حمله موشکی آمریکا به مقر القاعده در ادلب سوریه

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ستاد فرماندهی ارتش آمریکا می‌گوید پایگاه گروه القاعده در سوریه را هدف حملات موشکی قرار داده است. این حمله به منطقه ای در استان ادلب صورت گرفته که همچنان کنترل آن در دست مخالفان و شورشیان علیه دولت بشار اسد است. همزمان روسیه از آغاز یک آتش‌بس در ادلب از روز شنبه خبر داده است.

ستاد فرماندهی ارتش آمریکا می‌گوید مقر فرماندهی گروه القاعده در سوریه را هدف حملات موشکی قرار داده است. این حمله به منطقه ای در استان ادلب صورت گرفته که همچنان کنترل آن در دست مخالفان و شورشیان علیه دولت بشار اسد است. همزمان روسیه از آغاز یک آتش‌بس در ادلب از روز شنبه خبر داده است.

پنتاگون جزئیات بیشتری از این حمله منتشر نکرده اما گزارش‌های دیگر از کشته شدن حدود ۴۰ نفر در جریان این حمله موشکی خبر داده‌اند. در همین حال، گزارش‌ها اولیه از ادلب حکایت از این داشت که این منطقه روز شنبه و پس از آن که نیروهای سوری مورد حمایت روسیه به طور یک طرفه آتش‌بس را آغاز کردند ساعات آرامی را پشت سر گذاشته بود.در تحولی دیگر، ترکیه هشدار داده که در تدارک عملیاتی است که هدفش ایجاد یک"منطقه امن" در شمال‌شرقی سوریه است. البته آنکارا گفته این عملیات تنها در صورتی آغاز خواهد شد که گفتگوها میان آنکارا و واشنگتن بر سر موضوع کردها و شمال‌شرق سوریه شکست بخورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است/ در برداشتن گام‌های‌مان جدی هستیمسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: تحولات جاری در ادلب سوریه خلاف خواسته ماستاردوغان: تحولات جاری در ادلب سوریه خلاف خواسته ماست
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رژیم اسد در ادلب آتش‌بس اعلام کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آکار: اگر به نیروهایمان در ادلب آسیبی برسد از حق مشروع خود برای دفاع استفاده می‌کنیمآکار: اگر به نیروهایمان در ادلب آسیبی برسد از حق مشروع خود برای دفاع استفاده می‌کنیم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روسیه در ادلب آتش بس یکجانبه اعلام کرد | DW | 30.08.2019روسیه به منظور تثبیت اوضاع در ادلب، شهر واقع در شمال سوریه، آتش‌بس یکجانبه اعلام کرده است. مسکو از شورشیان مخالف بشار اسد خواسته است تا از تحریکات نظامی خودداری کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روسیه از آغاز قریب‌الوقوع آتش بس در ادلب خبر دادروسیه اعلام کرده است صبح شنبه نیروهای وفادار به دولت بشار اسد آتش‌بس را در ادلب آغاز خواهند کرد. هزاران نفر در حال فرار از درگیری‌های این منطقه‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »