حمله موشکی به ارگ ریاست جمهوری افغانستان در کابل | DW | 18.08.2020

28/05/1399 02:05:00 ب.ظ

طبق اعلام وزارت داخله افغانستان ۱۴ موشک به کابل شلیک شده و یکی از آن‌ها ارگ ریاست جمهوری این کشور را هدف قرار داده است. این رویداد در حالی اتفاق افتاد که امروز صدویکمین سالگرد استقلال افغانستان جشن گرفته می‌شود.

طبق اعلام وزارت داخله افغانستان ۱۴ موشک به کابل شلیک شده و یکی از آن‌ها ارگ ریاست جمهوری این کشور را هدف قرار داده است. این رویداد در حالی اتفاق افتاد که امروز صدویکمین سالگرد استقلال افغانستان جشن گرفته می‌شود. وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که این موشک‌ها از حوزه ۸ و ۱۷ کابل (واقع در شمال غرب و جوب شرق کابل) از دو خودرو پرتاب شده‌اند.

به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان حدود ساعت ۹ و نیم بامداد امروز ۱۴ موشک از دو خودرو به سمت حوزه اول، دوم، دهم، شانزدهم و نهم کابل شلیک شد که اکثر آن‌ها به منازل مسکونی برخورد کرده‌اند.

در هنگام این حملات موشکی محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در مراسم گذاشتن تاج گل به پای منار استقلال در محوطه ساختمان وزارت دفاع این کشور حضور داشت. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید اشرف غنی در مراسم گرامیداشت سالگرد استقلال افغانستان

در جریان این رویداد دست کم ۱۰ نفر زخمی شد‌ه‌اند که شماری از آنها زن و کودک بوده‌اند. همچنین گفته می‌شود که دو نفر در ارتباط با این حملات موشکی بازداشت شده‌اند. شماری از موشک‌ها در نزدیکی محلی که مراسم گرامیداشت سالگرد استقلال افغانستان در جریان بود، فرود آمده‌اند. headtopics.com

این مراسم در منطقه‌ای که سفارتخانه‌ها و نهادهای بین‌المللی قرار دارند، در حال برگزاری بود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ادعای پیشنهاد پول توسط ایران به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستانشبکه خبری «سی ان ان» آمریکا مدعی شد که ایران به شبه نظامیان طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان پیشنهاد پول داده‌ است. - خبرگزاری آناتولی

شلیک ۱۴موشک به کابل در هنگام برگزاری مراسم سالروز استقلال افغانستان - BBC News فارسیجشن صد و یکمین سالگرد استقلال افغانستان در حالی در حال برگزاری است که شهر کابل شاهد پرتاب چندین موشک بود. وزارت داخله/کشور افغانستان گفته که این موشک‌ها از حوزه ۸ و ۱۷ شهر کابل پرتاب شده است. وزارت داخله افغانستان گفته که ۱۴ موشک به شهر پرتاب شده و تاکنون ۱۰ زخمی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که چهار کودک و یک زن در میان آنان است.

حملات خمپاره‌ای به کابل همزمان با مراسم روز استقلال افغانستانحملات خمپاره‌ای به کابل همزمان با مراسم روز استقلال افغانستان؛ «دستکم یک خمپاره به محله وزیر اکبر خان، اقامتگاه مقامات دولتی برخورد کرده است» جزئیات بیشتر🔽

مراسم شیرخوارگان حسینی به شرط به خطر نیفتادن جان فرزند و مادر قابل برگزاری استمدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی در شرایط فعلی مشروط به این است که همه پروتکل‌های لازم برای برگزاری مراسم رعایت شود، به گونه‌ای که جان فرزند یا مادر یا جان دیگران به خطر نیفتد.

انتخابات نیوزیلند به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتادجاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند روز دوشنبه گفت که انتخابات پارلمانی که قرار بود در تاریخ ۱۹ سپتامبر برگزار شود تا ۱۷ اکتبر به تعویق افتاده است.

نتانیاهو: به دنبال خط پرواز مستقیم به امارات با گذر از آسمان عربستان هستیمرووین ریولین، رئیس‌جمهوری اسرائیل با ارسال نامه‌ای از محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای سفر به بیت المقدس دعوت کرده است.