حضور زنان در مشاغل سخت از نظر عوام وجهه جالبی ندارد/ می‌گویند به خانه برو و بچه‌داری کن

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

مصایبِ یک زنِ سازنده ساز؛ حضور زنان در مشاغل سخت از نظر عوام وجهه جالبی ندارد/ می‌گویند به خانه برو و بچه‌داری کن

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حال حاضر تعداد بانوان فعال و کاربلد در سبک‌ها و بخش‌های مختلف از آقایان کمتر نیست. طی این سال‌ها حتی فضا برای فعالیت خوانندگان زن نیز تاحدودی فراهم شده و آنها می‌توانند به اتفاق اعضای گروهشان کنسرت‌هایی را برای بانوان اجرا کنند، که در نوع خود اتفاقی مثبت به حساب می‌آید. اتفاق مثبت دیگری که طی سال‌های اخیر رخ داده، حضور بانوان در عرصه سازسازی است؛ پیشه‌ای که ظاهرا کاری مردانه و سخت به حساب می‌آید و همچنان نسبت به فعالیت زنان در آن مقاومت‌هایی وجود دارد.

باید به چوب‌بری برویم الوار بخریم و آنها را در ابعاد مورد نظرمان برش بزنیم و تازه پس از آن سختی‌های دیگر در مراحل بعد آغاز می‌شود، زیرا باید با دستگاه خراطی و اره فلکه‌ای و دیگر ابزارآلات سنگین کار کنیم و خب همه اینها به زور بازو احتیاج دارنددقیقا همینطور است. اتفاقا دومین مسئله ساز سازان خانم نیز همین است زیرا این شغل بسیار سخت و سنگین است.

با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی و تورم و گرانی اقلام و اجناس، گمانم این بود که سازهایم فروش نروند، اما خوشبختانه اینگونه نشد. از بازار فروش آثارم راضی هستم و می‌توانم بگویم اوضاع فروشم بهتر از قبل شده نه بدتر اداره ارشاد استان خراسان و شهر قوچان، همچنین انجمن موسیقی تا چه حد شما را به عنوان یکی از فعالان عرصه ساز سازی حمایت کرده است؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رونالدینیو: ستاره برزیلی که از پادشاهی در بارسلونا به زندانی در پاراگوئه رسید - BBC News فارسیلبخندی شیرین با دندان‌های خرگوشی و حرکات حیرت‌انگیز تکنیکی با توپ از جمله نگاه کردن به یک سو و پاس دادن به سمت دیگر، مشخصه بازیکنی است که به شاعر فوتبال معروف شده؛ رونالدینیو در دوران اوجش در بارسلونا ستاره‌ای مهار نشدنی بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نامه قالیباف و رییسی به رهبری در انتقاد به نحوه فروش نفت در بورسنامه قالیباف و رئیسی به رهبر انقلاب درباره فروش اوراق نفتی یک نماینده: گشایش اقتصادی مدنظر دولت همان فروش اوراق سلف نفتی دربورس است دولت، مجلس و قوه قضاییه را دور زده است دولت این طرح را به گونه‌ای دیگر اجرا کرد این یعنی موضوع بر گردن دولت بعدی می‌افتد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فاطمه داوند: هنوز به فقر معترضم؛ از حضور در اعتراضات پشیمان نیستم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 230 هزار و 969 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 230 هزار و 969 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 21 میلیون نفر گذشتشمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان به 21 میلیون و 357 هزار و 890 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دستگیری ۲۰ نفر در شهر لاهه پس از دو شب اغتشاش به دلیل گرمای هوادو شب درگیری در برخی مناطق شهر لاهه با پلیس نتیجه مخالفت مسئولان شهری با استفاده شهروندان از شیر‌های آتش‌نشانی برای خنک شدن در جریان موج یک هفته‌ای گرمای هوا در هلند عنوان شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »