حملات خمپاره‌ای به کابل همزمان با مراسم روز استقلال افغانستان

28/05/1399 12:19 ب.ظ

حملات خمپاره‌ای به کابل همزمان با مراسم روز استقلال افغانستان؛ «دستکم یک خمپاره به محله وزیر اکبر خان، اقامتگاه مقامات دولتی برخورد کرده است» جزئیات بیشتر🔽

سه‌شنبه ۱۸ اوت (۲۸ مرداد) همزمان با برگزاری مراسم روز استقلال افغانستان در کابل، چندین نقطه از این شهر هدف حمله خمپاره‌ای قرار گرفت. بنابر گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در جریان این حمله ۱۴ خمپاره از دو خودرو در شمال و شرق پایتخت شلیک شدند که بر اثر آن‌ها دست‌کم ۱۰ نفر از جمله ۴ کودک و یک زن زخمی شدند.

مطابق اعلام خبرگزاری آسوشیتید پرس به نقل از شاهدان عینی، دستکم یک خمپاره به محله وزیر اکبر خان برخورد کرده است که اقامتگاه مقامات دولتی و دیپلمات‌ها در کابل به شمار می رود.

حادثه امروز صبح در حالی رخ داد که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان با حضور در محوطه وزارت دفاع ملی در کابل و گذاشتن دسته گل در پای «منار استقلال» سرگرم گرامیداشت صد و یکمین روز استقلال کشور بود. حملات خمپاره‌ای امروز پس از آن صورت می‌گیرد که دولت افغانستان اعلام کرد ۳۲۰ زندانی طالبان را آزاد نخواهد کرد مگر آنکه این گروه سربازان دولتی اسیر بیشتری را رها کند.

کابل آزادی زندانیان «خطرناک» طالبان را آغاز کرد؛ ۸۰ زندانی رها شدند تصمیم جدید دولت اشرف غنی بر خلاف قطعنامه مجلس مشورتی افغانستان، لویی جرگه، در ابتدای این ماه است و انتظار می‌رود مذاکرات بین‌ افغانی با طالبان را به تعویق بیاندازد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شلیک ۱۴موشک به کابل در هنگام برگزاری مراسم سالروز استقلال افغانستان - BBC News فارسیجشن صد و یکمین سالگرد استقلال افغانستان در حالی در حال برگزاری است که شهر کابل شاهد پرتاب چندین موشک بود. وزارت داخله/کشور افغانستان گفته که این موشک‌ها از حوزه ۸ و ۱۷ شهر کابل پرتاب شده است. وزارت داخله افغانستان گفته که ۱۴ موشک به شهر پرتاب شده و تاکنون ۱۰ زخمی به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که چهار کودک و یک زن در میان آنان است.

با اعلام مجیدی؛ هافبک استقلال در اختیار باشگاه قرار گرفت- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimفرشید_باقری هم از استقلال کنار گذاشته شد! بعد از محمد دانشگر که صبح امروز از سوی فرهاد مجیدی از استقلال اخراج شده بود، فرشید باقری نیز مورد غضب سرمربی آبی‌ها قرار گرفت و کنار گذاشته شد

ویدئو؛ وداع با ارواح نیاکان در جزیره نیشینوشیما ژاپناهالی جزیره نیشینوشیما در هزار کیلومتری جنوب توکیو مراسم سالیانه وداع با ارواح نیاکان خود را که با به آب انداختن قایق مخصوص همراه است، برگزار کردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

ایستگاه خبر؛ دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - BBC Persianوزارت معدن و پطرولیم(نفت) افغانستان اعلام کرده که حفاری چاه گاز طبیعی شماره ۳۶ در منطقه یتیم تاق ولایت جوزجان بخ اتمام رسدیه و برای استخراج گاز آماده شده است.

انتظار وقوع اعتصاب گسترده در بلاروس - BBC News فارسیانتظار می‌رود از امروز حامیان کناره‌گیری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس دست به اعتصاب‌های گسترده‌ای پس از دو روز آخر هفته که همراه با اعتراضات پرشمار در خیابان‌ها بود، بزنند.

همایش شیرخوارگان حسینی بدون حضور جمعیت برگزار می‌شود- اخبار دین ، قرآن و اندیشه - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimهمایش_شیرخوارگان_حسینی بدون حضور جمعیت با توجه به معضل جهانی کرونا مراسم شیرخوارگان در اولین جمعه محرم، ۳۱ مرداد ساعت ۱۰ صبح به‌صورت پخش زنده از شبکه‌های سیما و استانی و بدون حضور جمعیت پخش می‌شود

همزمان با برگزاری مراسم روز استقلال افغانستان روز سه شنبه چندین نقطه از کابل، پایتخت این کشور هدف حمله خمپاره‌ای قرار گرفت.

بنابر گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله/کشور افغانستان در جریان این حمله ۱۴ خمپاره از دو خودرو در شمال و شرق پایتخت شلیک شدند که بر اثر آن‌ها دست‌کم ۱۰ نفر از جمله ۴ کودک و یک زن زخمی شدند.

مطابق اعلام خبرگزاری آسوشیتید پرس به نقل از شاهدان عینی، دستکم یک خمپاره به محله وزیر اکبر خان برخورد کرده است که اقامتگاه مقامات دولتی و دیپلمات‌ها در کابل به شمار می رود.

حادثه امروز صبح در حالی رخ داد که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان با حضور در محوطه وزارت دفاع ملی در کابل و گذاشتن دسته گل در پای «منار استقلال» سرگرم گرامیداشت صد و یکمین روز استقلال کشور بود.

حملات خمپاره‌ای امروز پس از آن صورت می‌گیرد که دولت افغانستان اعلام کرد ۳۲۰ زندانی طالبان را آزاد نخواهد کرد مگر آنکه این گروه سربازان دولتی اسیر بیشتری را رها کند.

کابل آزادی زندانیان «خطرناک» طالبان را آغاز کرد؛ ۸۰ زندانی رها شدند

تصمیم جدید دولت اشرف غنی بر خلاف قطعنامه مجلس مشورتی افغانستان، لویی جرگه، در ابتدای این ماه است و انتظار می‌رود مذاکرات بین‌ افغانی با طالبان را به تعویق بیاندازد.

لویه جرگهٔ مشورتی صلح افغانستان که با هدف رایزنی دربارهٔ سرنوشت حدود ۴۰۰ زندانی طالبان برپا شده بود، با تصویب قطعنامه‌ای از دولت خواسته بود این زندانیان را آزاد کند.

سرنوشت ۴۰۰ زندانی باقی‌مانده طالبان یکی از مهم‌ترین پیش‌شرط‌های گروه طالبان برای شرکت در مذاکرات رو در رو و گفتگوهای بین افغانی برای حصول به توافق صلح به شمار می رود.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته و ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان نیز از این حملات ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

در گذشته شاخه داعش در افغانستان با پرتاب راکت انجام مراسم روز استقلال این کشور را با اختلال مواجه کرده بود.