خرسندی اسپانیا و پرتغال از توافق با بسته حمایتی اتحادیه اروپا

31/04/1399 12:40 ب.ظ

اسپانیا و پرتغال از توافق دریافت بسته حمایتی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا با اتحادیه اروپا ابراز خرسندی کردند. - خبرگزاری آناتولی

اسپانیا و پرتغال از توافق دریافت بسته حمایتی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا با اتحادیه اروپا ابراز خرسندی کردند.

وی ضمن اشاره به حصول توافق بر سر مسائل اصلی در برخورد با بحران کووید-19، گفت: اروپا را به جایگاهی که شایسته آن است رسانده و بدون چشم‌پوشی از کسی پیشرو در راه مدرنیته گام برمی‌داریم. سانچز تصریح کرد: اتحادیه اروپا برای متوقف کردن پیامدهای اقتصادی کووید-19 وارد عمل شده و توافق به دست آمده به نفع همه است، اتحادیه در این نشست قدرتمندتر از پیش شد.

اسپانیا و ایتالیا بیش‌ترین سهم از این بسته حمایتی را شامل 72.7 میلیارد یورو به طور مستقیم و در مجموع 140 میلیارد، دریافت خواهند کرد. از سوی دیگر آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال نیز توافق حاصل شده با اتحادیه اروپا را «نشانه اعتماد به بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی در پساکرونا» خوانده و گفت: این نشست دومین اجلاس طولانی مدت در تاریخ اتحادیه بود.

وی افزود: برای تأمین اعتبار برنامه‌های ملی بهبود اقتصادی از طریق کمک‌های مالی بواسطه اوراق مشترک صادره در اتحادیه اروپا ، برای اولین بار یک سیستم ویژه تصویب شده است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

اختصاصی ایران‌وایر؛ جلسه توجیهی مقامات امنیتی با جایگاه‌داران بنزین درباره برخورد با اعتراضات

خبرساز شدن عکس دختری با کلاشنیکوف 'که با طالبان جنگید'عکس یک دختر جوان از غور در افغانستان که به گفته مقام‌های محلی بعد از کشته شدن پدر و مادرش توسط طالبان دست به اسلحه برد و با طالبان جنگید، خبرساز شد. شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با همرسانی عکس این دختر از او را 'قهرمان' خوانده‌اند

با عمیق‌تر شدن بحران، پرزیدنت ترامپ و رهبران جمهوریخواه درباره کمک‌های مرتبط با کرونا گفت‌و‌گو می‌کنند🔺با عمیق‌تر شدن بحران، پرزیدنت ترامپ و رهبران جمهوریخواه درباره کمک‌های مرتبط با کرونا گفت‌و‌گو می‌کنند ⚡️جمهوریخواهان ارشد در کنگره روز دوشنبه در ملاقاتی با پرزیدنت دونالد ترامپ درباره بسته کمک بعدی برای مقابله با کووید۱۹ گفتگو می‌کنند.

ایران از برگزاری انتخابات مجلس سوریه ابراز خرسندی کردسخنگوی وزارت امورخارجه ایران برگزاری انتخابات مجلس سوریه را «موفقیت آمیز» عنوان کرد و نسبت به آن ابراز خرسندی کرد. - خبرگزاری آناتولی

توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی استوزیر نفت اظهار داشت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چینی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.

دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم نمی‌خواند/ بیشترین آسیب کرونا به معیشت کارگرانرئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامطلوب دریافتی و معیشت مستمری بگیران و بازنشستگان این استان گفت: دخل و خرج بازنشستگان و مستمری بگیران با هم مطابقت ندارد.

اسپانیا و پرتغال از توافق دریافت بسته حمایتی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا با اتحادیه اروپا ابراز خرسندی کردند.پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا طی سخنانی در یک نشست خبری اظهار داشت: به توافق خوبی با اروپا در مورد تخصیص بودجه و بسته حمایتی برای مقابله با پیامدهای اقتصادی ویروس جدید کرونا (کووید-19) رسیدیم.

وی ضمن اشاره به حصول توافق بر سر مسائل اصلی در برخورد با بحران کووید-19، گفت: اروپا را به جایگاهی که شایسته آن است رسانده و بدون چشم‌پوشی از کسی پیشرو در راه مدرنیته گام برمی‌داریم.

سانچز تصریح کرد: اتحادیه اروپا برای متوقف کردن پیامدهای اقتصادی کووید-19 وارد عمل شده و توافق به دست آمده به نفع همه است، اتحادیه در این نشست قدرتمندتر از پیش شد.

اسپانیا و ایتالیا بیش‌ترین سهم از این بسته حمایتی را شامل 72.7 میلیارد یورو به طور مستقیم و در مجموع 140 میلیارد، دریافت خواهند کرد.

از سوی دیگر آنتونیو کوستا، نخست وزیر پرتغال نیز توافق حاصل شده با اتحادیه اروپا را «نشانه اعتماد به بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی در پساکرونا» خوانده و گفت: این نشست دومین اجلاس طولانی مدت در تاریخ اتحادیه بود.

وی افزود: برای تأمین اعتبار برنامه‌های ملی بهبود اقتصادی از طریق کمک‌های مالی بواسطه اوراق مشترک صادره در اتحادیه اروپا ، برای اولین بار یک سیستم ویژه تصویب شده است.

گفتنی است رهبران کشورهای اتحادیه اروپا 17 و 18 جولای برای گفتگو پیرامون تعیین بودجه آینده و همچنین «برنامه ترمیم» که به منظور مقابله با پیامدهای اقتصادی ویروس جدید کرونا (کووید-19) تهیه شده٬ در بروکسل گرد هم آمدند.

این نشست با شرکت رهبران 27 کشور اروپایی و همچنین روسای شورای اروپا٬ کمیسیون اتحادیه اروپا و پارلمان این اتحادیه طی روزهای 17 و 18 جولای در بلژیک برگزار شد.

سران در این نشست درباره برنامه اقتصادی 750 میلیارد یورویی تهیه شده در برابر اثرات اقتصادی ویروس کرونا و همچنین پیش نویس"چارچوب مالی چند ساله" كه بودجه 1.1 تریلیون یورویی اتحادیه اروپا در سال 2021-2027 را تعیین می‌کند، گفتگو كردند.