اعلام ممنوعیت ۶۰ روزه سوزاندن در جنگل‌های آمازون

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

به دنبال اعتراض‌های جهانی در مورد آتش سوزی‌های آمازون و داده‌هایی حاکی از وقوع صدها حریق جدید در این جنگل‌های بارانی از روز گذشته ممنوعیت ۶۰ روزه سوزاندن جنگل در برزیل اعمال می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، فرمان صادر شده توسط ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل، پس از تشدید فشارهای بین‌المللی بر روی بدترین آتش‌سوزی سال‌های اخیر آمازون که باعث ایجاد اختلافات دیپلماتیک بین برزیل و اروپا شده، صادر شده است.

پلیس برزیل روز گذشته (پنج‌شنبه) سه نفر را به دلیل سوزاندن بیش از ۵۰۰۰ هکتار در یک منطقه حفاظت‌شده در ایالت"پارا"ی این کشور بازداشت کرد. این نشست مقامات"خارجی" را ترغیب می‌کند که قبل از ارائه طرح‌های جدید، درباره سیاست‌های محیط زیستی برزیل، شرایط آمازون و اقدامات انجام شده برای مقابله با آتش‌سوزی‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنند.

با این حال فرمانداران چندین ایالت در آمازون در جلسه روز سه‌شنبه به بولسونارو اعلام کرده بودند که کمک های بین‌المللی برای مقابله با آتش‌سوزی‌های آمازون لازم است. این تقاضا پس از آن صورت گرفت که نروژ و آلمان حدود ۷۰ میلیون دلار یارانه حفاظت از آمازون را در ابتدای ماه جاری متوقف کردند. در این اوضاع وخیم، مکرون بولسونارو را به دروغگویی درمورد وضعیت تغییرات اقلیمی برزیل متهم کرده و در همین حال بولسونارو مکرون را به دلیل داشتن ذهنیت استعمارگر مورد حمله قرار داده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رای دادگاه بلژیک بر ضد ممنوعیت پوشیدن روسری در مدرسهدر پی شکایت یک دختر نوجوان از مدرسه‌ای که قانون ممنوعیت روسری را در محیط آموزشی به اجرا گذاشته بود، دادگاهی در بلژیک به نفع او رای داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله در معابر عمومی و کشته شدن چهار روحانی در دو سال گذشتهدر طول دو سال گذشته، گزارش‌های متعددی از حمله به روحانی‌ها و طلبه‌ها در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است. دست‌کم چهار روحانی درپی این حملات، کشته شده‌اند. امام_جمعه_کازرون حمید_درخشنده محمد_خرسند بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ارتش ایالات متحده در حال گسترش دیوار مرزی در جنوب است🔺ارتش ایالات متحده در حال گسترش دیوار مرزی در جنوب است یک مقام وزارت دفاع ایالات متحده در پاسخ به پرسش «صدای آمریکا» تائید کرد که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، به تازگی ساخت ۳۲ کیلومتر دیگر موانع مرزی در مرز جنوبی با مکزیک را تصویب کرده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

زنبورهای عسل در معرض نابودی؛ اروپا ناتوان در اتخاذ اقدامات اساسیپس از ۶ سال تاخیر، اتحادیه اروپا در ماه ژوئیه در یکی از کمیته‌های فنی ‌اش متنی را تصویب کرد که قواعد بروزرسانی شده «ارزیابی تاثیر حشره‌کش‌ها بر زنبورهای عسل» است. با این حال متن تصویب شده فاقد بخش های کلیدی پیشنهادات سازمان امنیت غذایی اروپاست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی آمازون بازی فوتبال در برزیل را در دقیقه ۶ متوقف کردآتش سوزی در جنگل‌های آمازون در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۵ درصد افزایش یافته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نابسامانی سیم‌های برق در بازار تاریخی ملایر/ یک آتش‌سوزی دیگر می‌تواند در راه باشدآتش‌سوزی در کمین بازارهای تاریخی است. در این میان همچنان شاهد نابسامانی سیم‌ها و کابل‌های برق در بازارهای تاریخی مانند بازار ملایر هستیم.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »