حمله نظامیان اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در شیخ جراح

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نظامیان اسرائیل به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینیان در محله شیخ جراح قدس اشغالی یورش بردند. - خبرگزاری آناتولی

نظامیان اسرائیل به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز فلسطینیان در محله شیخ جراح قدس اشغالی یورش بردند.به گزارش خبرنگار آناتولی از قدس اشغالی، نظامیان اسرائیل به تظاهراتی که در حمایت از اهالی محله شیخ جراح در این شهر مقدس برگزار شد، یورش بردند.

بر این اساس، ده‌ها تن در حمایت از اهالی شیخ جراح به ویژه از خانواده «صالحیه» که حکم تخلیه منزل این خانواده توسط دادگاه اسرائیل اخیرا صادر شده، در این محله تجمع کردند.صبح روز دوشنبه گذشته پلیس اسرائیل با حکم شهرداری قدس اقدام به تخلیه خانواده صالحیه از خانه شان در منطقه «شیح جراح» کرد. در پی این اقدام بین اعضای خانواده و نیروهای پلیس درگیری صورت گرفت و پدر خانواده محمود صالحیه تهدید شد که خانه‌اش را منفجر خواهند کرد.

ماشین‌های تخریب شهرداری اسرائیل که با مقاومت افراد خانواده مواجه شدند، ماشین متعلق به این خانواده و باغچه آنها را تخریب کردند.دادگاه قدس سال گذشته به نفع شهرک‌نشینان یهودی حکم تخلیه خانه‌های 12 خانواده فلسطینی در محله شیخ جراح را صادر کرد. بر اساس این حکم چهار خانواده مجبور بودند تا ماه نوامبر گذشته خانه‌های خود را تخلیه کنند. اما این خانواده‌های فلسطینی از حق اعتراض و تقاضای تجدید نظر استفاده کرده و بدین ترتیب دادرسی به پرونده‌ آن‌ها از سر گرفته شد.

دولت اسرائيل در ماه ژانویه 2021 به چهار خانواده فلسطینی برای تخلیه خانه‌های خود ابلاغیه‌ای ارسال کرد. در این ابلاغیه ادعا می‌شود که مالکیت اراضی این خانه‌ها از سال‌ها پیش به یهودیان تعلق دارد. به گفته خانواده‌های فلسطینی نیز آنها اراضی مورد نظر را سال‌ها پیش از دولت اردن خریده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع اعتراضی آتش‌نشانان در تهران در اعتراض به وضعیت بد معیشتیگزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اجتماع صدها آتش‌نشان مقابل شهرداری تهران در اعتراض به بی‌توجهی مقام‌های مسئول به مشکلات شغلی آنها است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حمله به ابوظبی، تاوان تغییر اوضاع به ضرر حوثی‌ها در یمنیادداشتی از علی افشاری: ترکش‌های حمله موشکی حوثی‌ها به فرودگاه ابوظبی و حمایت کشورهای غربی از دولت امارات متحده عربی می‌تواند فضا را بر خلاف محاسبات جمهوری‌اسلامی ایران تغییر دهد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مهدی محمودیان به دلیل اجبار به پوشیدن لباس زندان در دادگاه حاضر نشدجلسه نخست دادگاه نیز روز پنجم آبان‌ در همین شعبه برگزار شده بود که آن زمان هم آقای محمودیان به علت خودداری از پوشیدن لباس زندان، در نشست دادگاه حاضر نشد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

امیرعبداللهیان: سفر رئیس‌جمهور به روسیه نقطه عطفی در سیاست حُسنِ همسایگی و نگاه به شرق استوزیر امور خارجه در آستانه سفر رییس جمهور به روسیه نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید دانست. من کاری به نگاه شرق و غرب ندارم وضع مملکت رو درست کنید حرومزاده ها یادتون رفته میگفتین نه شرقی نه غربی حالا چی شده از کون شرق و غرب میخورین؟؟ آخوند حرومزاده برای حفظ حکومتش دست به همه کاری میزنه سفر رییس جمهور ۵ کلاس سواد نقطه شروع بدبختی و مستعمره شدن ایران است .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رودخانه‌ها به صورت خروشان به سمت جازموریان در حرکت هستنداستاندار کرمان: اکنون رودخانه ها به صورت خروشان به سمت جازموریان در حرکت هستند و از درون شهر رودبار می‌گذرند اما تا این لحظه به شهر خسارتی وارد نشده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »