ایران, بیژن نامدار زنگنه, چین, دولت, فناوری

ایران, بیژن نامدار زنگنه

توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی است

پاسخ به سه سوال ایلنا: توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین/ هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی است

20/07/2020 02:04:00 ب.ظ

پاسخ به سه سوال ایلنا: توضیح زنگنه درباره تفاهمنامه ۲۵ ساله با چین / هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کند/امریکا منعی برای حضور در میادین نفتی و گازی ایران ندارد/ قرارداد با هندی‌ها منتفی است

وزیر نفت اظهار داشت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چین ی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.

وی افزود: براساس این قرارداد، تولید میدان از 140 هزار بشکه به 320 هزار بشکه خواهد رسید و همچنین تاسیسات فرآورش، انتقال و تفکیک نفت ایجاد می‌شود. 200 میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت نیز برای NGL 3200 که در حال ساخت است، ارسال می‌شود که در سال 1401 به بهره‌برداری خواهد رسید و گاز تولیدی به پتروشیمی بندر امام منتقل می‌شود.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است

وزیر نفت با بیان اینکه اولویت منطقه‌ای و جغرافیایی ما میادین مشترک هستند، تصریح کرد: خوشبختانه در دانشگاه‌ها دستاوردهای خوبی برای مطالعات چهار ساله حاصل شده است.قیر رایگان مسئله‌دار استوی درباره توزیع قیر رایگان گفت: دولت بنا به دلایلی با این موضوع مخالف است. موضوع مالی مهم است اما تنها این مسئله نیست. ساز و کار قبلی از نظر دولت مسئله‌دار بوده است.

قرارداد با هندی‌ها برای فرزاد منتفی استزنگنه در پاسخ به سوالایلنادرباره قرارداد میدان فرزاد با هندی‌ها اظهار داشت: قرارداد توسعه این میدان به زودی امضاء می‌شود. اکنون Head OF Agreement امضاء شده و قرارداد اصلی به زودی امضاء می‌شود و گاز تولیدی به پارس جنوبی منتقل می‌شود. تصمیمات اصلی در مورد این میدان گرفته شده و قرارداد در حال مذاکره نهایی و امضاء است. headtopics.com

هیچ شرکت خارجی با ما قرارداد امضا نمی‌کندوی ادامه داد: قرارداد توسعه میدان فرزاد با هندی‌ها نخواهد بود و با شرکت‌های داخلی است. اکنون هیچ کشور خارجی حاضر به قرارداد با ما در هیچ موضوعی نیست. قراردادهای موجود را نیز ادامه نمی‌دهند. ما نیز متکی به نیرو و ظرفیت‌های داخلی خودمان هستیم.

چینی‌ها نه امتیاز خواستند و نه ما امتیاز می‌دهیموزیر نفت در پاسخ به سوال دومایلنادرباره قرارداد 25 ساله با چین و مذاکره با وزارت نفت برای توسعه میادین نیز گفت: اولا قرارداد با چین مطرح نیست یک موافقتنامه کلی است. آنچه مربوط به نفت است با قاطعیت می‌گویم نه چینی‌ها از ما امتیازی خواسته‌اند و نه ما امتیازی داده‌ایم. همکاری درازمدت در توسعه میادین نفتی و گازی، پالایشی، پتروشیمی و خطوط لوله خواهد بود.

مانع ورود امریکا نمی‌شویمزنگنه تاکید کرد: هر کشور دیگری جز اسرائیل بخواهد با ما قرارداد امضاء کند ما حاضریم. حتی در  این شرایط آمریکا را نیز منع نکرده‌ایم که در میادین نفتی و گازی ما؛ چه به صورت پیمانکاری و چه سرمایه‌گذاری حضور داشته باشند. آنها خودشان خود را محدود و ممنوع کرده‌اند. من نمی‌دانم چه جنجالی است که در خارج از کشور راه انداخته‌اند و عده‌ای هم در داخل پیروی کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نه دولت و نه ملت و مجلس موافق نیستند که از منافع ملی به نفع کشور دیگری بگذریم. کسی هم از ما چنین توقعی ندارد. ما با چین دوستانه و دوطرفه مذاکره کرده‌ایم و دو طرف ابراز علاقه برای همکاری داشته‌اند که آن هم باید بعد از امضاء به تصویب مجلس برسد. headtopics.com

فرمانده ارتش بریتانیا: ایران خطای بزرگی مرتکب شده و باید به آن پاسخ بدهیم وزارت خارجه آمریکا: ایران به‌احتمال زیاد در تلاش برای ربودن «آسفالت پرینسس» دست داشته‌ است المپیک توکیو؛ دونده زن اهل بلاورس پس از توقف در وین به لهستان رفت

گازوئیل گران نمی‌شودزنگنه در پاسخ به سوال سومایلنادرباره افزایش قیمت گازوئیل گفت: بنده به کلی افزایش قیمت را تکذیب می‌کنم. یک جنگ روانی علیه ملت است که از خارج هدایت می‌شود و برخی هم در داخل دانسته یا نادانسته به آن دامن می‌زنند. دولت هیچ برنامه‌های برای افزایش قیمت گازوئیل ندارد.

روابط با چین بدون تنش استوی درباره شکایت از CNPC در پروژه غرب کارون گفت: جلساتی برگزار شده و در قسمت‌هایی تفاهم صورت گرفته اما در کل روابط ما با چین خوب و بدون تنش است.وضعیت فعالیت زاروبژنفت در ایرانوزیر نفت درباره فعالیت زاروبژنفت در ایران گفت: نه ما و نه آنها تمایل دارند که چیزی در این خصوص گفته شود.

سهمیه بنزین خانوار فقط یک ایده استزنگنه درباره سهمیه بنزین خانوار بیان کرد: اگر در این خصوص مجلس چیزی تصویب و به ما ابلاغ کرد همه از قانون اطاعت می‌کنیم. هنوز به صورت طرح هم نبوده است و فقط به صورت یک ایده است. اگر مطرح شود دولت نظر خود را خواهد گفت.وی در خصوص برنامه‌های جهش تولید در وزارت نفت تصریح کرد: کمتر از یک سال 25 میلیون تن به تولید پتروشیمی اضافه می‌شود که بی‌سابقه‌ترین رشد تاریخی پتروشیمی ایران است. جهش دوم تا سال 1400 به انجام می‌رسد و رقم تولید به 100 میلیون تن خواهد رسید و ارزش تولید محصولات پتروشیمی به قیمت سال 95 به 25 میلیون دلار خواهد رسید. در حوزه پالایش پالایشگاه ستاره خلیج فارس را با رفع تنگناهای فاز 4 مجازی به ظرفیت 450 هزار بشکه خواهیم رساند.

وزیر نفت ادامه داد: در صادرات وضع‌مان قابل قبول است. بیشتر در این زمینه صحبت نمی‌کنم زیرا از اطلاعات علیه خودمان استفاده می‌شود.اگر خارجی‌ها با ما کار نمی‌کنند آرام نمی‌نشینیم/ بزودی 9 قرارداد امضا می‌کنیمزنگنه خاطرنشان کرد: در حوزه تولید قراردادهای IPC را در قالب EPC امضاء می‌کنیم. به زودی 9 قرارداد جدید EPC و EPD امضاء می‌کنیم. همچنین صندوق پژوهش و فناوری نفت را فعال می‌کنیم که تاثیر زیادی در توسعه تولید تجهیزات دارد. در پایین دست پتروشیمی نیز اقدامات بسیار مهمی برای زنجیره متانول و پروپیلن داریم. headtopics.com

وی درباره استفاده از توان داخل در قراردادها بیان کرد: ما از تمام ظرفیت داخل استفاده می‌کنیم. اگر با خارجی‌ها هم می‌خواهیم کار کنیم فقط موضوع پول و سرمایه نیست. سرمایه را می‌توان از داخل کشور تهیه کرد آنچه ما به دنبال آن هستیم فناوری برای افزایش بازیافت است و در برخی جاها می‌خواهیم یک وابستگی متقابل سازنده با هم داشته باشیم و همچنین برای صادرات کالاها بازار پیدا کنیم ضمن اینکه بهبود مدیریت و سرمایه‌گذاری نیز مد نظر است.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: البته اینگونه هم نیست که در شرایطی که خارجی‌ها با ما کار نمی‌کنند ما هم آرام بنشینیم، کارهایمان را با قدرت پیش می‌بریم و در این سالها نیز این را نشان داده‌ایم. قرارداد امروز و قراردادهای آتی نشان می‌دهد که ما بر انجام کارها مصر هستیم و کوتاه نمی‌آییم.

«عفو بین‌الملل» از اعدام مخفیانه یک کودک‌-مجرم در ایران خبر داد مرد ۲۱ ساله برای اعتراض به تغییرات آب و هوایی از برج ۳۶ طبقه بالا رفت دانشمندان: مدافعان بیش از سایر فوتبالیست‌ها در معرض خطر زوال عقل هستند ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

Telegram: Instant View

سخنگوی وزارت خارجه: ایران آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت خارجه: ایران آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه است ایران همواره خواهان ثبات، امنیت و آرامش در منطقه است در خصوص عربستان ما بارها تلاش و سیاست اصولی و ثابت خود را اعلام کردیم یگانه راه ثبات و بازگشت امنیت منطقه را همکاری منطقه ای می دانیم

کرونا؛ کارآزمایی اولیه با اینترفرون بتا 'بسیار نویدبخش' بوده استنتایج اولیه یک کارآزمایی بالینی نشان می‌دهد با یک روش درمانی جدید می‌توان تعداد مبتلایان به کرونا را که به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند کاهش چشمگیری داد. یک شرکت بیوتکنولوژی در بریتانیا برای درمان کرونا از پروتئینی به نام 'اینترفرون بتا'استفاده کرده است و مدعی است این روش نیاز به دستگاه تنفس مصنوعی را تا ۷۹ درصد کاهش می‌دهد.

اختصاصی ایران‌وایر؛ جلسه توجیهی مقامات امنیتی با جایگاه‌داران بنزین درباره برخورد با اعتراضات

گفتگو با خواننده تونسی که با الهام از ملودی سلطان قلبها خواند - BBC News فارسیآمال مثلوثی آوازخوان معروف به 'صدای انقلاب تونس' اخیرا با خواندن یک آهنگ عربی با ملودی آهنگ سلطان قلب‌ها، واکنش‌های ایران ی‌ها را برانگیخته است.

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.

ابراهیم رییسی: خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور استرییس قوه قضاییه: *خط قرمز ما اغتشاش و به هم ریختن کشور است *بین اعتراض و اغتشاش فرق قائلیم *فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست *همکاران قضایی نسبت به جرایم خشن حساس باشند؛ نگذارند افراد شرور میدان پیدا کنند