واکنش ایران به سخنان خلیلزاد: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم

05/05/1399 03:40:00 ب.ظ

سفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند. آقای خلیلزاد پیشتر گفته بود که ایران از روند گفت‌وگوهای بین الافغانی و ایجاد ثبات در این کشور به دلیل وجود تنشهای میان تهران و واشنگتن استقبال نکرده است.

سفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیل‌زاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند. آقای خلیلزاد پیشتر گفته بود که ایران از روند گفت‌وگوهای بین الافغانی و ایجاد ثبات در این کشور به دلیل وجود تنشهای میان تهران و واشنگتن استقبال نکرده است. ایران: از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کنیم سفارت ایران در کابل به سخنان اخیر زلمی‌ خلیلزاد، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای صلح افغانستان واکنش نشان داده و گفته که ایران از مذاکرات صلح به رهبری افغان‌ها حمایت می‌کند.

زلمی خلیلزاد که دو روز پیش در کنفرانس ویدیویی با سفرای افغانستان، ازبکستان و قزاقستان در آمریکا، صحبت می‌کرد گفته که یکی از بزرگترین چالش‌ها در راه صلح افغانستان استقبال نکردن ایران از این تلاش‌ها است.

نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان گفته که ایران مایل نیست آمریکا در افغانستان به صلح برسد. به گفته وی، ایران از روند صلح افغانستان حمایت کافی نمی‌کند و دوست ندارد که آمریکا علمدار صلح در افغانستان باشد. headtopics.com

سفارت ایران در کابل به این سخنان آقای خلیل‌زاد واکنش نشان داده و آن را یک"اظهارات اشتباه" خوانده و با صدور خبرنامه‌ای"بر حمایت ایران از استقرار صلح و ثبات در افغانستان و تکرار مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ضرورت پایه‌گذاری صلح بر مبنای نتائج گفتگوهای بین‌الافغانی که با مالکیت و رهبری افغان‌ها انجام گیرد" تاکید کرده است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

زلمی خلیلزاد: ایران از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند🔺زلمی خلیلزاد: ایران از تلاش ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند ⚡️زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان می‌گوید که ایران از تلاش‌ها برای برقراری صلح در افغانستان حمایت کافی نمی‌کند.

رد اظهارات نادرست مقام آمریکایی درباره مواضع ایران نسبت به روند صلح افغانستانرد اظهارات نادرست مقام آمریکایی درباره مواضع ایران نسبت به روند صلح افغانستان بیانیه سفارت ایران در کابل: مقامات امریکایی قبل از هرگونه اظهارنظر درباره دیدگاه‌های مسئولین ایران درخصوص مسائل منطقه و افغانستان، ابتدا این مواضع را با دقت مطالعه کنند

زنان تاثیرگذار ایران: ثریا دارابی؛ از معرفی غذا و طراحی مد تا مشاوره به رسانه‌ها

واکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانواکنش سخنگوی سازمان ملل به تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران: *امنیت پروازهای غیرنظامی باید از طرف همگان رعایت شود *هنوز اطلاعات به خصوصی درباره این رخداد در سازمان بین‌المللی پروازهای غیرنظامی موجود نیست

نامه‌ منتظری به ظریف برای 'پیگیری حقوقی تعرض جنگنده‌های آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران'دادستان کل کشور در نامه‌ای به وزیر خامور خارجه، خواستار'پیگیری حقوقی و قضایی تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران' شد.

مجلس یازدهم به جای فحاشی به مجلس قبل از عملکرد خود دفاع کند/ برخی نمایندگان به جای ارائه راهکار برای مشکلات کشور از توهین به گذشتگان لذت می‌برندکنشگر سیاسی اصولگرا با اشاره به الفاظی که نمایندگان مجلس یازدهم برای مجلس دهم به کار می‌برند، تاکید کرد: مجلس یازدهم به جای فحاشی به مجلس قبل باید از عملکرد خودش دفاع کند اما به جای ارائه راهکار برای مشکلات کشور از توهین به مجلس دهم لذت می‌برد.