توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی است

20/07/2020 02:04:00 ب.ظ

پاسخ به سه سوال ایلنا: توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی است

ایران, بیژن نامدار زنگنه

پاسخ به سه سوال ایلنا: توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین / هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی است

وزیر نفت اظهار داشت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چین ی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.

قیر رایگان مسئله‌دار استزنگنه در پاسخ به سوالهیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کندوزیر نفت در پاسخ به سوال دوممانع ورود امریکا نمی‌شویمگازوئیل گران نمی‌شوددرباره افزایش قیمت گازوئیل گفت: بنده به کلی افزایش قیمت را تکذیب می‌کنم. یک جنگ روانی علیه ملت است که از خارج هدایت می‌شود و برخی هم در داخل دانسته یا نادانسته به آن دامن می‌زنند. دولت هیچ برنامه‌های برای افزایش قیمت گازوئیل ندارد.

وضعیت فعالیت زاروبژنفت در ایرانزنگنه درباره سهمیه بنزین خانوار بیان کرد: اگر در این خصوص مجلس چیزی تصویب و به ما ابلاغ کرد همه از قانون اطاعت می‌کنیم. هنوز به صورت طرح هم نبوده است و فقط به صورت یک ایده است. اگر مطرح شود دولت نظر خود را خواهد گفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

سخنگوی وزارت خارجه: ایران آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت خارجه: ایران آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه است ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است در خصوص عربستان ما بارها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت منطقه را همکاری منطقه ای می دانیم

کرونا؛ کارآزمایی اولیه با اینترفرون بتا 'بسیار نویدبخش' بوده استنتایج اولیه یک کارآزمایی بالینی نشان می‌دهد با یک روش درمانی جدید می‌توان تعداد مبتلایان به کرونا را که به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند کاهش چشمگیری داد. یک شرکت بیوتکنولوژی در بریتانیا برای درمان کرونا از پروتئینی به نام 'اینترفرون بتا'استفاده کرده است و مدعی است این روش نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی را تا ۷۹ درصد کاهش می‌دهد.

اختصاصی ایران‌وایر؛ جلسه توجیهی مقامات امنیتی با جایگاه‌داران بنزین درباره برخورد با اعتراضات

گفتگو با خواننده تونسی که با الهام از ملودی سلطان قلبها خواند - BBC News فارسیآمال مثلوثی آوازخوان معروف به 'صدای انقلاب تونس' اخیرا با خواندن یک آهنگ عربی با ملودی آهنگ سلطان قلب‌ها، واکنش‌های ایران ی‌ها را برانگیخته است.

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.

ابراهیم رییسی: خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور استرییس قوه قضاییه: *خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور است *بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم *فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست *همکاران قضایی نسبت به جرایم خشن حساس باشند؛ نگذارند افراد شرور میدان پیدا کنند

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در جمع خبرنگاران با اشاره به قرارداد توسعه میدان آزادگان جنوبی با شرکت متن و پتروپارس اظهار داشت: امروز دو قرارداد در ارتباط با میدان مشترک نفتی غرب کارون در منطقه رزم شهیدان منعقد شد.خبرگزاری تسنیم ، سید عباس موسوی که همراه با وزیر امور خارجه کشورمان به عراق سفر کرده است در بغداد اظهار داشت که در خصوص عربستان هم ما بارها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم و این بستگی به دولت و مقام های این کشور دارد که چگونه و با چه دیدگاهی به پیشنهاد ما برای همکاری و گفت‌وگوهای منطقه ای پاسخ دهند.نتایج تاییدنشده بر اساس قوانین بازار سهام، شرکت‌ها باید نتایج اولیه کارآزمایی‌های خود را منتشر کنند.شد .

ارزش قرارداد 1.3 میلیارد دلار با شرکت ایرانی پتروپارس که از نهادهای فناوری ملی است. سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری ها و حل و فصل مسائل منطقه ای آماده گفت و گو با همسایگان است، به ایرنا گفت که ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است. شرکتی که دانش‌بنیان و در سال 76 تاسیس شده و اکنون به بلوغ و بالندگی رسیده است. تام ویلکینسون دانشمند ارشد این شرکت می‌گوید کارآزمایی آنها کوچک بوده اما فواید درمان با انترفرون بتا عجیب بارز بوده است و نتیجه‌ای بهتر از این را نمی‌توانستند تصور کنند. وی افزود: براساس این قرارداد، تولید میدان از 140 هزار بشکه به 320 هزار بشکه خواهد رسید و همچنین تاسیسات فرآورش، انتقال و تفکیک نفت ایجاد می‌شود. وی ادامه داد که با وجود این شرایط جمهوری اسلامی ایران همواره بر گفت‌وگو میان کشورهای منطقه به دور از دخالت های بیگانگان اعتقاد دارد و یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت، حتی رونق اقتصادی منطقه را همکاری و هم افزایی منطقه ای می دانیم. 200 میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت نیز برای NGL 3200 که در حال ساخت است، ارسال می‌شود که در سال 1401 به بهره‌برداری خواهد رسید و گاز تولیدی به پتروشیمی بندر امام منتقل می‌شود.» این صحبت‌ها تاییدی است بر بخشی از محتوای این ویدیو که در آن گفته می‌شود بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور، مسئولین حفاظتی و مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی و عمومی به هنگام بحران باید از اماکن خودشان حفاظت کنند؛ حفاظتی که اینجا از جمله با دیوارکشی اطراف ساختمان دولتی تامین می‌شود.

وزیر نفت با بیان اینکه اولویت منطقه‌ای و جغرافیایی ما میادین مشترک هستند، تصریح کرد: خوشبختانه در دانشگاه‌ها دستاوردهای خوبی برای مطالعات چهار ساله حاصل شده است. موسوی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران همچنان به رویکرد گفت‌وگو و همکاری اعتقاد دارد. این احتمال هم هست که دارو تاییدیه اضطراری بگیرد همانطور که حدود دو ماه پیش برای داروی رمدسیویر این اتفاق افتاد. قیر رایگان مسئله‌دار است وی درباره توزیع قیر رایگان گفت: دولت بنا به دلایلی با این موضوع مخالف است. موضوع مالی مهم است اما تنها این مسئله نیست. ساز و کار قبلی از نظر دولت مسئله‌دار بوده است. اینترفرون بتا چگونه عمل می‌کند؟ اینترفرون بتا یکی از اولین خطوط دفاع بدن در مقابله با عفونت‌های ویروسی است و تولید آن خبر از حمله ویروسی می‌دهد. قرارداد با هندی‌ها برای فرزاد منتفی است زنگنه در پاسخ به سوال ایلنا درباره قرارداد میدان فرزاد با هندی‌ها اظهار داشت: قرارداد توسعه این میدان به زودی امضاء می‌شود." گفته است این موضوع باید به صورت تعاملی در قرارگاه امام علی برنامه‌ریزی بشود.

اکنون Head OF Agreement امضاء شده و قرارداد اصلی به زودی امضاء می‌شود و گاز تولیدی به پارس جنوبی منتقل می‌شود. تصمیمات اصلی در مورد این میدان گرفته شده و قرارداد در حال مذاکره نهایی و امضاء است. اینترفرون بتا در درمان ام‌اس (مالتیپل اسکلروزیس) هم استفاده می‌شود و شرکت مبدع این درمان می‌گوید مبتلایان به آسم و دیگر بیماری‌های تنفسی اینترفرون هواپخش را به خوبی تحمل می‌کنند. هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند وی ادامه داد: قرارداد توسعه میدان فرزاد با هندی‌ها نخواهد بود و با شرکت‌های داخلی است. اکنون هیچ کشور خارجی حاضر به قرارداد با ما در هیچ موضوعی نیست. قراردادهای موجود را نیز ادامه نمی‌دهند. تقریبا ۹۵ درصد این مصوبات هم مربوط به دستگاه‌های امنیتی است که اینجا آمده است.

ما نیز متکی به نیرو و ظرفیت‌های داخلی خودمان هستیم. چینی‌ها نه امتیاز خواستند و نه ما امتیاز می‌دهیم وزیر نفت در پاسخ به سوال دوم ایلنا درباره قرارداد 25 ساله با چین و مذاکره با وزارت نفت برای توسعه میادین نیز گفت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چینی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود. مانع ورود امریکا نمی‌شویم زنگنه تاکید کرد: هر کشور دیگری جز اسرائیل بخواهد با ما قرارداد امضاء کند ما حاضریم. هست، تو بعضی محلات این اتفاقات هست.

حتی در  این شرایط آمریکا را نیز منع نکرده‌ایم که در میادین نفتی و گازی ما؛ چه به صورت پیمانکاری و چه سرمایه‌گذاری حضور داشته باشند. آنها خودشان خود را محدود و ممنوع کرده‌اند. من نمی‌دانم چه جنجالی است که در خارج از کشور راه انداخته‌اند و عده‌ای هم در داخل پیروی کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: نه دولت و نه ملت و مجلس موافق نیستند که از منافع ملی به نفع کشور دیگری بگذریم. کسی هم از ما چنین توقعی ندارد. فرمانده پایگاه‌ها، فرمانده کلانتری‌ها هم می‌آیند سراغ شما و هم شما سراغ آن‌ها بروید.

ما با چین دوستانه و دوطرفه مذاکره کرده‌ایم و دو طرف ابراز علاقه برای همکاری داشته‌اند که آن هم باید بعد از امضاء به تصویب مجلس برسد. گازوئیل گران نمی‌شود زنگنه در پاسخ به سوال سوم ایلنا درباره افزایش قیمت گازوئیل گفت: بنده به کلی افزایش قیمت را تکذیب می‌کنم. یک جنگ روانی علیه ملت است که از خارج هدایت می‌شود و برخی هم در داخل دانسته یا نادانسته به آن دامن می‌زنند. دولت هیچ برنامه‌های برای افزایش قیمت گازوئیل ندارد. روابط با چین بدون تنش است وی درباره شکایت از CNPC در پروژه غرب کارون گفت: جلساتی برگزار شده و در قسمت‌هایی تفاهم صورت گرفته اما در کل روابط ما با چین خوب و بدون تنش است. وگرنه خیلی ببخشید، ما می‌گفتیم آقا، در وهله اول جایگاه مال جایگاه‌دار است و در وهله دوم هم بالاخره وظیفه امنیت کلی در تقدم اول با نیروی انتظامی است و خب هیچی دیگر.

وضعیت فعالیت زاروبژنفت در ایران وزیر نفت درباره فعالیت زاروبژنفت در ایران گفت: نه ما و نه آنها تمایل دارند که چیزی در این خصوص گفته شود. سهمیه بنزین خانوار فقط یک ایده است زنگنه درباره سهمیه بنزین خانوار بیان کرد: اگر در این خصوص مجلس چیزی تصویب و به ما ابلاغ کرد همه از قانون اطاعت می‌کنیم. هنوز به صورت طرح هم نبوده است و فقط به صورت یک ایده است. اگر مطرح شود دولت نظر خود را خواهد گفت. وی در خصوص برنامه‌های جهش تولید در وزارت نفت تصریح کرد: کمتر از یک سال 25 میلیون تن به تولید پتروشیمی اضافه می‌شود که بی‌سابقه‌ترین رشد تاریخی پتروشیمی ایران است.

جهش دوم تا سال 1400 به انجام می‌رسد و رقم تولید به 100 میلیون تن خواهد رسید و ارزش تولید محصولات پتروشیمی به قیمت سال 95 به 25 میلیون دلار خواهد رسید. در حوزه پالایش پالایشگاه ستاره خلیج فارس را با رفع تنگناهای فاز 4 مجازی به ظرفیت 450 هزار بشکه خواهیم رساند. وزیر نفت ادامه داد: در صادرات وضع‌مان قابل قبول است. بیشتر در این زمینه صحبت نمی‌کنم زیرا از اطلاعات علیه خودمان استفاده می‌شود. اگر خارجی‌ها با ما کار نمی‌کنند آرام نمی‌نشینیم/ بزودی 9 قرارداد امضا می‌کنیم زنگنه خاطرنشان کرد: در حوزه تولید قراردادهای IPC را در قالب EPC امضاء می‌کنیم.

به زودی 9 قرارداد جدید EPC و EPD امضاء می‌کنیم. همچنین صندوق پژوهش و فناوری نفت را فعال می‌کنیم که تاثیر زیادی در توسعه تولید تجهیزات دارد. در پایین دست پتروشیمی نیز اقدامات بسیار مهمی برای زنجیره متانول و پروپیلن داریم. وی درباره استفاده از توان داخل در قراردادها بیان کرد: ما از تمام ظرفیت داخل استفاده می‌کنیم. اگر با خارجی‌ها هم می‌خواهیم کار کنیم فقط موضوع پول و سرمایه نیست.

سرمایه را می‌توان از داخل کشور تهیه کرد آنچه ما به دنبال آن هستیم فناوری برای افزایش بازیافت است و در برخی جاها می‌خواهیم یک وابستگی متقابل سازنده با هم داشته باشیم و همچنین برای صادرات کالاها بازار پیدا کنیم ضمن اینکه بهبود مدیریت و سرمایه‌گذاری نیز مد نظر است. وزیر نفت خاطرنشان کرد: البته اینگونه هم نیست که در شرایطی که خارجی‌ها با ما کار نمی‌کنند ما هم آرام بنشینیم، کارهایمان را با قدرت پیش می‌بریم و در این سالها نیز این را نشان داده‌ایم. قرارداد امروز و قراردادهای آتی نشان می‌دهد که ما بر انجام کارها مصر هستیم و کوتاه نمی‌آییم. لینک کوتاه .