حمله به ابوظبی، تاوان تغییر اوضاع به ضرر حوثی‌ها در یمن

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یادداشتی از علی افشاری: ترکش‌های حمله موشکی حوثی‌ها به فرودگاه ابوظبی و حمایت کشورهای غربی از دولت امارات متحده عربی می‌تواند فضا را بر خلاف محاسبات جمهوری‌اسلامی ایران تغییر دهد.

حمله نظامی به فرودگاه ابوظبی و منفجر کردن سه مخزن سوخت علاوه بر افزایش سطح منازعه در جنگ داخلی یمن معادلات شکننده امنیتی در خاورمیانه را نیز دستخوش دگرگونی ساخته‌است.

این حمله را در واقع باید واکنشی به ناکامی ائتلاف به رهبری انصارالله در استان‌های «مارب» و «شبوه» دانست. دولت یمن به رهبری عبدربه منصور در روز ۲۱ام دی سال جاری مدعی شد که «طی یک نبرد ۱۰ روزه، ارتش یمن با کمک یک گروه شبه‌نظامی طرفدار دولت و حملات هوایی ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، موفق به بازپس‌گرفتن استان شبوه شده‌اند».

در ارزیابی حوثی‌ها و متحدان‌شان در داخل و خارج از مرزهای یمن دولت امارات متحده عربی در مقایسه با زمان خروج نیروهای های نظامی از یمن وارد همکاری بیشتری با عربستان سعودی و دولت عبدربه منصور شده بود؛ ازاینرو البخیتی حدود دو هفته قبل تهدید کرد که «اگر امارات عملیات خود را متوقف نکند حمله به عمق خاک این کشور که مدتی به حال تعلیق درآمده بود از سرگرفته می‌شود.»حوثی‌ها به موازات دست به انجام اقداماتی علیه دولت آمریکا زدند.

اما آنچه در این میان اتفاق غیرمنتظره است، تأثیر منفی بر تنش زدایی و تعامل بین جمهوری‌اسلامی ایران با کشورهای امارات متحده عربی و عربستان سعودی است. نوع رابطه موجود بین حوثی‌ها و سپاه قدس و نهاد ولایت فقیه ایران هر گونه تردیدی را زایل می‌کند که آنها بدون صدور چراغ سبز تهران مبادرت به حمله پهپادی-موشکی به تأسیسات انرژی و هوایی امارات متحده عربی کرده باشند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حوثی‌ها: از موشک‌های ساخت ایران برای حمله به ابوظبی استفاده کردیمشبه‌نظامیان حوثی‌ اعلام کردند که در حمله روز گذشته به ابوظبی از موشک‌های بالستیک قدس-2 و ذوالفقار ساخت ایران استفاده کرده‌اند. - خبرگزاری آناتولی 👌💪✌🇮🇷 لعنت بر شما، اما عمارت به زودی از شما دفاع خواهد کرد و به شما پاسخ خواهد داد، ای تروریست ها🤬🤬🤬
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به «حمله حوثی‌ها» به امارات؛ اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل محکوم کردندسازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و بیشتر کشورهای جهان عرب «حمله پهپادی حوثی‌ها» به امارات عربی متحده را محکوم کردند. کودک کشی، به خاک و خون کشیدن زن و بچه، نابود کردن زیرساخت ها، و ...، چی؟ تناقض بحران_فلسفی! به کدوم گناه آخه بی وجودا؟؟ یمن بس چرا کودک کشی در یمن و محکوم نکردن؟ انتقام_سخت قدرتنمائی بساط شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با حوثیها، برای صلیبچیهای سودجو و بیخرد است البته این ترقه بازی ذهنی مشترک معرکه گیری کارگردانی خود استعمار جهانی صلیبچیهاست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش‌های بین‌المللی به حمله حوثی‌ها به امارات متحده عربی | DW | 18.01.2022آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد حمله حوثی‌ها به خاک امارات را محکوم کرد و از طرفین خواستار خویشتنداری شد. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در تماسی تلفنی با همتای اماراتی خود این حملات را محکوم کرده است. سازمان دول تحت کنترل امریکا و آبادی آش ، چراحملات اتحادعربی غربی رابرعلیه ملت مظلوم یمن ،محکوم نکرده است !؟این مردم ازشرف و سرزمین خود دفاع می‌کنند .کشتارهاوویرانی های امریکا و غربی هادرعراق و لیبی و سوریه و افغانستان فراموش نمی‌شود .یمن هم باتلاقی است برای اتحادشماها…. مسلمانان میدانند آنتونیو گوترش که هست و مأموریت او چیست. antonioguterres unicefchief mbachelet KarimKhanQC UN IntlCrimCourt Sverigesriksdag SR_Farsi_Dari Etilaatroz یعنی من هلاک این قدرت واکنش بلینکن هستم. از آمریکا جسدی متعفن بیش نمانده است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دفاع از سیاست 'نگاه به شرق' در آستانه سفر رئیسی به روسیه | DW | 18.01.2022در آستانه سفر ابراهیم رئیسی به مسکو مشاور رهبر جمهوری اسلامی این سفر را بخش مهمی از عملیاتی کردن 'نگاه به شرق' خواند. همزمان، انتقاد از کسانی که این سیاست را مغایر شعار 'نه شرقی نه غربی' می‌دانند ادامه دارد. این نگاه به شرق نیست فروش به شرقه. شوروی نمیخواد از چین عقب بیفته
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

امارات: حمله حوثی‌ها به خاک ما بدون مجازات نمی‌ماند | DW | 17.01.2022امارات متحده عربی که خاکش هدف حمله پهپادهای شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار گرفته، این حمله را 'تروریستی' نامید و آن را به‌شدت محکوم کرد. وزارت خارجه امارات تأکید کرد که حق پاسخگویی را برای خود محفوظ می‌داند. حوثی های تروریست که بنیان گذاران ان دولت فاشیست و متعصب شیعه ایران می باشد. اعراب باید جواب دندان شکن به حکومت ایران بدهند. اعراب فراموش نه کنند که دولت شیعه ایران درصدد وتولید تروریست هادرمنطیقه وجهان می باشد.ایالت متحده واعراب بایدایران رانا بود کنند ایران درمنطیقه وجهان یک غدی سرطانی ومعامله گراست.به یک حمله گسترده وقوی ایالت متحده،اعراب واسرایل داردتاحکومت شیعه راکن فیکون کند
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »