در اعتراض به سرهم‌بندی لایحه رتبه‌بندی

مردم افغانستان را سلب کرده است.کمیته اعتباردهی سازمان ملل متحد برای پذیرش نمایندگان رسمی کشورها، تصمیم‌گیری درباره کرسی افغانستان را به یک زمان دیگر موکول کرد.آنا کارین انستروم، سفیر سوئد در سازمان ملل، چهارشنبه ۱۰ آذر (اول دسامبر) اعلام کرد که مذاکرات تصمیم‌گیری درباره سفیر افغانستان در سازمان ملل به تعویق افتاده و تاریخی برای نشست بعدی نیز تعیین نشده است.نخستین مورد ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا در آمریکا شناسایی شد.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، پنج‌شنبه، 2 دسامبر در صفحه تویترش نوشت: «کمیته ویژه سازمان ملل متحد حکم داده است که کرسی افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل فعلا به دولت جدید افغانستان داده نشود، این تصمیم مبتنی بر اصول و عدالت نیست زیرا این تصمیم حقوق مشروع مردم افغانستان را سلب کرده است.» Advertisement در همین حال، سهیل شاهین که از سوی گروه طالبان به‌عنوان نماینده در سازمان ملل معرفی شده است، در توییتی نوشت: «کمیته اعتبارنامه سازمان دیروز تصمیم گرفت که فعلاً کرسی افغانستان در سازمان ملل به دولت جدید افغانستان داده نشود این تصمیم مبتنی بر قواعد حقوقی و عدالت نیست زیرا حق مشروع مردم افغانستان خود سلب شده است.12.» او در ادامه نوشت: «امیدواریم در آینده نزدیک این حق به نماینده دولت افغانستان واگذار شود تا بتوانیم در موقعیتی باشیم که بتوانیم مسایل مردم افغانستان را به طور موثر و کارآمد حل کنیم و تعامل مثبت با جهان را حفظ کنیم. در حال حاضر اسحاق‌زی، سفیر دولت پیشین أفغانستان را نمایندگی می‌کند.» کمیته تشخیص اعتبار سازمان ملل متحد کرسی افغانستان را به طالبان نداد و تصمیم‌گیری در این‌باره را به تعویق انداخت. این کمیته که روز چهارشنبه با برگزاری نشستی بدون اشاره به این‌که آیا نماینده دولت سابق افغانستان در سازمان ملل همچنان این سمت را بر عهده خواهد داشت یا خیر، اعلام کرد که تصمیم‌گیری در خصوص فرستاده طالبان به زمان دیگری موکول شده است. کمیته اعتبارات سازمان ملل، چهارشنبه، 1 دسامبر 2021، درباره اینکه به طالبان افغانستان و نظامیان حاکم بر میانمار اجازه گرفتن کرسی این کشورها در این سازمان داده شود یا خیر نشستی را برگزار کرد. وی تصریح کرد که فرد مبتلا به واریانت اومیکرون، در تاریخ 22 نوامبر به آفریقای جنوبی سفر کرده و آزمایش پی سی آر وی در تاریخ 29 نوامبر مثبت اعلام شده است.

در این نشست تصمیم‌گیری در مورد پذیرش طالبان به‌عنوان نماینده افغانستان در سازمان ملل به تعویق افتاد. بر اين اساس، نمایندگى فعلى جمهورى اسلامى افغانستان در ملل متحد به کار خود ادامه می‌دهد. کشورهای عضو این کمیته درباره به رسمیت شناختن نمایندگان کشورهای عضو سازمان ملل تصمیم گیری می‌کنند. فعلاً نماینده حکومت پیشین افغانستان و حکومت پیشین میانمار کرسی‌های کشورهای خود را در اختیار خواهند داشت. سازمان ملل همواره تاکید کرده که هر حکومتی که با «زور نظامی» قدرت را به دست گیرد، مشروعیت ندارند. طالبان سهیل شاهین را به عنوان سفیر در سازمان ملل منصوب کردند. . به این منظور سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه برای این پست معرفی شد.