حمله انتحاری با خودرو بمب‌گذاری شده به قرارگاه نیروهای امنیتی در پکتیا - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حمله انتحاری با خودرو بمب‌گذاری شده به قرارگاه نیروهای امنیتی در پکتیا

این حمله صبح امروز انجام شده است

مقام‌های محلی ولایت پکتیا در جنوب شرق افغانستان از وقوع حمله انتحاری افراد طالبان به یک قرارگاه نیروهای پلیس حوالی ساعت ۵:۳۰ خبر داده‌اند. محمدحلیم فدایی، والی پکتیا گفته که در این حمله سه مامور پلیس کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند. این حمله با یک خودرو بمب‌گذاری شده گروه طالبان انجام شده که هدف قرارگاه نیروهای "محافظت عامه" پلیس در شهر گردیز، مرکز این ولایت بوده است.به گفته والی پکتیا، جنگجویان طالبان ابتدا یک خودرو پر از مواد انفجاری را در ‌ورودی این مرکز منفجر کردند و سپس دو مهاجم دیگر قصد ورود به داخل این قرارگاه را داشتند که توسط نیروهای امنیتی کشته شدند.

سلطان محمد داوود، فرمانده پلیس ولایت پکتیا نیز به بی‌بی‌سی گفت که دو مهاجم پس از انفجار این خودرو بمب گذاری شده، صرفا توانستند تا منزل اول این قرارگاه خودشان را برسانند که در آتشباری نیروهای امنیتی کشته شدند.او گفت که این انفجار خسارت زیادی به جا گذاشته، ساختمان این قرارگاه آسیب جدی دیده و ساختمان‌های نزدیک به آن نیز تخریب شده است.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته و مدعی شده که تلفات نیروهای امنیتی بیشتر از آن است که اعلام شده.نیروهای "محافظت عامه" که هدف حمله قرارگرفته بخشی از نیروی پلیس افغانستان است که در ساختار وزارت داخله کار می‌کنند. مسئولیت آنها تامین امنیت برنامه‌های توسعه‌ای دولت افغانستان، برنامه‌های بخش خصوصی، تامین امنیت پروژه‌های نهادهای بین‌المللی و کاروان‌های تدارکاتی ناتو است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به مواضع حماس در غزهارتش اسرائیل به بهانه پرتاب بالن‌های آتش‌زا برخی از مواضع دیدبانی جنبش حماس در غزه را با آتش توپخانه هدف قرار داده‌است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چهار نیروی امنیتی افغانستان در حمله طالبان کشته شدندسخنگوی پلیس ولایت بلخ افغانستان از کشته شدن 4 نیروی امنیتی در حمله طالبان به پاسگاهی در شهرستان کشنده این ولایت خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه ناآرامی‌ در کنوشا در آستانه سفر دونالد ترامپمعلوم نیست آقای ترامپ در جریان سفر به کنوشا با خانواده جیکوب بلیک دیدار کند یا نه. نزدیکان آقای بلیک معترضان را به آرامش فراخوانده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شناسایی ۱۷۵۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۰۳ نفر در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: شناسایی ۱۷۵۴ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۰۳ نفر در شبانه روز گذشته
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شیعیان جهان در روز عاشورا در سایه کرونا عزاداری کردندشیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» باعث شد تا تعداد شرکت کنندگان در مراسم امسال کربلا کمتر از سال‌های گذشته باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »