خشم سخنگوی کاخ سفید

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ممدوح المهینی: معامله سیاسی در این چارچوب، بازگشت به برجام به معنای احیای مهمترین دستاورد خارجی دولت اوباما، که بیانگر ترویج سیاستی متفاوت در خاورمیانه است. سیاستی که مبتنی بر عقب‌نشینی یا عدم پایبندی به هم‌پیمانان یا شراکت با ایران در منطقه است

رژیم ایران هم نمی‌توانند از چنین ادعایی حمایت کنند چرا که خط‌مشی توسعه طلبانه ایران، چندین سال پیشتر از ترامپ آغاز شده بود و بعد از او هم ادامه یافت.

در افغانستان همین راهبرد نامتقاعدکننده به کار برده شد و پس از خروج برنامه‌ریزی نشده از فرودگاه کابل و صحنه‌های سقوط غیر‌نظامیان از هواپیماها، بایدن گفت که خروج از افغانستان به علت تعهدات رئیس‌جمهوری پیشین، امری اجتناب‌ناپذیر بود. استفاده از هر ابزاری در بازی کشمکش‌های داخلی، قابل درک است و طرفین منازعه برای تحقق منافع بیشتر در انتخابات میان‌دوره ای یا ریاست‌جمهوری، انجام می‌گیرد. سالروز یورش به کنگره در 6 ژانویه، به هدف انتقام از رقبای سیاسی به کار گرفته شد و از تروریسم داخلی، به عنوان بزرگترین خطر یاد شد. اما بهره‌برداری از منازعات داخلی در پرونده‌های خارجی، به هرج و مرج منجر می‌شود؛ به همان شکل که اکنون در منطقه خاورمیانه در حال رخ دادن است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تصاویری از هلند؛ توزیع دسته گل رایگان به مناسبت روز ملی لاله در آمستردامکانال‌های آبی آمستردام به دلیل اهمیت فرهنگی و تاریخی، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نارضایتی سفیر سابق ایران در مسکو از بدعهدی ایران در قبال روسیهمعلوم نیست سفیر ایرانه یا روسیه. در دنیای وارونه ای زندگی می‌کنیم. این یارو ایرانی است یا روس؟ عجب خر تو خری است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

مهدی محمودیان به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان در دادگاه حاضر نشدجلسه نخست دادگاه نیز روز پنجم آبان‌ در همین شعبه برگزار شده بود که آن زمان هم آقای محمودیان به علت خودداری از پوشیدن لباس زندان، در نشست دادگاه حاضر نشد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »