روسیه در ادلب آتش بس یکجانبه اعلام کرد | DW | 30.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روسیه به منظور تثبیت اوضاع در ادلب، شهر واقع در شمال سوریه، آتش‌بس یکجانبه اعلام کرده است. مسکو از شورشیان مخالف بشار اسد خواسته است تا از تحریکات نظامی خودداری کنند.

"مرکز آشتی روسیه برای تثبیت اوضاع"روز جمعه هشتم شهریور خبر داد که فردا نهم شهریور از ساعت ۶ صبح به وقت محلی آتش بس یکجانبه در ادلب اعلام می‌شود.

آناتولی در یک گزارش میدانی در این باره خبر داده است که نیروهای ویژه روسیه شب پنجشنبه هفتم شهریور در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب مستقیما وارد عمل شده‌اند.روسیه و ترکیه در سپتامبر سال گذشته در سوچی بر سر آتش بس در ادلب توافق کردند. این آتش‌بس اگرچه هیچ وقت اجرا نشده اما در آن زمان مانع حمله ارتش بشار اسد به ادلب شده بود. در اوایل ماه اوت سال جاری هم آتش بس دیگری اعلام شد که باز هم نقض شده است.

ادلب آخرین پایگاه اپوزیسیون سوریه است و طبق توافقنامه روسیه و ترکیه منطقه عاری از تنش اعلام شده است. اما درگیری‌ها باوجود این توافقنامه فروکش نکرد. از اواخر آوریل سال جاری واحدهای اسد با حمایت متحدان روسی عملیات خود علیه شورشیان را تقویت کرده‌اند. اما نیروهای بشار اسد و حامیان ایرانی آن بدون توجه به این توافق به حملات خود ادامه داده‌اند. سفر اردوغان به مسکو هم جلوی بمباران‌های رژیم اسد را نگرفت. طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه در پی حملات نیروهای بشار اسد به دو روستا در ادلب ۹ غیر نظامی کشته شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

برگزاری مسابقات ۸۰۰ ساله کیلا در روسیهمسابقه سنتی روس‌ها که سابقه برگزاری آن به قرن دوازدهم باز می‌گردد، همچنان آخر هفته‌ها در منطقه مرکزی تامبوف برگزار می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رژیم اسد در ادلب آتش‌بس اعلام کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اعلام ممنوعیت ۶۰ روزه سوزاندن در جنگل‌های آمازونبه دنبال اعتراض‌های جهانی در مورد آتش سوزی‌های آمازون و داده‌هایی حاکی از وقوع صدها حریق جدید در این جنگل‌های بارانی از روز گذشته ممنوعیت ۶۰ روزه سوزاندن جنگل در برزیل اعمال می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ابراز نگرانی برادران علایی از مجاز اعلام شدن مصرف داروی ایدز پس از انقضا در ایرانوزارت_بهداشت ایران، مصرف یک داروی خاص بیماری ایدز را یک تا سه سال پس از زمان انقضای دارو، مجاز اعلام کرد؛ درحالی که شرکت تولیدکننده، تاریخ مصرف دارو را درصورت فراهم بودن مکان و دمای مناسب، حداکثر دوسال بعد از تاریخ تولید ذکر کرده است. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

فرماندهی فضایی ایالات متحده در بحبوحه تهدیدهای فزاینده چین و روسیه راه‌اندازی شد🔺فرماندهی فضایی ایالات متحده در بحبوحه تهدیدهای فزاینده چین و روسیه راه‌اندازی شد ⚡️پرزیدنت ترامپ در مراسم تاسیس این مرکز گفت: «این روزی تاریخی برای به رسمیت شناختن مرکزیت فضا در امنیت ملی و دفاع آمریکا است.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ: هیچ نقشی در انفجار سکوی موشک ماهواره‌بر ایران در سمنان نداشتیم«ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده است. راستش ناهید۱ حالش خوب است و هم اکنون در آزمایشگاه مستقر است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »