دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد

در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن"نگاه به شرق" خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار"نه شرقی نه غربی" می‌دانند ادامه دارد.

به نوشته این خبرگزاری، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیشتر این دیدار را"رویدادی بسیار مهم" خوانده و گفته روابط مسکو و تهران"نیازمند تعمیق بیشتر" است. این توافق‌نامه که جزئیات آن هنوز به طور رسمی فاش نشده هفتم فروردین ماه سال جاری در مراسمی در تهران میان محمد جواد ظریف، وزیر خارجه وقت ایران و وانگ ئی، همتای چینی او به امضا رسید.برخی رسانه‌ها پیش از این احتمال داده بودند در سفر رئیسی به مسکو سند راهبردی همکاری‌های ۲۰ ساله میان جمهوری اسلامی و روسیه نیز به امضا برسد.

سیاست نگاه به شرق در داخل ایران با انتقادهای زیادی روبرو شده و حتی برخی حامیان حکومت آن را مغایر با شعار"نه شرقی نه غربی" ارزیابی می‌کنند که قرار بود تعیین‌کننده سیاست خارجی جمهوری اسلامی باشد. او با اشاره به این که مسکو در سال‌های پیش به همه قطعنامه‌ها علیه جمهوری اسلامی رای موافق داده تاکید می‌کند روسیه"تا کنون هیچگاه ایران را متحد استراتژیک خود تلقی نکرده" و"همیشه از برگ ایران در حل مسائل خود با آمریکا استفاده کرده است".

این خبرگزاری احتمال می‌دهد گفته‌های وزیر خارجه دولت رئیسی در واکنش به انتقادهایی بیان شده که در داخل و خارج علیه سیاست"نگاه به شرق" مطرح می‌شود.تسنیم می‌گوید سخنان امیرعبداللهیان می‌تواند این شبهه را ایجاد کند که سیاست نگاه به شرق"یک ایده و سیاست تاکتیکی و صرفاً برای امتیازگیری از غرب است".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رسانه‌های چین دربارۀ ورود بسته‌های پستی آلوده به کرونا به خاک این کشور هشدار دادندپکن که پیش از این اعلام کرده بود برای بازی‌های المپیک زمستانی هیچ هواداری را از خارج از کشور نخواهد پذیرفت، روز دوشنبه اعلام کرد از میان ساکنان چین نیز تنها تماشاگرانی «منتخب» اجازه حضور در مراسم افتتاحیه و رویدادهای المپیک را دارند. کلوخ انداز پاداش سنگ است چین و ویروس صادراتی کرونا، کافر همه را به کیش خویش پندارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آغاز پرواز مستقیم تهران-وان از آخر این ماهآغاز پرواز مستقیم تهران-وان از آخر این ماه مدیران شرکت های هواپیمایی خصوصی ایرانی که قرار است روزهای دوشنبه و جمعه هر هفته پروازهایی را از تهران به وان ترکیه ترتیب دهند، با فرماندار و مهمت امین بیلمز، معاون شهردار وان دیدار کردند. باید ۴شنبه صبح از تهران و جمعه از عصر از وان باشه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار مرگبار در ابوظبی؛ امارات از احتمال حمله پهپادی و حوثی‌ها از «حمله گسترده» سخن گفتندبه گزارش خبرگزاری دولتی امارات عربی متحده سه نفر در انفجارها و آتش‌‌سوزی ابوظبی کشته شدند. بنا به همین گزارش شش نفر نیز مجروح شده‌اند. دوران بزن دررو تمام شده یمن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

میزان صادرات از منطقه آزاد مرسین ترکیه از 3 میلیارد دلار گذشتمیزان صادرات از منطقه آزاد مرسین ترکیه از 3 میلیارد دلار گذشت میزان صادرات از منطقه آزاد تجاری مرسین ترکیه در سال 2021 با افزایش 33 درصدی نسبت به یک سال پیش از آن به 3.3 میلیارد دلار رسید.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »