نتانیاهو: به دنبال خط پرواز مستقیم به امارات با گذر از آسمان عربستان هستیم

27/05/1399 07:31 ب.ظ

نتانیاهو: به دنبال خط پرواز مستقیم به امارات با گذر از آسمان عربستان هستیم جزئیات بیشتر🔽

رووین ریولین، رئیس‌جمهوری اسرائیل با ارسال نامه‌ای از محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای سفر به بیت المقدس دعوت کرده است. این اظهارات نخست وزیر اسرائیل در حالی بیان می شود که رووین ریولین، رئیس جمهوری این کشور نیز با ارسال نامه ای از محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای سفر به بیت المقدس دعوت کرد.

رووین ریولین ابراز امیدواری کرده است که توافق اخیر دو کشور به اعتمادسازی بین اسرائیل و مردم منطقه، منفعت اقتصادی و ثبات در منطقه منجر شود.

اسرائیل و امارات عربی متحده روز پنجشنبه گذشته اعلام کردند که برای عادی سازی روابط دوجانبه به توافق دست یافته اند. بنیامین نتانیاهو در جریان بازدید روز دوشنبه خود از فرودگاه بین المللی بن گوریون گفت: «از هم اکنون گفتگوها را برای ایجاد خط پرواز مستقیم [به امارات] با عبور از آسمان عربستان آغاز کرده ایم، امری که زمان پرواز بین اسرائیل و امارات را کاهش خواهد داد.»AP photo

وی ابراز امیدواری کرد که کشورش به زودی با امارات بر سر خط پرواز مستقیم بین تل آویو و دبی به توافق دست یابد. شرکت هواپیمایی هند (ایر ایندیا) در سال ۲۰۱۸ میلادی پروازهای مستقیم بین تل آویو و دهلی نو را با عبور از آسمان عربستان آغاز کرد. این در حالی است که عربستان تا پیش از این به هواپیماهایی که مقصد آنها اسرائیل بود اجازه عبور از حریم هوایی خود نمی داد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروتویدئوهای برگزیده این هفته، شامل تصاویری از اعتراضات مینسک، دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت، طغیان رودخانه در جزیره اویان یونان و درنهایت ویدئوی بزی می‌شود که از لذت گشت و گذار روی تختۀ موج سواری غافل نیست.

اسرائیل از احتمال توافق با بحرین و عمان خبر داد | DW | 16.08.2020وزیر اطلاعات اسرائیل از احتمال توافق با بحرین، عمان و سودان خبر داد. بحرین و عمان از توافقنامه برقراری روابط دیپلماتیک امارات و اسرائیل استقبال کردند اما در ارتباط با برقراری رابطه خود با اسرائیل اظهارنظر نکرده ‌بودند.

امضای اولین قرارداد همکاری امارات با اسرائیل پس از توافق عادی‌سازی روابطدر پی توافق عادی سازی روابط امارات و اسرائیل دو شرکت اماراتی و اسرائیلی نیز برای همکاری در زمینه توسعه تحقیقات مربوط به ویروس کرونا توافقنامه امضا کردند. - خبرگزاری آناتولی

ظریف: امروز یکی از بهترین و نزدیک‌ترین روابط را با کشور آذربایجان داریموزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در حالیکه در ابتدای دولت یازدهم روابط ما با کشور آذربایجان بسیار پر تنش بود، ولی امروز یکی از بهترین و نزدیک‌ترین روابط را با این کشور داریم.

فرانسه صدور ویزا برای لبنانی‌ها را با هدف اعلام «همبستگی» از سر گرفتتصمیم اخیر دولت فرانسه از آن رو اهمیت دارد که بسیاری از کنسولگری‌های این کشور، به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، بخش صدور ویزا را موقتا تعطیل کرده‌اند.

مهراوه خندان، فرزند نسرین ستوده، پس از ساعاتی بازداشت با قرار کفالت آزاد شد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه از تلاش برای ایجاد خط پرواز مستقیم بین کشورش و امارات عربی متحده سخن گفت.

این اظهارات نخست وزیر اسرائیل در حالی بیان می شود که رووین ریولین، رئیس جمهوری این کشور نیز با ارسال نامه ای از محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای سفر به بیت المقدس دعوت کرد. رووین ریولین ابراز امیدواری کرده است که توافق اخیر دو کشور به اعتمادسازی بین اسرائیل و مردم منطقه، منفعت اقتصادی و ثبات در منطقه منجر شود.

اسرائیل و امارات عربی متحده روز پنجشنبه گذشته اعلام کردند که برای عادی سازی روابط دوجانبه به توافق دست یافته اند. بنیامین نتانیاهو در جریان بازدید روز دوشنبه خود از فرودگاه بین المللی بن گوریون گفت: «از هم اکنون گفتگوها را برای ایجاد خط پرواز مستقیم [به امارات] با عبور از آسمان عربستان آغاز کرده ایم، امری که زمان پرواز بین اسرائیل و امارات را کاهش خواهد داد.»AP photo

وی ابراز امیدواری کرد که کشورش به زودی با امارات بر سر خط پرواز مستقیم بین تل آویو و دبی به توافق دست یابد.

شرکت هواپیمایی هند (ایر ایندیا) در سال ۲۰۱۸ میلادی پروازهای مستقیم بین تل آویو و دهلی نو را با عبور از آسمان عربستان آغاز کرد. این در حالی است که عربستان تا پیش از این به هواپیماهایی که مقصد آنها اسرائیل بود اجازه عبور از حریم هوایی خود نمی داد.

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در رویدادی نادر در سال ۲۰۱۷ با هواپیمای خود از ریاض به تل آویو رفت. این پرواز هواپیمای رئيس جمهوری ایالات متحده (ایر فورس وان) اولین پرواز مستقیم بین عربستان و اسرائیل محسوب می شد.

عربستان هم مانند امارات روابط با اسرائيل را عادی خواهد کرد؟

امارات عربی متحده با امضای توافق با اسرائيل به سومین کشور عربی تبدیل شده که با اسرائیل به توافق دست یافته است. اسرائیل پیش از این با مصر و اردن توافقنامه امضاء کرده بود.

عربستان تاکنون به توافق امارات عربی متحده با اسرائيل واکنشی نشان نداده است.