خبرگزاری‌ها: ایران یک ماکت ناو هواپیمابر به تنگه هرمز اعزام کرد | DW | 27.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 26 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عکس‌های ماهواره‌ای نشان می‌دهند ایران یک ماکت را که از روی ناو هواپیمابر آمریکا ساخته شده به تنگه هرمز روانه کرده است. به گفته آسوشیتدپرس، ایران قصد دارد از این ماکت به عنوان پایگاهی برای آزمایش‌های رزمی استفاده کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که جمهوری اسلامی یکشنبه ماکت یک ناو هواپیمابر که از روی مدل آمریکایی ساخته شده را از بندرعباس به سوی تنگه هرمز روانه کرده است.

عکسی که آسوشیتد پرس منتشر کرده نشان می‌دهد ناو هواپیمابر ساختگی نخست با تولید امواج توسط یک قایق تندرو به حرکت افتاده و سپس به وسیله یک کشتی از بندرعباس به سوی تنگه هرمز کشیده شده است.در تصاویر ماهواره‌ای می‌توان دید که ۱۶ ماکت هواپیمای جنگنده نیز روی عرشه ماکت ناو مستقر هستند. به گفته این خبرگزاری تصاویر منتشرشده از استقرار ماکت رزمناو در دهانه تنگه هرمز نشان می‌دهند که سپاه پاسداران قصد دارد عملیاتی آزمایشی برای حمله به این ماکت انجام دهد. نیروی دریایی سپاه در سال ۲۰۱۵ میلادی مانور مشابهی انجام داده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکا را به تنگه هرمز برده استتصویرهای ماهواره‌ای که به دست بی‌بی‌سی رسیده نشان می‌دهد ایران در روزهای اخیر ماکت یک ناو هواپیمابر آمریکایی را که قبلا ساخته بود، بازسازی کرده و دیروز آن را به آب‌های تنگه هرمز برده است. این ماکت اسفند ۱۳۹۳ در یک مانور نیروی دریایی سپاه هدف حمله قرار گرفت. سپاه در آن زمان اعلام کرده بود که این ماکت را با ۴ موشک ساحل به دریا و ۴۰۰ راکت منهدم کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تذکر به روزنامه اعتماد به دلیل انتشار یک مصاحبه درباره حق براندازی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعزام تلسکوپ پیشرفته همراه با بالونی به ابعاد یک زمین فوتبال به جو زمین🔺اعزام تلسکوپ پیشرفته همراه با بالونی به ابعاد یک زمین فوتبال به جو زمین ⚡️سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا «ناسا» به زودی تلسکوپی پیشرفته را همراه با یک بالون بزرگ به جو زمین می فرستد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ایران به سخنان خلیلزاد: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیمسفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند. آقای خلیلزاد پیشتر گفته بود که ایران از روند گفت‌وگوهای بین الافغانی و ایجاد ثبات در این کشور به دلیل وجود تنشهای میان تهران و واشنگتن استقبال نکرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام آمریکا در مورد هواپیما مسافربری را می‌دهیمایران: به وقت مقتضی پاسخ لازم به اقدام آمریکا در مورد هواپیما مسافربری را می‌دهیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بنیامین نتانیاهو خطاب به رژیم ایران: ارتش دفاعی اسرائیل آماده پاسخگویی به هر تهدیدی استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »