اختصاصی ایران‌وایر؛ جلسه توجیهی مقامات امنیتی با جایگاه‌داران بنزین درباره برخورد با اعتراضات

29/04/1399 07:48 ب.ظ

ویدئوی اختصاصی ایران‌وایر نشان می‌دهد شورای امنیت کشور که نگران اعتراضات و شورش‌های شهری است، دستورالعمل‌هایی برای حفاظت از ادارات و مکان‌های عمومی و دولتی و پمپ‌بنزین‌ها تدوین و ابلاغ کرده است. گزارش ShahedAlavi👇 راستی‌_آزمایی اعتراضات_خیابانی

هشداری که از جمله واکنش‌ها به آن، برگزاری چنین جلساتی از یک‌سو و از سوی دیگر دیوارکشی بلند اطراف سازمان‌ها، نهادها و ساختمان‌های دولتی همچون یکی از نمادهای عملیاتی کردن فوری مصوبات این جلسات است.

این صحبت‌ها تاییدی است بر بخشی از محتوای این ویدیو که در آن گفته می‌شود بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور، مسئولین حفاظتی و مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی و عمومی به هنگام بحران باید از اماکن خودشان حفاظت کنند؛ حفاظتی که اینجا از جمله با دیوارکشی اطراف ساختمان دولتی تامین می‌شود.

یک موضوع دیگری هم که باز هم مصوبه بعدی ۱۱ تیر شاک (شورای امنیت کشور) است، می‌گوید: "مسئولین حفاظتی و مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی و عمومی به هنگام بحران باید از اماکن خودشان حفاظت کنند." گفته است این موضوع باید به صورت تعاملی در قرارگاه امام علی برنامه‌ریزی بشود. headtopics.com

این‌ها چند مصوبه از مصوباتی است که عرض کردم. آن‌چه هم در شاک (شورای امنیت کشور) مصوب می‌شود قانون است و لازم‌الاجرا است و عدم اجرای آن پیگرد قانونی و حقوقی دارد. تقریبا ۹۵ درصد این مصوبات هم مربوط به دستگاه‌های امنیتی است که اینجا آمده است.

اما ممکن است یک اقدامات مختصری [انجام شود] مثلا روی یک پمپ‌بنزینی تعرضی بشود، اصلا چهارتا اراذل و اوباش بخواهند یک خودی نشان بدهند. هست، تو بعضی محلات این اتفاقات هست. ما برای این موضوعات باید آمادگی داشته باشیم. باز هم می‌گویم فقط بحث اغتشاشات نیست. یک آمادگی دوطرفه است. ما امروز آمده‌ایم بگوییم ما این کار را انجام داده‌ایم. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

مخالفت ترامپ با ماسک اجباری همزمان با رکورد ابتلا به کرونا | DW | 18.07.2020دونالد ترامپ در واکنش به پیشنهاد اجباری شدن استفاده از ماسک در سرتاسر آمریکا تاکید کرده که با این کار مخالف است. همزمان، برای سومین روز پیاپی موارد جدید ابتلا به کرونا در ایالات متحده رکورد تازه‌ای بر جا گذاشت.

گفتگو با خواننده تونسی که با الهام از ملودی سلطان قلبها خواند - BBC News فارسیآمال مثلوثی آوازخوان معروف به 'صدای انقلاب تونس' اخیرا با خواندن یک آهنگ عربی با ملودی آهنگ سلطان قلب‌ها، واکنش‌های ایرانی‌ها را برانگیخته است.

سفر حدادی به اروپا برای عمل خارپاشنه با دلار ۲۴ هزار تومانی؟سفر حدادی به اروپا برای عمل خارپاشنه با دلار ۲۴ هزار تومانی؟ درحالی که به گفته متخصصان انجام عمل خارپاشنه به عنوان یک جراحی ساده و نسبتا ارزان در داخل کشور امکان پذیر است، مشخص نیست چرا باید یک ورزشکار با صرف هزینه بالای دولتی به قلب اروپا سفر کند!

ظریف با عمار حکیم دیدار کردوزیر امور خارجه ایران در ادامه دیدارهای خود با مقامات عراقی با سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق و همچنین ائتلاف عراقیون دیدار و گفتگو کرد

اصلاح‌طلبان با قهر میانه‌ای ندارندداریوش قنبری گفت: استفاده از کاندیدای اجاره‌ای به تفکر اصلاح‌طلبی ضربه زد. جریان اصلاحات 2 راه بیشتر ندارد: یا اینکه با کاندیدایی اصلاح‌طلب به استقبال انتخابات برود، یا «اصلاح‌طلب»ی را خارج از قدرت پیگیری کند.

وزیر خارجه ایران با رئيس‌جمهور و نخست‌وزیر عراق دیدار کرد